בשבע 293: מכתבים

קוראי העיתון , כ' באייר תשס"ח

התכסיס המיסיונרי (בתגובה ל'חכמים, היזהרו בעצומותיכם', גיליון 292)/ הרב יצחק שטרן, יד בנימין

הרב נחום ברנסון, אביה של כלת התנ"ך הסביר באריכות מדוע לא היה סיכוי שנערת המסיון תזכה בחידון התנ"ך, ומדוע משום כך היה ראוי שבתו תשתתף בחידון.

איני דן אותו מפני שלא הייתי במקומו, אולם למרות הכל דומני כי הרב טועה טעות מרה. החילול השם לא תלוי בשאלה מי תזכה בחידון, אלא בשאלה מי משתתף בחידון. עצם השתתפות המיסיונרית בחידון הוא החילול השם הנורא ביותר. זהו בזיון התנ"ך. מטרת החידון, וקביעתו ליום העצמאות, נועדו להצביע על הקשר ההדוק בין עם ישראל לארץ ישראל, בין עם התנ"ך לארץ התנ"ך. שיתוף הבת המיסיונרית נועד לערער על הקביעה הזו, ולהראות קבל עם ועולם, כי התנ"ך אינו שייך רק ליהודים, ח"ו. תכסיס נורא זה הוא עוד תרגיל של המיסיון, ושל שרת החינוך, שכל מטרתם לאבד את הרלוונטיות של התנ"ך, ואת הקשר בין עם ישראל לארצו ולתורתו.
 
מטרת החרמת החידון לא היתה, איפוא, רק בשביל שהיא לא תנצח, אלא להבהיר לעם ישראל למי שייך התנ"ך. זהו החינוך הגדול ביותר לילדינו. וגם אם הם עשו לילות כימים בשביל ללמוד את תורתנו הקדושה ואת דברי הנביאים. אין ספק שמסירות נפש בעניין, עם כל הקושי הכרוך בה, היו מהווים נכס לנערים ולנערות, הרבה יותר מאשר קבלת הפרס מראש הממשלה.
 
והמועצה בשלה/ רחלי מלמד, (כפר דרום) אלון מורה

כמו אין קסאמים בשדרות וגראדים באשקלון, כמו אין איום הפינוי מרחף על היישובים עצמם, כמו אין עשרות מגורשים בלי בית, כמו אין קיצוצים בתקציבי החינוך הדתי, כמו אין הציבור הדתי נרדף - בחרה מועצת יש"ע לעטר את עלוני השבת והעיתונים בגינוי והכפשה של קבוצת האנשים הגדולה החושבת אחרת מהם.

בעושר תקציביהם (הדפסת כרומו מהודרת ורכישת שטחי פרסום באלפי שקלים), ובערבוב דמגוגי של הרבנים, הם מעלים על נס את הקיצוניות, וכקדוש מעונה הם מנסים לגרוף את הציבור לתמיכה בהתנהלותם.

כישלון הובלת המאבק בגוש קטיף עדיין צורב בנו יום-יום. הציבור מתפכח ואומר את שלו, ואתם- כמו אין מלחמה בעולם...

רק לא מושחת! (בתגובה למכתב למערכת, גיליון 292)/ שמריהו בקרמן, ירושלים

אינני מסכים עם התזה של משה וייס שאם ראש הממשלה לא התפטר בגלל מלחמת לבנון, אל לו להתפטר בגלל שחיתות.
גם אני כמוהו לא חסיד של ראש הממשלה, אבל אולמרט לא אשם במלחמת לבנון. זה הצבא שהיה לו, וראינו את הביצועים. לעומת זאת, אם אין בושה להיות מושחת, זו כבר אופרה אחרת. כזה ראש ממשלה איני רוצה. אם האשמות נכונות, מוטב שילך עם הירשזון ונבחר מנהיג אחר, ראוי ונקי כפיים.

בחירות עכשיו/ דוד קשני, תל אביב

נוכח החקירות החדשות בנוגע לפרשיית השוחד לכאורה שקיבל אולמרט, עולה ריח בחירות באוויר. אולם ישנה בעיה - חברי הכנסת וחברי הממשלה אינם רוצים לנטוש את הכיסאות החמימים. משול הדבר לנוסעים במטוס פאר שעומד להתרסק והללו אינם יודעים האם להישאר או שמא לצנוח. אני מודיע לחברי הכנסת הללו ששומרים על שתיקת הכבשים - זמנכם עבר, לעם ישראל נמאס מכל החקירות המכוערות שראש הממשלה טובע בהן. הגיעה העת לקביעת תאריך מוסכם לבחירות חדשות.

היכן ההמונים שלנו?/ משה בודק, חיפה

לפני מספר שנים נערכו באוקראינה בחירות לנשיאות. כיוון שהתעורר חשד לזיוף באותן בחירות, יצאו מאות אלפים לרחובות קייב, בקור ובשלג, לבושים בבגדים כתומים, ודרשו בשקט ולא אלימות בחירות חוזרות.

ואכן, ההפגנה שנמשכה מספר שבועות, נשאה פירות, נערכו בחירות חדשות, ומועמד האופוזיציה יושצ'נקו נבחר.
ואילו אצלנו, לאחר מלחמת לבנון השנייה, נותרו ההמונים ספונים בביתם. גם לאחר דו"ח וינוגרד הקשה, הם לא יצאו לרחובות. אפילו הקסאמים והגראדים אינם מעירים את ההמונים מתרדמתם.

והנה, במוצאי שבת שעברה, כאשר שודרה התכנית האחרונה של 'הישרדות' נודע לנו היכן אותם המונים. מיליון וחצי איש צפו באותה תכנית, המסיחה את הדעת מהבעיות האמיתיות שלנו. אילו רק מחצית מהם היו יוצאים לרחובות בדומה לאזרחי אוקראינה, מצבנו היום היה שונה לגמרי.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

צה"ל:יש צורך במבצע להרחקת הקאסמים מהרצועה.
הודף עזה.

שר המשפטים פרידמן.
דניאל ב gov.