בשבע 278: מלחמתו האבודה של אהוד אולמרט

ראש הממשלה נלחם בכל הכוח – לא באויב, בחיילי המילואים. מבחינתו, כל מתנגדיו פסולים וכל השיטות לפסול אותם כשרות ● רק דבר אחד הוא שכח: שאנחנו לא שוכחים.

משה קלוגהפט , כ"ד בשבט תשס"ח

ראש הממשלה ניהל את המלחמה בדקדקנות. הוא התייעץ בלי סוף, הוריד הוראות מסודרות לשטח, ניסה לגרום לכך שיהיה אצל האויב אפילו ירי של כוחותינו על כוחותינו. אין מה לומר – הוא דאג לנצח במלחמה הזאת בכל מחיר.
האויבים היו חיילי המילואים.

כל האפסיות הערכית, הנבזות הנכלולית, המגושמות התקשורתית וחוסר הבושה – הכל התנקז למספר שבועות של מאבק. בחיילים שלו.

הוא ניסה להפוך אותם ל"פוליטיים" – סוג של קללה נוסח 2008 למי שיש לו אמירה ציבורית נגדך. הוא ניסה, בחוצפתו כי רבתה, לטעון:"אם חיילי המילואים היו מתאמצים מול החיזבאללה כמו שהתאמצו במלחמה מולי, היינו מנצחים במלחמה".

הוא דרדר את השפלות המוסרית לתהומות חדשים. הוא המשיך ב"עצומת המילואים" שלו, מין מכתב של חיילים נגד עירוב הפוליטיקה בצבא, ש"נחתם" על-ידי העברת עצומה בפייסבוק וגיוס מקורבים לראש הממשלה, שלא היו כלל במלחמה. כדי להוסיף חטא על פשע, אחר כך התברר שחלק מ"החותמים" הסכימו לכך משום שחשבו כי זה מכתב המופנה נגד ראש הממשלה...

אל כל אלה הצטרף מסע דה-לגיטימציה להורים השכולים מהמלחמה האחרונה. הם "פוליטיים"; יש שם יותר מדי "דתיים" (חיילים – תגידו לאבא להוריד את הכיפה לפני שאתם נהרגים בקרב); הם חברי מרכז ליכוד; הם מנוצלים פוליטית. טוב שראש הממשלה לא טען גם שהילד שלהם בכלל חי. 

כן, תקראו לאט ותנסו להבין את המשפט הבא: ראש הממשלה שאחראי לכישלון במלחמה מנהל מסע שיסוי ודה-לגיטימציה בהורים שבניהם נפלו במלחמה. זוועה.

אז אדוני ראש הממשלה, יש לנו חדשות בשבילך: כמו במלחמה הקודמת, גם עכשיו: אתה כבר הפסדת.

אתה הפסדת כי אתה מסתובב בינינו עם מצח נפוח מעוצמת אות הקין הדבוקה אליך.

אתה הפסדת כי איבדת כל לגיטימציה מוסרית.

אתה הפסדת כי בקרב על מיקומך ההיסטורי. אתה תיזכר כפליטת קולמוס, ככתם שחור-אדום על הדגל הכחול-לבן שלנו.

יהיו אשר יהיו תוצאות הדו"ח המיידיות, אנחנו מבטיחים לך: דבר לא יישכח.

כי דבר אחד, מר אולמרט, צבא מלחכי הפנכה מסביבך שכח להגיד לך בלהט הקרב: מי ששילם את המחיר יידע לתבוע ממך את המחיר.

הסתכל לנו בעיניים ותראה שם: אתה כבר הפסדת.

הכותב הוא יועץ אסטרטגי ותקשורתי למטה המאבק המשותף של חיילי המילואים, המשפחות השכולות, התנועה לאיכות השלטון, תנועת 'תפנית' ותנועת הסטודנטים 'אם תרצו'.