בשבע 286: מכתבים

קוראי העיתון , כ' באדר ב תשס"ח

פשוט שריוניות/ חיים יואבי רבינוביץ, תל אביב

טרם התברר באיזה קלצ'ניקוב נרצחו שמונת תלמידי מרכז הרב: האם בנשק שהיה במשלוח השני ששלח פרס לעראפת או אולי במשלוח הראשון ששלח אולמרט לאבו-מאזן.

והנה התבשרנו שאולמרט החליט לשלוח למרצחים גם שריוניות. וכי מה רציתם, שהמרצחים יבואו בטרמפים לרצוח יהודים? הם ודאי זקוקים להסעה מאורגנת ומאובטחת...

אנחנו פשוט יצאנו מדעתנו! אבל אולמרט שפוי בהחלט. את עסקי הנדל"ן שלו הוא מנהל בכישרון יוצא דופן. ובאשר לשריוניות ולנשק, הוא יודע היטב שהבנים שלו לא ישתתפו במרדף אחרי הרוצחים, הנשק או השריוניות.

הסבר פניך לשמאלן/ חיים דויטש, חולון

התפלאתי לקרוא על מסע ההסברה של נתניהו בלונדון, שבו פיזר קמת 'כסף קטן'. זה מילא, אבל איפה הוא היה כשמסר את חברון לערבים? האם שכח להסביר לעולם שחברון שייכת לעם היהודי כבר אלפי שנים?

אולי בכלל עדיף שישאר בארץ וינסה להסביר לשמאל, שארץ ישראל שייכת לעם ישראל.

נקמת עיתונאי קטן/ ציפי לידר, ירושלים

אחרי שהידיעה על 'מחתרת ימנית', שהפריחה איילה חסון לחלל החדשות, התבררה כעורבא פרח, נראה כי בקול ישראל מצאו ברווז עיתונאי חדש.

הפעם היה זה מאמר בשם: "יהודים, נקמה!" מאת הרב שמואל אליהו, שהופיע בעלון 'ישראל שלנו'.

מקריאה בגוף המאמר מתברר כי מדובר בפנייה אל הממשלה לנקוט פעולת תגמול על הטבח בישיבת מרכז הרב, אשר תחזק את כושר ההרתעה של ישראל.

בקול ישראל לא קראו את המאמר נכון, ומתוך להיטות הביעו את החשש הפזיז שמא אנשים במחנה הימין ימהרו לתרגם את המאמר לשפת המעשה. זאת בשעה שהמאמר שולל במפורש כל פעילות נקמה של אדם או גוף פרטי, ומצביע על הגוף היחיד המוסמך והנקרא לבצע אותה - הממשלה.

אולי כדאי אפוא שעורכי החדשות והכתב יעברו קורס בלוגיקה והבנת הנקרא?

מעשה נבלה בחסות ה'מערכת'/ משה בודק, חיפה

בקוראי את הכתבה 'נס פורים של צביה שריאל'  נזכרתי בדברי הנביא ישעיהו, אותם קוראים אנו בשבת 'חזון', 'שמעו נא הדבר הזה קציני סדום, האזינו...עם עמורה'. ובהמשך 'כסדום דמינו לעמורה דמינו'.

הרי בכל מדינה מתוקנת, באותו יום שהופיע אותו ערבי בפני בית המשפט וטען בלהט כי לא יגיד דבר שקר, משום שצביה לא נגעה בו לרעה היא היתה משוחררת לאלתר.

אלא שאנו עם חכם ונבון, ו'מצווה' מיוחדת מוטלת על המערכת להתנכל ליהודים יקרים תושבי יו"ש ושומרון, לא נכנענו על נקלה...

לדעתי, על המדינה לפצות את צביה על כל אותם חודשים בהם היתה עצורה. לאחר מכן, יש להעמיד לדין, אותם אנשי עוולה שפיהם דיבר שווא וימינם ימין שקר.

הבהרה: יוסי דגן אינו משמש כדוברו של ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, ולא כפי שנכתב בגיליון הקודם.