בשבע 281: מכתבים

קוראי העיתון , ט"ז באדר תשס"ח

בחזרה לטרומפלדור (בתגובה לתמונת השער, גיליון 280)/ אוהד שגב, יבנה

בשבת שעברה התנוססה בשער 'בשבע' תמונה של מפגינות החוסמות את הכבישים הראשיים באיזור ת"א-ר"ג והכותרת שקראה: "להעיר את העיר", כשהכוונה היא לעיר תל אביב החילונית והנהנתנית, שכביכול לא איכפת לה ממה שקורה בדרום בכלל.

בכותרת המשנה נכתב "הפעם חסימות הכבישים התקבלו בהבנה". והשאלה היא למה? למה כאשר מפגינים נגד תכנית ההתנתקות לפני שנתיים וחצי חסמו כבישים זה לא היה לגיטימי בעיני הציבור ואילו עכשיו זה כן?

דבר זה נובע מתפישת העולם שכביכול חיי אדם יותר חשובים מיישוב ארץ ישראל. זו מהתפישה המערבית הפוסט מודרנית של קדושת חיי הפרט ושהפרט במרכז.

אנשי השמאל חוזרים שוב ושוב על הטענה שכביכול חיי אדם יותר חשובים מאדמה וכך זה חלחל לציבור. אלא שלפי תורתנו הקדושה יישוב ארץ ישראל הוא מצווה, ויוצאים למלחמת מצווה כדי לכבוש את הארץ. וכיוון שבמלחמה יש מתים, לכן כיבוש ארץ ישראל קודם לחיי אדם (הפרטיים) כי חיי הציבור והאומה חשובים יותר (מתוך דברים שכתב הרב ישראלי זצ"ל בתשובתו לרב עובדיה יוסף בנושא פסק ההלכה "שטחים תמורת שלום"). אפילו החילונים האמינו בזה פעם, כמו שאמר טרומפלדור: "טוב למות בעד ארצנו".

עלינו להנחיל לעם את החשיבות של מצוות יישוב ארץ ישראל וכיבושה ואת סולם החשיבות המוסרי הנכון.

מאסר נקמני/ ד"ר משה דן, ירושלים

צביה שריאל מאלון מורה נמצאת בכלא כבר שלושה חודשים. המשטרה מנסה לשבור אותה על ידי השפלתה ועל ידי צו בית משפט שיגביל אותה. לכן צביה מסרבת להפקיד ערבות ולהישפט, מפני שבכך היא בעצם מקבלת את החלטת בית המשפט ואת כל הטיפול במקרה שלה.

ההאשמות נגדה מגוחכות, אך יכולות בקלות לשמש בסיס לקביעת הגבלות חמורות. במידה ותפר אותן, צביה תואשם בביזוי בית המשפט וזה יכול להוות עילה למאסר ארוך. דעתה של צביה על המדינה ועל בתי המשפט אינה רלוונטית. זכותה לחשוב מה שהיא רוצה.

לעומת זאת, המשטרה ובתי המשפט צריכים להיות מחויבים לא לתבוע אף אחד בשל דרך מחשבתו, במיוחד אם מחשבתו אינה מסכנת את עצמו או את הקהילה. כליאתה של נערה למשך שלושה חודשים (נכון לעכשיו) ללא סיבה מוצדקת היא התעללות.

זה מה שצביה מנסה לומר לנו, והיא מוכנה להישאר בכלא על מנת שנשמע את זעקתה.

לאן נעלמה המועצה?/ יעקב שוק, מטה ערים נתניה

שיחות 'השלום' בעיצומן. הוויתורים על היישובים ביהודה ושומרון נעשים  בימים אלו ממש, ומועצת יש"ע ממלאת פיה מים. שתיקת כבשים זו תעלה להתיישבות ביוקר.

האם שוב תארגן לנו מועצת יש"ע הפגנה גדולה לקראת הפינוי שתועלתה שואפת לאפס? אפשר לעשות הרבה מאוד בימים אלו, ואינני מתכוון להפגנות. את מטות ערים לא כינסה המועצה לדיון רציני בשנים האחרונות ויש לאנשים רעיונות טובים ורצון לפעול, אך מועצת יש"ע לא עושה בנידון דבר. חוסר מעשיה יגרום לוויתורים ולפינוי יישובים.

אני קורא להקמת גוף חדש בנושא המאבק על ארץ ישראל, כי מועצת יש"ע פשוט נעלמה מהשטח.

שוויון עד הסוף/ אדוה נוה, שערי תקוה
 
החלטת הממשלה להקים עיר ערבית נוספת בגליל מתמיהה במיוחד נוכח הקפאת הבנייה בירושלים. בבירה  קיימת מצוקת דיור חריפה, בה בשעה שלא ננקטת שום פעולה נגד 18 אלף המבנים הערביים הלא חוקיים. ואם מדובר על שוויון בפני החוק, מעניין יהיה לראות מה יקרה אם יהודים יגישו בקשה להתגורר בעיר הערבית החדשה, האם בג"ץ יורה להקצות להם מגרשים או לאפשר להם לרכוש דירה על פי תקדים קעדאן בקציר.  

גם ליהודים מגיעה חנינה/ יוסי פלאי, יצהר 

טוב עושה 'בשבע' שמעלה את המודעות למצבם של האסירים היהודים הלאומיים בארץ. ראוי להוסיף שלאחר שהשלטון שיחרר בסיטונות מאות מאויבינו הקשים ביותר – מעשה שמצד עצמו הוא פשע ואיוולת מדרגה ראשונה – עלינו לדרוש כעת ביתר תוקף מתן חנינה לאסירים היהודים הלאומיים. כל אדם שפוי צריך להצטרף לדרישה הזו לתקן, ולו במקצת, את המצב המעוות שרק ערבי מחבל יכול לצאת מן הכלא קודם זמנו, ואילו לאסיר היהודי הלאומי אין כל תקווה.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות 
 
הכתה את חמותה במערוך ונמלטה.
 כלת רגליים.

תדמית ישראל בשפל עולמי.
 אולמרט ירד ואבו עלה.

מכבי תל אביב נצחה את אולימפיאקוס.
 אז ימלא שחוק פיני.