בשבע 272: מכתבים

קוראי העיתון , י"א בטבת תשס"ח

הסדר חרדי, למה לא? (בתגובה למכתב 'הסדר חרדי – למה לא בעצם', גיליון 271)/ שמאי ויצהנדלר, מעלה אדומים

בשבוע שעבר כתב יצחק פורת מגבעתיים כי נשגב מבינתו להבין מדוע הציבור  החרדי לא לוקח יוזמה ומקים מעין ישיבות הסדר.

את התשובה קיבלנו באותו יום, יום שישי פרשת ויגש. הרמטכ"ל הצהיר כי הנוער הדרוזי המשרת בצה"ל הוא המכבים של דורנו.

לפני כשלוש שנים החל תהליך הוצאתם אל מחוץ לחוק דה פקטו של המכבים האמיתיים של דורנו, המוסרים את נפשם ואת מאודם על ארץ המכבים, ארץ ישראל. המלכות באמצעות כלי התקשורת הממומנת גם על ידינו, מציגה אותם כעבריינים, פורעי חוק, מסיתים וקרימינלים; בעוד הפלשתינים, הדרוזים, הצ'רקסים והבדואים הם ידידי ישראל.

אם אותנו, הדתיים, החרדים והמתנחלים הפכו לאויב של עם ישראל, למה לשרת את האויב?

בניגוד למר פורת, מבינתי נשגב למה ישיבות ההסדר ממשיכות לספק חיילים לאותם עריצים.

לידיעת הנשיא/ סוזי דים, רחובות

נשיא ארצות הברית צריך לזכור: ע"פ החלטת ממשלה תקפה של שרון מיום 25.5.03,  כל פינוי מאחזים והקפאת ההתיישבות - כל מה שכתוב ב"מכת הדרכים" -- אמור להתבצע אך ורק אחרי תנאי הקדם הבא: "הפסקה מוחלטת של הטרור, האלימות וההסתה".
 
זה גם הגיוני - מה יותר חשוב לאזרח ישראלי בחולון, רמת השרון או אופקים, הטילים בשדרות והתחמשות הטרור המסיבית בעזה, או הצריף שאיזה צעיר יהודי בנה באיזו גבעה?

אם נשיא ארה"ב רוצה לטפח את מהימנותו במזרח התיכון, הוא לבטח ירצה לכבד את כל המצוטט לעיל, ולהורות למחלקת המדינה להפסיק את צייד המכשפות התמוה, נעדר-ההצדקה, נגד המאחזים. 

לא לתקשורת חילונית/ נתנאל אריאל, בית-אל

כבר הרבה זמן שאני בטוח שאין כל סיבה להמשיך לקנות עיתונים שנהנים להשמיץ את הדתיים והחרדים, כלומר ידיעות אחרונות ומעריב, וגם לא לגלוש לאתרים כאלו באינטרנט.

מעבר לעובדה הפשוטה שהם נוגדים את ההלכה בגלל בעיות צניעות חמורות, אנשים אלו מעוניינים להסיט את הציבור הכללי נגדנו. בשבועיים שחלפו קיבלתי חיזוק רציני ביותר לדעתי: שני העיתונים הגדולים ואיתם אתרי האינטרנט השמיצו, חירפו וגידפו את הציבור הדתי, בגלל בית ספר שלכאורה הפלה אתיופיות. מי שהיה בעניינים וגם קרא את תגובת מנהל בית הספר, מבין את גודל השקרים וחומרתם.

אלא שמכיוון שהם 'העיתונים של המדינה', אנחנו ממשיכים לצרוך אותם, למרות שתוכנם מנוגד לכל מה שאנחנו מאמינים בו.

לכן אני קורא לכל הציבור הדתי, שהתורה עם ישראל וארץ ישראל חשובים לו, להפסיק לצרוך את השקרים שמופצים כל פעם מחדש בעיתונים אלו. כך נגרום לנפילתם, או לכל הפחות להפסקת ההשמצות נגדנו.

שרדן בלתי נלאה/ יעקב גרינברג, תל אביב

בימים האחרונים מרבים בתקשורת לדון התוכנית טלוויזיה חדשה, הישרדות שמה. על פי הפרסומים הושקעו בהפקת התוכנית חמישה מיליון דולר – סכום עצום במונחים טלוויזיוניים.

ואני דווקא חשבתי על מועמד מתאים במיוחד לתוכנית, שבוודאי יביס בנקל את שאר המתמודדים. הבעיה היחידה היא שבלהיטותו לשרוד, מסכן ראש הממשלה שלנו לא רק הרבה יותר כסף ורכוש, אלא גם את חיי כולנו.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות
                         
ארצות הברית מסרבת לחתום על אמנה נגד זיהום האטמוספרה.
 ג'ורג בוש: לא בא לי.

שר לאשה תחת חלונה וחטף דלי מים.
 זמר זמר לח.

בגיליון 270 התייחסה אחת התשובות במדור 'שאלת השבוע' לשיטתו הפרשנית של הרב מרדכי ברויאר. אנו מצטערים על השמטת תוארו של הרב ברויאר.