בשבע 238: מכתבים

קוראי העיתון , א' באייר תשס"ז

סדר העדיפויות המשטרתי/ משה בודק, חיפה

הזדעזעתי כשקראתי את הראיון עם הרב אסי רוט על התגייסותה הנלהבת של המשטרה למשימת גירוש תושבי גוש קטיף.
כיצד לא בושו רבני המשטרה ליטול חלק באותו מבצע גירוש בזוי, וכל זאת למען 'שלום בית' כביכול במשטרה? האומנם השבר שעמד בפתחנו חשוב יותר ממניעת גירוש שיהודים מאדמתם?

מה רוצים מבשארה?/ יצחק הללי, ירושלים

בבחירות בשנת 2003 נפסלה מפלגתו של עזמי בשארה, בל"ד, בידי ועדת הבחירות המרכזית, כיוון שאין במצעה הכרה בזכות קיומה של ישראל כמדינה היהודית. יו"ר הוועדה, השופט מישאל חשין התנגד לפסילה. לאחר שעתרו לבג"ץ, אישר נשיא בית המשפט העליון דאז, אהרון ברק את השתתפות בל"ד בבחירות. ברק נימק את החלטתו בכך שלא השתכנע שבשארה תומך ב"מאבק מזוין נגד ישראל".

אם בשארה קיבל תמיכה משני שופטים כה בכירים, מה לנו כי נלין עליו? הוא יכול לשבח את נסראללה על 'גבורתו' מול ישראל ולטעון בלי פחד שכל ישראל היא "פלשתין הכבושה".

הגיע הזמן שהשופטים המכובדים ברק וחשין יאזרו אומץ ויודו כי טעו כשטיהרו את השרץ – תנועת בל"ד.

חירות? לא במוסדותינו/ יוסף כהן, נתניה

לצערנו, דבר ידוע הוא שבחברה הישראלית ישנם עובדים שהינם עבדים, שמעסיקיהם שוללים מהם אפילו זכויות נורמאליות. לעתים נדמה שהדברים אמור רק לגבי עובדים זרים או אצל מעסיקים לא הגונים, אולם המציאות היא שגם במערכת החינוך הדתית –תורנית קיימות תופעות ניצול ברמה זו או אחרת.

מערכת שוודאי נשמעו בה שיעורים רבים על החירות לקראת החג הפסח, אך בפועל משעבדים בה את המורים. למשל, דרישה ממורים שמקבלים שכר רק עבור השעות שהם מלמדים בפועל, להתייצב שעה קודם לתפילה וכן לאסיפות הורים, ישיבות מורים, והשתלמויות כאשר הם לא מקבלים שכר ולעיתים אף צריכים לשלם על שעות אלו כסף למטפלת וכדומה. וכמובן שאין בידם היכולת להתלונן שמא יפוטרו ויישארו ללא עבודה. התופעה הנ"ל בראש ובראשונה איננה מוסרית ואינה תואמת את הערכים אליהם מחנכים אותם מוסדות,וייתכן שאף איננה חוקית. לכן עלינו לדרוש מעצמנו וממוסדותינו לתקן את העוול הזה. 

על מנגלים ודגלים/ יעקב גרינברג, הרצלייה 
  
כמו ברפלקס מותנה, גורם יום העצמאות המתקרב לעיתונים לפרסם כתבות על 'הישראליות' ושולח את המוני בית ישראל לחנויות כדי להצטייד בבשר ובמנגלים. נראה שכך היה מאז ומתמיד. אך האם זו באמת הדרך שעם ישראל צריך לחגוג: על יד יציאה לטבע – גם אם מדובר בפיסת דשא באמצע העיר- נפנוף מנגלים והשארת טונות של לכלוך?

מן הראוי שדווקא אנחנו, כציבור דתי, לא נסתפק באמירת הלל ובטיולים ברחבי הארץ, אלא נפעל להצבת אלטרנטיבה עמוקה לבולמוס הבשרים המסורתי הזה.

עצמאות שכזו/ יחיאל זהבי, רחובות

בשנים האחרונות חלו תמורות קיצוניות בחברה הישראלית שגרמו לערעור ביטחוננו ומעמדנו מבפנים ומחוץ. האלימות גברה בארצנו: רצח ושוד, אונס וגזל, סמים, שכרות ותאונות דרכים. מנהיגי הדור, לא די שלא דאגו לעם ולמדינה, אלא חטאו וחמסו מכל הבא ליד. הצבא והמשטרה, בהוראת המנהיגים, מציקים ורודפים את המתנחלים ומגרשים אותם מבתיהם, אך כשהם יוצאים להילחם באויב כבראין להם מוטיבציה וכוח. מנהיגי ערביי-ישראל נהנים מחופש פעולה ובוגדים, המדינה מלטפת אותם בכפפות משי ולא מכניסה אותם מאחורי סורג ובריח.

בפרוס יום העצמאות עלינו להתפלל לבורא עולם שנזכה במנהיגים נאמנים, ישרים ובעלי מעוף שדואגים לעם ולמדינה.
 

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

שר העוצר.
 ממצעד החיים למצעד הפרוטות.

נגר בצע עבודה בלי חשבונית ונעצר.
 הנני מוכן. במזומן.