בשבע 256: מכתבים

קוראי העיתון , ט' באלול תשס"ז

איפה סרבני אלטלנה? (בתגובה למכתב למערכת 'מאלטלנה לחברון', גיליון 255)/ מרדכי אופיר, ירושלים  

בעוד פרשת הקיפוח של ניצולי השואה לא יורדת מסדר יומנו, מזכיר לנו הפלמ"חניק אברהם ויטמן פרשה חמורה בהרבה: רצח בדם קר של ניצולי שואה, שבוצע בהפוגה ביוני 1948 ע"י חיילינו!

הכוונה כמובן לאותם מתנדבים, ניצולי שואה משורות האצ"ל, שהגיעו עם אוניית הנשק אלטלנה, על מנת לסייע ליישוב היהודי במלחמתו הקשה בתש"ח.  הם נורו ע"י מחלקה של הפלמ"ח בעת ששחו בים, לעבר חוף תל אביב, אחרי שקפצו מהאוניה שעלתה בלהבות.

כידוע, 16 לוחמים (ולא 13) מהמתנדבים, מצאו את מותם.

עם כל האי נעימות שבדבר, חובה לציין (את מה שויטמן לא מזכיר), שאת הפקודה לפתוח באש נתן מפקד חטיבת הראל, סגן אלוף יצחק רבין.

מצער ומקומם שאיש מבין אנשי הפלמ"ח לא היה מספיק אמיץ, על מנת לסרב לפקודה בלתי חוקית והנפשעת הזאת.

המשימה הבאה: מאבק בתאונות/ שרה לוי, באר שבע

תאונות הדרכים הקטלניות שעלו לסדר היום הציבורי בשבועות האחרונים גובות מחיר דמים יקר, שאסור להישאר אדישים לו. הגיע הזמן שהציבור הדתי, שכבר מניף את דגל ההתיישבות ודגלים נוספים, יטול לידיו את הנושא כמשימה לאומית. אפשר להתחיל בכך שרבנים ונציגי ציבור יפגינו דוגמה אישית בנהיגה אחראית וידגישו את חשיבות הנושא בפני תלמידיהם.

לשמור על בית הכנסת (בתגובה ל'מתנגדים לחסידים', גיליון 255)/ ישראל אשרי, ירושלים
קראתי בזעזוע על כך שבעיר חיפה מחללים בית כנסת ומנסים לסוגרו.

הייתכן שבמדינת היהודים ילחמו ביהודים שכל חטאם ופשעם שרצונם להתפלל וללמוד תורה?

אם דבר כזה היה קורה בכל מקום אחר בעולם, קול זעקה היה נשמע מקצה לקצה. אך אצלנו זה עובר בשתיקה.

אני קורא לכל אחד ואחד להרים קול זעקה בעניין, ובפרט לנציגנו בכנסת כדי שלא נשמע על סגירת בית כנסת יהודי פה בארץ ישראל תשס"ז.

כפייה פוליטית/ שמואל פישר, פתח תקווה

פעילותו הפוליטית של הנשיא, שמעון פרס, מנוגדת לתפקידיו של נשיא המדינה כפי שנקבעו בחוק. פגישות פוליטיות וקיום מו"מ אינו מסור בידי הנשיא, אלא בידי הממשלה בלבד. ועל כן מעשיו של הנשיא החדש הם שימוש פוליטי בלתי-חוקי במשרת נשיא המדינה.

אולם, אין להתפלא על הנשיא החדש, שהרי מעשי כפייה פוליטיים כנגד רצונו של רוב הציבור הם תבנית התנהגותית מקובלת בישראל. הסכמי אוסלו שהכניסו את ערפאת ואת מחבליו אל לב הארץ, בוצעו גם הם בכפיה, כנגד רצונו של רוב הציבור; גירוש היהודים מגוש קטיף והריסת היישובים בוצעו בניגוד למנדט של ממשלת שרון. תומכי הנסיגה התנגדו למשאל עם בכל כוחם – כי ידעו שיפסידו בו, אך ללא כל בושה ובעזות מצח כפו על הציבור את מדיניותם המסוכנת.

רוסיה חוזרת לסורה/ יוסף מנדלביץ, ירושלים

מדי שבוע אנו מתבשרים על עסקת נשק חדשה בין רוסיה לסוריה. מדובר קודם כל על טילים נגד מטוסים (נ"מ) ונגד טנקים (נ"ט) מתקדמים ביותר. טילים אלו גרמו למרבית הפגיעות בחיילינו במלחמה האחרונה נגד החיזבאללה.

נראה שרוסים חזרו לעמדה אנטי ישראלית עוינת. מפליא שממשלת אולמרט עוברת על האיום הזה לסדר היום.

אנחנו, קבוצת אסירי ציון, פנינו לציפי לבני בדרישה להוריד את רמת היחסים הדיפלומטים עם רוסיה, כאות אזהרה לפני ניתוק יחסים.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

הצעה: קו פתוח למפכ"ל המשטרה
אני לדודי...

נאשם שקיבל מכונית כשוחד
טובת הנעה