בשבע 296: כשר זה טעים

פסטיבל האוכל הכשר הראשון יוצא לדרך, ובקהל היעד גם מסורתיים וחילונים.

רבקי גולדפינגר , י"ב בסיון תשס"ח

בשנים האחרונות, כך עולה מנתונים רשמיים, חל בארה"ב גידול ניכר בצריכת המוצרים הכשרים. מסתבר שאמריקנים רבים ובכללם גם כאלה שאינם יהודים, סבורים כי מוצר כשר הוא מוצר איכותי יותר וטעים יותר.

ב'ניו יורק טיימס' פורסם לפני מספר חודשים כי האוכל הכשר הפך לאופנתי ומבוקש גם בקרב מי שאינם יהודים. "המכירות עולות ב-14 מיליארד דולר מדי שנה, ומגוון מסחרר של מוצרים מציף את השוק", נכתב שם.

כאן בארץ, בתהליך איטי הרבה יותר, גדלה המודעות לצריכת האוכל הכשר. רשתות השיווק, בתי המלון והמסעדות הבינו את כוח הקנייה הרב של המעוניינים במזון כשר ורבים מהם החלו לספק אוכל כשר.

יחד עם זאת, האוכל הכשר עדיין סובל מדימוי שלילי ונתפש בעיני חלקים מהציבור בישראל כירוד מבחינה קולינארית, פשוט ולא טעים.

"לשם כך בדיוק החלטנו לערוך את פסטיבל האוכל הכשר", מסביר הח"כ והשר לשעבר שאול יהלום, אחד ממארגני הפסטיבל. "המטרה היא להגיד: כשר זה גורמה, כשר זה איכותי, כשר זה טעים. יותר ממחצית תושבי ישראל מעוניינים באוכל כשר, וישנם רבים אחרים שאינם מודעים לכך כלל. כאשר הם יחשפו לאוכל הכשר הם יראו כי טוב, ואולי מתוך שלא לשמה, יבוא לשמה".

מי הוא קהל היעד מבחינתך?

"קהל היעד של הפסטיבל הוא קודם כול הציבור הדתי והמסורתי. כל אותם אוכלי מזון כשר במדינת ישראל, שלא מוצאים את מקומם בפסטיבלים אחרים שרובם על טהרת האוכל  הלא כשר. גם עבור חילונים שלא טעמו אוכל כשר זו הזדמנות טובה לטעום וליהנות".

יש המבקרים את הפיכת האוכל לתרבות.

"הלא נאמר שאין שמחה אלא בבשר וביין. ביהדות ישנם מושגים של סעודת מצווה ושולחן ערוך. בשבת חובה לאכול שלוש סעודות. יש בהחלט מקום גם לאוכל ובתנאי שיהיה בקדושה ובטהרה. מדובר בסך הכול בשלושה ימים בהם אנו מעלים על נס את האוכל הכשר ומשלבים ביחד עם האוכל תרבות יהודית. מגיעים זמרים מובילים כמו: שולי רנד, שי גבסו שישירו לנשמה".

אוכלים כשר בבית

מסקר שערך 'מכון ברנדמן למחקר וייעוץ בשיווק' עולה שמעל שבעים אחוז מבתי האב היהודיים בישראל שומרים על מטבח כשר. אך בנוגע לאכילה מחוץ לבית הנתונים מרשימים פחות: רק 38 אחוז מקפידים לאכול במסעדות בעלות תעודת כשרות, 25 אחוז אוכלים במסעדות ללא תעודת כשרות, אך נזהרים שלא לאכול מזונות לא כשרים, ו-34 אחוז לא מקפידים כלל.

"כל הסקרים מצביעים על כך שבסביבות השבעים אחוז אוכלים כשר בביתם, או משתדלים להימנע ממאכלים לא כשרים מחוץ לביתם, והדבר מצביע על חשיבות העניין לרבים", מציין יהלום. "עצם העובדה שאחוז כל כך גבוה מעוניין באכילה כשרה, מדגישה עד כמה הכשרות היא אחד מנדבכי התרבות היהודית. גם למען הציבור האוכל ממילא כשר וגם עבור אותם האנשים שאינם נחשפים לאוכל כשר, נועד הפסטיבל. הגיע הזמן לתת כבוד לאוכל היהודי המסורתי, מכל העדות".

"אני אוהב לאכול ואני אוהב גם לבשל ", התוודה בעבר יהלום. "אמי בישלה טוב מאד, בעיקר אוכל יהודי מסורתי. אני אוהב גם אוכל מזרחי. הכלה שלי תימנייה, וחתני מרוקאי, כך שאצלנו במשפחה אוכלים הכול".

לאחר שפרשת מעולם הפוליטיקה אתה מתעסק סוף סוף עם מה שאתה אוהב באמת... האוכל?

יהלום צוחק ועונה מיד "בין שאר עיסוקיי אני נוגע גם בתחום האוכל. איך אומר זאת, האוכל זה הנופך המתוק של החיים הפרטיים שלי".

בין חבריו הקרובים של שאול יהלום מסתובבת בדיחה על כך שמיד לאחר חתונתם של כל אחד מארבעת ילדיו הוא היה כל כך רעב עד שהיה חייב לקפוץ למסעדה טובה לאכול. "כשאני מארגן אירוע, מטבע הדברים, אין לי זמן לאכול", מסביר יהלום את פשר הבדיחה.

אז כנראה שגם בפסטיבל האוכל תישאר רעב?

"כאחד ממארגני האירוע כנראה שאני לא אספיק לאכול. אבל אל דאגה אני אלך אחר כך למסעדה טובה. העיקר מבחינתי, שכל הבאים לפסטיבל יצאו שבעים ושמחים".

מארגני הפסטיבל מבטיחים חגיגה גסטרונומית איכותית וכשרה, בה יציעו עשרות מסעדות כשרות את תפריטיהן לקהל, במחירים שווים לכל נפש, מתחם ג'ימבורי לילדים ומופע זיקוקי דינור מרהיב.

הפסטיבל שייערך בשבוע הבא בימים ג'-ה' (י"ד-ט"ז בסיון) בפארק הגדול בפתח תקווה, ילווה במופעי מוזיקה יהודית של זמרים ישראלים. ביום ג' יתקיים ערב שירי ר' שלמה קרליבך, בניהולו המוסיקלי של יהונתן רזאל. ביום ד' יופיעו שי גבסו ויהודה סעדו. ביום ה', הערב האחרון לפסטיבל, ינעימו בנגינתם כליזמרים בהם איתן קירש ונשות חווה וכן יתקיים הטיש הגדול של משה להב.