גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גליון 242ראשיהפצה

מכתבים - מכתבים למערכת

17/05/07, 18:19
קוראי העיתון

עלייה וקוץ בה/ יהונתן שמעון, ירושלים

הרב ישראל אריאל מכנה "בגידה" את גישת הרב אברמסקי, שאין לנו עניין בהחזקה ישראלית בלעדית בחר הבית.

הרב אריאל היה מעדיף חידוש כמה מעבודות המקדש ובניינו ע"י מדינתנו.

שוו בנפשכם איזה חילול מקום המקדש היה נגרם אילו המדינה הייתה הבעלים היחידים של ההר: המקום היה הופך לאתר תיור ללא הגבלת תחומים, כאשר העלייה למקום בערבוביית מינים ובחוסר צניעות, יהודים ושאינם יהודים. והרי לא חסרים עמי ארצות שלא היו תוחמים את צעדיהם בעלותם להר.

נוסף על כך, המדינה לא הייתה מאפשרת שליטה רבנית בהר ועבודות מקדש, גם אם כל הרבנים היו מסכימים לזה המדינה מעולם לא תיתן שלטון לרבנות.

בראיון נקט בשבע בחד צדדיות, דווקא במחלוקת תורנית, במקום לנקוט בגישה של "אלו ואלו דברי אלקים חיים".
 
בשבחי החינוך המאוחד/ דב פרומן, ירושלים

אני מסכים עם קביעתו של הרב אליעזר מלמד, שיש לשאוף "לחינוך ביחד" של כל מגזרי הציבור המסורתי. החינוך לחוד גורם לפיצול היהדות 'לכיתות כיתות', שבבגרותם נלחמים זה בזה על דברי שטות ולא על האמת.

המחלוקות שהיו בעם ישראל נבעו לא פעם בגלל החינוך המפוצל שהביא לפעמים לידי שנאת שווא בין קבוצות.
לכן, רק חינוך ביחד יועיל לעם ישראל . 
                             
עיר של פסק זמן/ ציפי לידר, ירושלים 

בניגוד לתל אביב, העיר ללא הפסקה, ירושלים היא עיר של פסק זמן. חילונים רבים, גם אם אינם מודעים לקדושתה של הבירה, מודעים לייחודה הרוחני. צניעות, ענווה סבלנות וערבות הדדי הן מתכונותיה הבולטות של העיר, אשר נובעות מאופייה הדתי.
ייחודה הוא בשילוב של מסורתיות עם מודרניות. זה בא לידי ביטוי בשכונת נחלאות למשל, שבה בתי כנסת שוקקים, לצד נוף סטודנטיאלי ובתי סטודיו לאמנות

מרכז העיר ההומה צעירים רבים מפריך את הדעה הרווחת על עזיבתם את העיר.

לעומת זאת המסעדות הפתוחות בשבת, וכן החנויות לממכר בשר לא כשר, אינן מוסיפות כבוד לצביונה של העיר.

מי שמסתייג מהעיר כדאי שייזכר במעשייה החסידית על אותו חסיד שהתלונן בפני רבו כי אינו אוהב את ירושלים. ושמא ירושלים אינה אוהבת אותך, השיב לו הרב.

תרגיל מסריח/ יחיאל זהבי, רחובות

אילו כיבדה הגברת שלי יחימוביץ' את הרב לאו, הייתה מציעה לו בצנעה שלא יגיש את מועמדותו לנשיאות, מבלי לפרסם זאת בתקשורת. מה שמסתתר מאחורי התנהגותה, שהיא עושה ניסוי  כדי שיבחר לנשיאות מישהו שהיא חפצה בו.
זו היא הפוליטיקה במערומיה, כמו האדונים אולמרט, הירשנזון ואחרים שהיושר מהם והלאה.
את היושר הם צריכים ללמוד מחתן התנ"ך הצעיר של השנה. אבל אוי לה לאומה שצריכה ללמוד יושר מנעריה.

להחרים אותם/ משה יראון, חיפה

לתקשורת כנראה לא איכפת שערבים ובעיקר אנרכיסטים ויתר שונאי ישראל היהודים, פרצו בכוח מחסום של צה"ל ליד דהריה, כדי לאפשר לרוצחים השכנים לחדור ליישובינו.

התקשורת חזרה משך ימים רבים בכל מהדורת חדשות  דווקא על אותה תמונה בה מכים אנשי המילואים את אלו הפותחים שער לרווחה למי שכל רצונו הוא לרצוח המוני יהודים. זאת ללא הצגה מקבילה של תמונות הזוועה במקרה של הסרת המחסומים – פיצוץ אוטובוסים, שווקים ומסעדות.

על מעשה בוגדני זה של הגופים השולטים בתקשורתנו אסור לעבור בשתיקה. על כל יהודי לעשות כל מאמץ למיגור תופעה זו. הדרך הטובה ביותר היא להחרים את המסיתים  – תפסיקו לצפות בערוצי הטלוויזיה העוינים, כי זוהי הדרך לפגוע ברייטינג וגם בהכנסותיהם מפרסומת.