בשבע 294: מכתבים

קוראי העיתון , כ"ד באייר תשס"ח

המאבק על דרך המאבק/ חנה קטן, שעלבים

אמנם לא ברור לי עד כמה זכותי להביע דעה בעניין קניין ובניין הארץ כשאני דרה בשלווה ביישוב תפנוקים במרכז הארץ, הרחק ממעוזי מסירות הנפש של תושבי יהודה ושומרון. אך לדעתי אווירת הקרב השורה לאחרונה על דפי 'בשבע' סביב נושא המאחזים וכו' קורעת את הציבור שלנו לגזרים.

דווקא בימי ספירת העומר אנו מנגחים אלו את אלו, במקום שנשאף כולנו יחד לאחדות המחנה. לא זו הדרך לברר את דרכנו ולהכריע את ספקותינו, ולא תהיה בדרך זו תפארתנו. והנזק החינוכי המצטבר אצל ילדינו - מי ישורנו.

אשליית הגדר (בתגובה ל'גדר הטרדה', גיליון 293)/ משה וייס, נתניה

אליקים העצני כותב על התנגדות הערבים לגדר ההפרדה. לדבריו היא מפריעה להם לגנוב מכוניות, לעשות פיגועים ועוד.
לדעתי הנימוקים נכונים, אך הכותב מפספס את הסיבה העיקרית להתנגדות הערבים לגדר. כנראה נכון הדבר שהשמאל תכנן שהגדר תהיה הגבול ושהמתנחלים יהיו מבודדים מחוץ לה. אולם עוד לא נולד הערבי שהסכים לקבל 'רק' את גבולות 67'. ומה עם יפו, חיפה ורמלה? אש"פ הרי מעולם לא זנח את תורת השלבים, שמטרתה איננה שתי מדינות לשני עמים כמו החלום של השמאל, כי אם 'שחרור' כל 'פלשתין'. הגדר אולי תעזור לערבים להגיע לשלב הביניים, אך תפריע להם לממש את חלומם האמיתי.

רק לא יבול נכרי/ חננאל מגד וישי קוטב, ערד

לקראת עונת החתונות הנפתחת בתקופה זו, רצינו לעורר את מודעות הציבור לחשיבות העמידה וההתעקשות מול בעלי האולמות בצריכת פירות וירקות מתוצרת יהודית (אוצר הארץ או היתר מכירה).

לצערנו, המצב כיום הוא שרבים מאולמות 'המהדרין' מגישים ירקות ופירות 'נוכרי', שחלקם מגיעים מגידולי הרשטת הפלשתינית. ובכך בלי תשומת לב, אנו מחזקים את ארגוני הטרור והרשע ומחלישים את אחיזתנו בארץ.

נשארה עוד כחצי שנה משנת השמיטה. אם נעמוד על שלנו, נוכל ליצור בע"ה גם באולמות ובאירועים של שמחות, נורמה ראויה ובריאה של צרכנות מתוצרת יהודית למהדרין הנשענת על אחינו, מבלי צורך לפרנס את אויבינו.

דרוש: מאגר ארצי לשידוכים (בתגובה ל'לא נשארות לבד', גיליון 293)/ מנחם מילר, ירושלים 

הזדהיתי עם מה שנאמר בכתבה שעסקה בטיפול בבעיית הרווקות המאוחרת. לנו יש ארבעה ילדים בגירים רווקים, ואני מכיר עוד רווקים ורווקות, שאין להם הזדמנות מעשית למצוא לעצמם בני זוג מתאימים לנישואין.

כבר לפני שנתיים הגעתי למסקנה כי יש צורך בארגון פרויקט כלל ארצי שיאסוף נתונים של כל הרווקים והרווקות שהם מעל גיל 25, עם תקציב ממשלתי וציבורי וסניפים בכל עיר ועיר.

לדעתי רק גוף ארצי, עם מקורות כספיים וסניפים בכל הארץ ואף בתפוצת הגולה, יוכל לתת פתרון מעשי לאותם רווקים מהמגזר הדתי לאומי. מאגר נתונים ארצי ומעודכן יוכל להפגיש צעירים מתאימים מכל חלקי הארץ והגולה.

בכל מקרה, תודה על הכתבה שיש בה כדי להביא בפני הציבור את הבעיה הכאובה.

ציפיות מינימאליות/ נתניאל זרביב, רעננה

בעקבות הסתבכויות הפליליות של אולמרט, רבות ההשערות על מי יחליף אותו בתפקיד לכשייאלץ לפנות את מקומו. השם שחוזר על עצמו תכופות הוא ציפי לבני. הנימוק לכך הוא שהיא אישה ישרה נקיית כפיים שלא דבק בה רבב.

עד הרגע ששמעתי את ההצעה הזאת וההסבר בגינה, הייתי בתחושה ששיאי הגיחוך נשברו כאשר אולמרט התחיל למלא את מקומו של שרון כראש ממשלה. כנראה שטעיתי. וכי ישרות וניקיון כפיים אינם תנאי הכרחי ומינימלי לטעון לכתר במדינה דמוקרטית? האם תכונות כמו כוח מנהיגות, עמידה על עקרונות וניסיון עשיר אינן חשובות כאשר בוחנים אישיות פוליטית?

בעידן שראש ממשלה אחד מגרש אלפי יהודים מבתיהם ללא כל פתרון ראוי, ויורשו מוכן להעניק במתנה יותר מ- 30% משטחה של מדינת ישראל לגרועים שבאויבינו רק כדי להסיח את דעת הקהל מפרשיות פליליות חמורות שבהן הם שקועים, אין פלא שהציפיות כה נמוכות.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

רוני בר-און העיר את אולמרט שנרדם בישיבת ממשלה .
 שר המשכים.

צה"ל פיתח טכניקה חדישה לאיתור  מטרות מהירות בלילה .
 גילוי נעות.