בשבע 247: מכתבים

קוראי העיתון , ה' בתמוז תשס"ז

הטעות של רובי/ סוזי דים, רחובות

הימין שוב למד בדרך הקשה איך לא לנהל מערכת בחירות. אילו רובי ריבלין היה מכריז: "כל המועמדים ישחררו מחבלים רוצחים, כמו ברגותי, חוץ ממני", הוא היה יכול לקבץ סביב הדגל העממי ומלא החיות הזה לפחות 61 ח"כים וליתר דיוק כ-65 ח"כים.
 
במקום זאת ריבלין בחר להבטיח בדיוק את ההפך -- שהוא בעצמו ישחרר את הרוצח ברגותי ממש כמו מועמדי השמאל. כל זאת, במחשבה לזכות בקומץ קולות של ערבים וערכים לעזאזל.
 
הסוף ידוע, קודם כל הקולות הערבים לא באו, דבר שני הקמפיין קיבל גוון פרסונלי, מה שנתן מיד יתרון למועמד השמאל, שמעון פרס, והימין שוב הובס.
 
לא פחות אשמים מריבלין בעצמו הם כמובן ח"כי האיחוד הלאומי, ש"ס והליכוד שהיו צריכים ל'אפס' את ריבלין מרגע שראו שהוא נוטה לשחרר את הרוצח ברגותי. אילו היו מאיימים עליו כהוגן, ריבלין היה נסוג בזמן, והתוצאה היתה הפוכה - ריבלין היה היום נשיא ולעם היה הרבה יותר טוב.
 
כפעילה בימין, אני מקווה שכולנו למדנו את הלקח: אידיאולוגיה לעולם תביא תוצאות יותר טובות -- מכיסאולוגיה.  

איסור מחילה (בתגובה לשאלת השבוע, גיליון 246)/ איתי אליצור, עפרה

בגליון "בשבע" הקודם, שוללת יפעת ארליך את הנקמנות, ואומרת שלא יהיה חלקנו עם הנקמנים.

קציני צה"ל יודעים את זה. הם לקחו את זה בחשבון בשעת הגירוש.

כך יהיה גם אם חלילה יהיה גירוש נוסף. כל קציני צה"ל יודעים שאנשי יש"ע הם סלחנים מטבעם, ואינם אוהבים נקמנות. לכן הם יאמרו שוב "אחטא ויום הכפורים מכפר". הסלחנות של הציבור שלנו היתה מרכיב חשוב במערכת שאפשרה את הגירוש הקודם, והיא זו שעלולה, חלילה, לאפשר את הגירוש הבא.

אם חפצי חיים אנחנו, צריך שידע כל אדם שיש דבר אחד שאוהבי א"י אינם יודעים לעשות כלל: לסלוח. אוהבי א"י אינם רכרוכיים, הם אנשי דין, וכל מי שפשע וחטא בעניין הארץ, מהרמטכ"ל ועד אחרון הטוראים, ימוצה עמו הדין הראוי לפושע שכמותו, ולא יסלח לו לעולם.

וזאת מלבד הטעם הפשוט: שאם אנו סולחים לפושעים נוראים כאלה, לא על כבודנו אנו מוחלים, אלא על כבוד א"י וקדושתה, ועל כבוד ה'.

והיכן כל שאר הרבנים? (בתגובה ל'רביבים', גיליון 245)/ אריה וירצבורגר, פתח תקוה

הסכמתי עם כל מילה שכתב הרב מלמד ב"רביבים" לגבי העדר איזכור של מרן הרב קוק ותלמידיו בספר שהוציאו מאורות הדף היומי.

יחד עם זאת, התפלאתי מאוד מדוע כאשר אותו ארגון עצמו ערך את  טקס סיום הש"ס "בהשתתפות כל גדולי ישראל", ולא הרב שפירא ולא הרב אליהו ולא אף אחד מזרם זה לא השתתף בטכס, לא אמרנו כלום?

אני מסופק מאוד אם בכרך הבא נראה שינוי כלשהו.

לא מתחשבנים, כן מתחשבים (בתגובה ל'שומרים שבת? בעיה שלכם', גיליון 245)/ דיויד כהן, מנכ"ל מלון דיויד אינטרקונטיננטל ת"א

במדור נטען כי אורח דתי שמבקש להישאר במלון עד מוצאי שבת מחויב בתשלום עבור יום נוסף. ברצוני להעמיד דברים על דיוקם.

עוד בעת ביצוע הזמנת החדר, מיודע האורח באשר לשעת קבלת החדר (14:00) ושעת עזיבתו (12:00). השעות תקפות לכל ימות השבוע, כולל שבת.

ואולם, מתוך התחשבות בקהל הדתי, ההנחיה הגורפת לעובדי המלון הנה לאפשר לאורחים המבקשים עזיבה מאוחרת יותר – לעשות כן, ללא תשלום, עד השעה 16:00. לאחר השעה 16:00 מתבקש האורח סך של 400 ₪ בלבד.

למותר לציין כי כל אורח שאינו רוצה לשלם 400 ₪ נוספים, מוזמן להפקיד את תיקיו בקבלה ולהישאר וליהנות במתחם וממתקני המלון.

לראשונה מאז פתיחת המלון בשנת 1999, ועקב תפוסות גבוהות במיוחד בחודשים מסוימים, הוחלט על תוספת תשלום זו. ההנחיה לעשות כן ניתנה מפאת התחשבותנו באורחים העתידים להגיע למלון באותו יום, והמצפים לקבל את חדרם בשעת קבלת החדר הקבועה מראש.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

הצבעת ש"ס לנשיאות.
 הקול על מנת לקבל  פרס....

ברק: חזרתי והשתניתי לגמרי.
 הבטחות שב.