בשבע 250:מכתבים

קוראי העיתון , כ"ו בתמוז תשס"ז

לא צריך פמיניזם דתי (בתגובה לשאלת השבוע, גיליון 249)/ ציפי לידר, ירושלים

היהדות לא זקוקה לתנועה הפמיניסטית כדי להעניק זכויות לנשים. כבר במקרא, אלפי שנים לפני הפמיניזם, נשים היו נביאות ומנהיגות כשרה, מרים, דבורה רות ואסתר. נשים, כפי שמציינים חז"ל, מצטיינות בבינה יתרה ואף ביתרון רוח הקודש על פני הגברים. גם בגמרא נודעה ברוריה, אשתו של רבי מאיר, שבקיאותה הרבה הפכה אותה למודל ללימוד תורה לנשים.
אם התנועה פמיניסטית הכללית קמה על רקע בורותה ביהדות בתחומי מעמד האישה, הפמיניזם הדתי מהווה נטע זר ליהדות, משום שהתורה מהווה מודל מובהק לשוויון הנשים ומעמדן.

תודה, מופז/ סוזי דים, רחובות

כל הכבוד לשר שאול מופז, שהצביע נגד שחרור המחבלים הפלשתינים על תקן של "צדיק אחד בסדום".

רוב השרים אומרים לעצמם: טוב, נו, אני מניח שמדובר בסך הכל ב-250 פלשתינים שזייפו ניירות או שהו באופן בלתי חוקי מעבר למרחב התפר- משהו כזה. שרים אלה אפילו לא טורחים לברר את האמת. האמת היא שרשימת מעשי החבלה שמסווגים במדינת ישראל בקטגוריה של "אין להם דם על הידיים" כוללת מחבלים עם דיפלומה שייצרו והניחו מטעני חבלה, יידוי בקבוקי תבערה,  ירו לעבר חיילי צה"ל או לעבר יישוב ישראלי ועוד. כל הדוגמאות האלו לקוחות מרשימות המחבלים המשוחררים באתר משרד המשפטים. כל שר היה יכול בנקל לקרוא זאת, אילו רק רצה.
 
למפלגות הימין, ש"ס וישראל ביתנו, אין ברירה אלא לפרוש מהקואליציה, בגלל האחריות המיניסטריאלית שלהם למחדל הנ"ל.

בואו לשדרות/ משה שחור, שדרות

דווקא עכשיו, כשמעל מתפזרים ענני אבק הגל אחרון של מתקפת הקסאמים על העיר שדרות, ניצב הגרעין התורני הגדול שבעיר יחד עם ישיבת ההסדר ושלוחתה כמגדלור של חוסן המקרין עוצמה, אמונה וגבורה בלב התושבים. בפעילות יומיומית, בפרויקטים נרחבים  בתחומי הרווחה והחינוך, בפעילות מגוונת של הפצת היהדות, במערכת חינוך תורני מובהק מפעוטון ועד אולפנא.

אנו צריכים אתכם כאן, גרים, פועלים, עובדים או לומדים. בשגרה - תומכים, מלווים וצועדים קדימה; בשעות חירום  - אין לך מקום שאין לו שעה, ועכשיו זוהי שעתה של שדרות. לפרטים: 054-7506391

אהוד לא ברח (בתגובה למדור התרבות, גיליון 249)/ יחזקאל לנג, ירושלים

תודה לאמציה האיתן על המחמאות במדור שלו לסרטי "אהוד איש מקסים".

מי שמעוניין בפרטים נוספים על הסרט יכול לשלוח דוא"ל עם שם ומספרי טלפון ל:   ehud@inn.co.il

הבהרה

בכתבה 'והאיש משה עניו', בגיליון הקודם, נשמט שמו של צחי כהן, מחבר הספר 'והאיש משה'.