בשבע 301: מכתבים

קוראי העיתון , י"ד בתמוז תשס"ח

עסקה רעה/ שרה לוי, באר שבע

עכשיו, כשהעסקה האומללה עם נסראללה מאחורינו, נזכרים לפתע חלק מאמצעי התקשורת להכות על חטא ולהציג את מגרעותיה. פתאום מתברר שבני משפחת הרן מתנגדים, שההבטחות על מידע נוסף בפרשת רון ארד התבדו וששילמנו מחיר עתק תמורת שתי גופות.

הייתי רוצה להאמין שעל כך נכתב "מודה ועוזב ירוחם", אך אני חוששת שאותה התנהלות בדיוק תהיה מנת חלקנו בעסקה הבאה, על גלעד שליט: תחילה נזדהה ונסבול יחד עם משפחתו, אחר כך נשחרר מאות מחבלים רוצחים ולבסוף נצטער על כך ביום שאחרי.

לקחת פיקוד/ חיים דויטש, חולון

גיבור פרשת השבוע, פנחס, החליט להיות איש במקום שאין אנשים. לצערנו, המפלגות החילוניות איבדו מזמן את החזון הלאומי והן מתנהגות ברפיסות מדאיגה.

ולמרות פרשיות השחיתות ושחרור המחבלים הרוצחים, הציבור מתבוסס במדמנת האדישות.

בנסיבות אלו חייבות המפלגות הדתיות לצלצל בפעמון האזעקה הלאומי באמצעות הפגנות והצבעות אי-אמון, כדי להעיר את הציבור מהתרדמת בה הוא מצוי.

ותודה ל"צלב האדום"/ חיים ויא, גני תקוה

כשדוברת הצלב האדום רואיינה השבוע, לקראת העסקה עם החיזבאללה, חשתי כאילו פקע מיתר נוסף, מהלב שלי: איזה ארגון, איזו דינמיות, איזה סדר! "הנה אנחנו ערוכים לקבלת השבויים. גייסנו תשע משאיות מהסניף שלנו ברבת – עמון! כדי להסיע את גופות המחבלים לשטח לבנון". איזו הומאניות, איזה רגשי חמלה ורחמים על כל אלה. והכל "יתקתק" מחר, "טיפ – טיפ", כמו שעון שוויצרי!

אבל איפה הייתם בשלוש השנים האחרונות? למה לא הפעלתם את חובתכם כלפי השבויים והעצור גלעד שליט? למה שלא תיזמו ביקור אצל שליט? למה הינכם מועלים בעצם זכותכם להתקיים?

"הצלב האדום" הבינלאומי ממשיך כנראה לינוק מ'מורשתו' המקוללת, כשסירב להגיש עזרה ליהודים בתקופת השואה.

שחרר אותנו/ דוד קשני, תל אביב

ביום שישי האחרון נחקר ראש הממשלה אולמרט במשך שעתיים, והפעם על נסיעותיו לחו"ל בעזרת כל מיני גופים ועמותות בארץ. חושבני שאין צורך להמתין: על היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפנות לראש הממשלה ולהודיע לו שלאור הממצאים החדשים הוא מגיש נגדו כתב אישום, והגיעה העת שראש הממשלה יקפל את הדגל וילך לעשות לביתו, שיניח לנו וייתן למישהו אחר לנהל את המדינה.

כולם היו בניו/ יוסף מנדלביץ', ירושלים

חשוב להבין שאדם כמו אולמרט לא הגיע במקרה לשלטון. אריאל שרון חיפש דווקא אינטרסנטים כמוהו, שיעזרו לו למסור  חלקי ארץ.

והוא מצא אותם - כאלה שידעו להבין אותו בחצי קריצת העין: הנגבי, הירשזון, רמון, לבני, מופז ואחרים, שערקו מהמפלגות והדעות שלהם לשם קבלת פרס. צריך להסביר לתומכי קדימה שכל המפלגה שלהם נוסדה על ידי שרון לשם כך, ולכן אין טעם לחפש שם דמות יותר מוסרית –כולם בני טיפוחיו של שרון.

יהודי ארצות הברית, איפה אתם?/ משה קריספיל, שילה

אין זה מעניינכם שיונתן פולארד יושב בכלא שנים רבות, לא רחוק מכם, ואתם מעלימים עין ואינכם נוקטים בשום צעד לשחרורו? איפה "כל ישראל ערבים זה לזה"?

יש לכם כעת הזדמנות בתקופת הבחירות בארצות הברית. נצלו את המעמד כדי להשפיע בקולכם. דרשו מהמועמדים להבטיח שישחררו את יונתן, ותנו את קולכם למי שיסכים.

ראש ממשלתנו פוחד לעשות זאת. אתם אל תפחדו.