בשבע 290: מכתבים

קוראי העיתון , כ"ו בניסן תשס"ח

מי המציא את ה'עם הפלשתיני' (בתגובה ל'הקומוניזם נפל – אוסלו עלה', גיליון 289)/ הרב יוסף הרטמן, ירושלים

במאמר מצוין מסביר שלמה אנגל את האמונה 'המשיחית' של השמאל הקיצוני: הזיה הסבורה מתוך פאנטיות כי ויתורים וכניעה לאויב יביאו את השלום.

ברשותו, אעיר הערה חשובה: את המושג: "הזכויות הלגיטימיות של העם הפלשתיני" לא יצרה קבוצה קטנה של השמאל, אלא מנחם בגין ז"ל. הוא הראשון לחרפתנו ולבושתנו, שהכיר בערביי יו"ש ופליטי עזה כ"עם פלשתיני", שלא היה מעולם ישות עצמאית לאומית-ריבונית. זרעי האסון נזרעו כבר ב"קמפ-דייוויד", לפני כ-30 שנה.

בהזדמנות זו עלינו למחות במחאה תקיפה ומתמדת נגד הקמתה של מדינה לרוצחים המתועבים בשטחי יו"ש וחבל עזה. עלינו לדחות בקול ענות גבורה את ה"שפן" החדש- ישן שהוצג בימים אלו ושמו" נסיגה מלאה מכל הגולן תמורת שלום עם סוריה". חס וחלילה להעלות על הדעת רעיון עיוועים מסוכן שכזה. תמורת הישרדות פוליטית של פלוני –אלמוני אסור להפקיר חייהם של מיליוני יהודים בארצנו הקדושה.

די להתלהמות/ יצחק פורת, גבעתיים

יבורכו הרבנים שהסתייגו בפומבי מהתנהגותם של אותם אנשים שחושבים שהם-הם המייצגים הבלעדיים של הציבור הדתי-לאומי.

עד מתי תימשל התלהמותם של אותם צעירים שמכתימים את שמו של כלל הציבור הזה, שהוא ברובו ברמה אחרת?
הרב הצבאי הראשי לשעבר – הרב וייס – הוא כידוע גם אב שכול, וההתקפות עליו שחוזרות ונשנות חייבות להיפסק.
יש לקוות שלרבנים שמחו בתוקף על התנהגותם של אותם "עסקנים קבועים", יצטרפו רבנים נוספים וייפסקו סוף-סוף התופעות המבישות הללו.

שיודע לשאול (בתגובה ל'מזכ"ל קיבוצניק או רב?', גיליון 289)/ רועי פדידה, ירושלים

אני רוצה למחות על דבריו של אמנון שפירא בכתבה על בני עקיבא.

איני מבין איך אדם שקורא לעצמו דתי, מתנגד לכך שבני הנוער בדור החדש שואלים רבנים בכל מקצועות התורה. איפה כתוב בתורה שהוא קורא בה שלא צריך לשאול רב בכל דבר? הלא מקרא מפורש הוא "ועשית ככל אשר יורוך".
מבהיל למדי שהוא רוצה להציג דעות הגותיות בצד דעת ההלכה.

אולמרט איבד את הצפון/ חיים דויטש, חולון

רה"מ אולמרט לא יצליח למסור את רמת הגולן לסורים, אבל מה שבטוח שהוא כבר איבד את הצפון.

אזרחי ישראל זוכרים את ההפצצות האכזריות בגולן על יישובי הסביבה, עוד לפני מלחמת ששת הימים, וגם את הקאסמים הקטלניים לאחר עקירת גוש קטיף.

ועכשיו רוצה אולמרט להפקיר את התושבים החלוצים למתקפות רצח והרג של הצבא הסורי, עד לטבריה והכינרת, והכל למען ימשיך לשבת בכיסאו המתנשא כמו האתרוג של השמאל.

הנקודות והמסקנה/ שמואל פישר, פתח תקוה

לעיתים תכופות מדי, לאחרונה, אנו 'מתבשרים' על מעשה דיכוי נוסף מטעם הממשלה כנגד היהודים, וזאת בשעה שערביי הארץ יכולים להפר את החוק בתפיסת אדמות ובבניה בלתי חוקית, ולהתגרות בשיטתיות בשכניהם היהודים.

אנו שומעים על מעצר שרירותי והעמדה למשפט של צביה שריאל מאלון מורה, על מעצר שערורייתי ושליחה לכלא של האחים חלמיש שהותקפו ע"י ערבים במקלות ובאבנים. אנו שומעים על בג"ץ המאפשר הענקת פרס ישראל לפרופ' שטרנהל שכתב כי הפלשתינים ייטיבו לעשות  אם ימקדו את מעשי הטרור שלהם כנגד המתנחלים. 

ואם נלך מעט אחורה - נזכר במניעת הפגנות חוקיות כנגד הגירוש ובאלימות המשטרתית והמשפטית כנגד המפגינים בתקופת ה"התנתקות" ובפוגרום הברוטלי בעמונה.

בחוברות ציור לילדים מוצגת לפעמים בעיה המורכבת מנקודות ממוספרות, ויש לחבר את הנקודות לפי סדר המספרים עד שמקבלים לבסוף ציור מוגמר.

הבעיה עם כל הדוגמאות הנזכרות למעלה היא שאין אנו מחברים את מעשי העוול הבודדים למסקנה סופית אחת אלא מתייחסים לכל אירוע כזה כדבר העומד בפני עצמו.

המסקנה העולה ממעשי הדיכוי שיש כאן שלטון רודנות המקיים משטר דיכוי אלים כנגד היהודים ונותן עדיפות לערביי הארץ ולכל מי שבא להצר את רגלי היהודים. כל זאת, כמובן, בחסות המעטפת השקרית והכוזבת של שטיפת המוח הממלכתית בחסות ה"דמוקרטיה" ו"שלטון החוק".

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

1.  ישראל מתנערת מפרשיית הריגול החדשה בארה"ב.
קדיש יתום.

2. פסק הלכה: אין להכנס ל-SPA בשבת.
שב ואל תעסה.