בשבע 287: מכתבים

קוראי העיתון , כ"ז באדר ב תשס"ח

בואו למילואים/ יעקב גרינברג, תל אביב

חוק המילואים שהתקבל בכנסת השבוע הוא צעד בכיוון הנכון. אולם מי שחושב שניתן לפתור את בעיית ההשתמטות ממילואים באמצעות חקיקה וחלוקת צ'ופרים, ימצא עצמו מתבדה במהרה.

הציבור הדתי-לאומי, שבניו משרתים במילואים באחוזים גבוהים בהרבה מהממוצע מוכיח שהמפתח הוא בחינוך יהודי-ערכי. אך מן הצד השני, על הצבא להקפיד לעשות את עבודתו ורק אותה - בלי לעקור מתיישבים, להגן על פורעים ערבים או לשלב בנות בכל יחידה בשם אג'נדה פמיניסטית לוחמנית.

כשהצבא יהיה ראוי למילואימניקים, הם יבואו בהמוניהם.

הכתובית לא תעזור (בתגובה למיקרוסקופ, גיליון 286)/ ציפי לידר, ירושלים

בתגובה לתלונה נגד שידור ראיונות עם אנשים דתיים בטלוויזיה בשבת, נמסר מרשות השידור כי תהיה הקפדה בעתיד לציין שההקלטה נעשתה בימי חול.

עם כל הכבוד לרשות, רוב האנשים הדתיים מסרבים להתראיין ביום חול לתוכנית שתשודר בשבת, גם אם תוקרן הכתובית 'צולם ביום חול'. זאת משום שעל פי ההלכה יש בכך משום סיוע לחילול שבת.

פסח, מצה ומלון/ שרה לוי, באר שבע

מדי שנה, בהתקרב חג הפסח, אנו מופצצים בפרסומות לנופש פסח כשר למהדרין בחו"ל. נדמה כאילו סוכני הנסיעות גמרו אומר להחזירנו בחג החירות, אם לא למצרים, לפחות לתורכיה או לרומניה.

אבל כדי שהתלונות לא יישארו כהוצאת קיטור בלבד, צריך ליזום לחץ על בתי המלון והאכסניות בארץ שמקפיצים את המחירים במהלך החג. ואולי הכלי של חרם צרכנים, שצובר תאוצה באחרונה, יועיל גם במקרה הזה.

דרוש: ערוץ טלוויזיה יהודי/ חיים דויטש, חולון

נמאס לצפות כל ערב בערוצים החילונים של הטלוויזיה הישראלית, ולראות שוב ושוב פרסומות מטונפות ואח"כ מהדורת חדשות, שמחציתה מוקדשת לתושבי עזה המסכנים ולדוברי החמאס למיניהם. לקינוח מראים לנו תוכנית ראיונות שכולה על טהרת החילוניות. דוגמניות מספרות על עצמן ב-"כאילו" ו"סתם כזה", ולאחריהן שוב בדרנים שמלהיגים בשפה נמוכה שמובנת רק להם.

הגיע הזמן ששלושים חברי כנסת דתיים, יתעוררו ויגרמו חד משמעית להקמתו של ערוץ טלוויזיה דתי בלבד, ברוח התורה והיהדות. הרי יש דמוקרטיה בישראל, נכון?

ללמוד מהירדנים/ פרופ' א"י מלינסקי טוורסקי, בלגיה

רשויות ממלכת ירדן הבינו בשכל הפשוט שלהם, שלמרות היותם אחים בני ערב, אסור לתת למשפחת המחבל מבצע הטבח במרכז הרב להקים סוכת אבלים. על דעת ההנהגה שלנו לא עלה בכלל רעיון כזה.

זה עוד פרט מני רבים המראה באלו ידיים שמאליות אנחנו נתונים באחד מרגעי המשברכ החמורים ביותר בתולדות המדינה. כאשר הכוחות המובילים בקואליציה הם אדם החשוד בשחיתות, נעדר עקרונות שכל מעייניו נתונים להישרדות ושלטון; ולצידו, אהוד ברק המזגזג, שעליו התבטא נאמנו פואד במשפט: "הוא גומר את כולנו".

לצערנו מול האוורסט של הבעיות ניצבת מנהיגות שפלת קומה.

אנו מצפים למנהיג אמיתי, נקי כפיים, שידליק את לפיד החזון ויפיח חיים במסגרות העבשות והחורקות.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות 
 
נשקלת אפשרות להבחן לבגרות בריקודי עם.
 ליהודים היתה הורה.

נסרללה תכנן להציף את ישראל בסמים.
 אין חדש. רשע אחר כבר שילם בחייו על משלוח מנות. 

נעצר בגין מסחר באברים להשתלה.
 מוֹסֵר כליות.