בשבע 240: מכתבים

קוראי העיתון , ט"ו באייר תשס"ז

שמחה מוקדמת/ משה וייס, נתניה

שוב חוטא עיתונכם בשמחה מוקדמת ומכריז בעמוד השער על תחילת קיצו הפוליטי של ראש הממשלה אולמרט.

אמירות דומות לכך היו בעקבות המלחמה, לאחר התפטרות חלוץ ובעוד הזדמנויות.

אומנם גם אני מייחל כמו רבים לקץ שלטונו המושחת של אולמרט, אולם לצערי נדמה לי ששותפותיו הקואליציוניות לא ששות לבחירות חדשות, ולכן חוששני שעוד זמן רב נראה את פרצופו המחייך על המסך.

תם עידן המלחמה?/ נאוה קורן, טבריה 

במשפט אחד ניתן לסכם את כשלון המלחמה האחרונה: "צה"ל לא היה מוכן למלחמה כי בדרג המדיני והצבאי חשבו שעידן המלחמה עבר". ( השופט וינוגרד). זה כל הסיפור.

מאז פשע אוסלו עם ישראל עבר שטיפת מוח תקשורתית: " עידן המלחמה עבר", "השלום עומד בפתח ומתחנן, ואם רק נגרש יהודים ונמסור חלקי מולדת אסטרטגיים לביטחון ישראל הכול כאן ישתנה" הבטיחו לנו, למרות רצח יום יומי של חפים מפשע. "קורבנות השלום" כינו אותם. ולמרות שה"שלום" השחית כל חלקה טובה וחיינו הפכו לגיהינום, לא פסקו סיסמאות הסרק. גם ערבי ישראל "הטובים", שהיו אמורים להיות גשר "השלום" עם שכנינו כמובטח לנו, קמו עלינו לכלותינו בדרכי "שלום" חוק ודמוקרטיה.

ורק חבל שה'נאורים' לא קולטים מסרים מלמעלה, ומצעד האיוולת עלול להימשך חלילה.

אין ספק: פרס, אולמרט ופרץ חייבים לטוס לארץ הנשייה לאלתר.

דרושה משוואת הרתעה/ שמואל פישר, פתח- תקוה

הצטערתי לקרוא כי "ועדת וינוגרד" אינה המייחסת כלל לבעיית חוסר ההרתעה כנגד עצם הפגזת אוכלוסייה אזרחית ישראלית.
צריך להבין כי לארגון החיזבאללה ישנן חולשות בסיסיות שיש להשתמש בהן ולנצלן.

החולשה המבנית של החיזבאללה היא הישענותו על אוכלוסייה שיעית שהיא בשר מבשרו. וכשם שאירן היא מוסלמית שיעית, כך גם החיזבאללה הוא ארגון שיעי.

הפתרון הנכון וגם הצודק, שיכול להרתיע הוא יצירת משוואת הרתעה, שלפיה תפגע ישראל באוכלוסייה השיעית, שרובה מרוכזת בדרום לבנון, כתגובה לירי על מרכזי האוכלוסייה בישראל.

אם על כל מטח קטיושות על חיפה תירה ישראל על נבטיה השיעית, אם ירי לעבר נהריה ייענה בירי לעבר צור, תיווצר ההרתעה הדרושה. אז תעמוד בפני החיזבאללה דילמה אמיתית שעד עתה אנו מאפשרים לו להתחמק ממנה. 

אש זרה/ אברהם זק, רעננה

במוצ"ש הקרוב נראה ברחבי ארצנו מדורות בכל מגרש ריק ובמרחבי השדות הפתוחים.

אפילו אלה שאינם שומרים מצוות רבות, מקפידים לבצע את המצווה המדליקה הזו למהדרין. עד כדי כך, שבשבת הסמוכה לל"ג בעומר הם מקוששים עצים וסוחבים עגלות מהמרכולים.

אנו, היהודים האמונים על קיום המצוות, חייבים לעשות משהו כדי לצמצם את העבירה של "מקושש עצים" בשבת קודש.

במשך השנים שעברו ואף בשנה זו למדנו שאפשר למנוע חילולי שבת המוניים על ידי פעולה פשוטה - הזזת אירועי היום ליום שאחריו.

הדוגמא לכך: יום הזיכרון לשואה (כז' בניסן) שחל ביום ראשון, וכדי למנוע חילול שבת נדחה ליום שני. כנ"ל יום הזיכרון לחללי מלחמות ישראל ויום העצמאות שלאחריו. כך מנעו המארגנים את חילול השבת.

אני מציע פתרון פשוט: היות והמדורות הן משאת נפשו של הנוער, משרד החינוך יודיע שחופשת מוסדות החינוך במדינה תדחה ליום שני. כך ידליקו בני הנוער את המדורות ביום ראשון בערב, ופחות מקוששי עצים יראו ברחובותינו בשבת קודש.

האתגר המשטרתי האמיתי (בתגובה ל'כאן המדים מעל להלכה', גיליון 237)/ שוטרת (הפרטים שמורים במערכת)

הייתי רוצה לומר לרב המשטרתי לשעבר אסי רוט, כי מניסיון של 8 שנות שירות במטרה אני מודעת לעובדה שאנו הדתיים הלאומיים סובלים לא מעט. אך עלינו להתחזק בשמירת המצוות מתוך אידיאולוגיה של הקמת משטרה טובה יותר ונקיית כפיים בארץ ישראל. זה יתאפשר רק כאשר יותר ויותר אנשים מהמגזר שלנו יבינו זאת.

 אינני מכירה את הרב רוט, ומאחלת לו הצלחה בהמשך, אך אסור להכפיש ציבור שלם של שוטרים שיש בהם יראי שמיים ביחד עם הציבור הכללי.

אני קוראת לאנשים לקום ולהתגייס, על מנת ליצור משטרה איכותית יותר, ועל מנת לראות כערך עליון סיוע בשמירה על חיי אדם, שמירה על הסדר הציבורי ועל חיי היהודים החיים בארצנו הקדושה.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות
  
משרד החינוך: הישגים דלים בהבעה.
 לעג בּאוֹמֶר.

עלה לקומה שישית עם מכתב רשום והתמוטט.
 נפל דוור בישראל.

האוכלוסייה הולכת ומשמינה.
 הציבור הרחב.