בשבע 302: מכתבים

קוראי העיתון , כ"א בתמוז תשס"ח

העסקה קטלנית/ חרות לוי, מצפה יריחו

לשני הפיגועים בחודש האחרון של נהגי טרקטור ערבים שמחצו למוות יהודים ולפיגוע במרכז הרב יש משותף אחד: המחבלים הערבים היו מועסקים ע"י יהודים. אנחנו העסקנו אותם וסמכנו עליהם והם ניצלו את זה כדי לפגוע בנו.
 כדאי להסיק מסקנה מהר, לפעול ולנסות לשנות את המצב כדי למנוע את האסון הבא. לא יכול להיות שהם רוצחים אותנו ואנחנו בטיפשותנו ממשיכים להעסיק אותם. שלא נדבר על החשיבות שלא לתת לאויבים פרנסה.

לצערי עוד לא ראיתי קריאה גדולה שיצאה מפי רבנים או אישי ציבור מהמגזר שלנו שיוצאים נגד העסקת ערבים.

הפתרון לבעיה זו מתחיל ממש מאיתנו: ברוב היישובים מעסיקים ערבים בבנייה ובשיפוצים.  אמנם ידוע שקשה לא להעסיק ערבים כי הרי הם זולים ועושים "עבודה זריזה וטובה" (וזאת במירכאות כי גם בעבודה שהם עושים יש לא מעט צרות) אבל אני שואלת, החיים שלנו לא שווים יותר?

להשאיר את הפוליטיקה לפוליטיקאים (בתגובה למכתב 'גדולי הדור יקבעו', גיליון 300)/ שלמה הלוי, בארות-יצחק

מר לוי, כותב המכתב, מעדיף להעביר את ההכרעה על החלטותיו ושיקוליו לרבנים, במקום לשקול דברים לגופם ועפ"י השכל הישר. זאת על אף שלמרות גדולתם בתורה, הרבנים אינם יודעים הכל. עובדה היא שעל שאלות גדולות וחשובות יש חילוקי דעות קשים ומרים למרות שכולם מדברים בשם התורה.

לכן טוב יעשו הרבנים אם יעסקו בלימוד תורה ולא יתיימרו להחליט בכל שאר הנושאים המדיניים והפוליטיים, שאינם בקיאים בהם, ודעתם אינה מסתמכת על ידע ייחודי שצברו במהלך שנותיהם בישיבה.

עובדה מצערת, אך רצוי שנלמד ממנה לעתיד, שבתקופה שרבנים לימדו, מפקדים פיקדו, ומדינאים עסקו בענייני המדינה, למפד"ל היו 12 ח"כים שהשתדלו וכנראה הצליחו להוביל את הציונות הדתית להישגים משמעותיים.
 
הפתרון לחטיפות/ זאב איש-אביר, קריית מלאכי

פעולות טרור רבות, חטיפת שליט ואפילו מלחמת לבנון השנייה, החלו בגלל רצון ארגוני הטרור לשחרר מחבלים.
כדי למנוע זאת בעתיד, חייבים להחיל עונש מוות על המחבלים הרוצחים. מדוע בארצות הברית יש עונש מוות וכאן זה לא מוסרי?! מי מחייב אותנו ללמוד מהאירופים הצבועים שידיהם דמים מלאו?

כמה אקטואליים דברי חז"ל בקשר למי שמרחם על אכזרים שמתאכזר לרחמנים. עונש כזה בנוסף למניעת חטיפות וכדומה, יוריד ללא ספק את המוטיבציה של המחבלים לבצע פעולות טרור, ביודעם מראש שאין להם סיכוי להשתחרר.  

להפסיק לממן את החיזבאללה/ סוזי דים, רחובות

מדינת ישראל משלמת גמול חודשי לעזמי בשארה, המואשם בעזרה לחיזבאללה בעת מלחמה. היועצת המשפטית של הכנסת תומכת בהמשך התשלום, וחברי הכנסת רובם ככולם יושבים ושותקים, במקום להדיח אותה. לא להאמין.
 
מדוע היחידים שהגישו הצעת חוק כדי להפסיק את התשלום החודשי הזה הם ח"כים מטעם הימין (דודו רותם, הרב יצחק לוי, אפי איתם וצבי הנדל)?

מה קרה למחנה השלום? האם ח"כי מפלגת העבודה ומר"צ שכחו את טילי החיזבאללה בחיפה?  

חיבוק הדוב של היו"ר/ טובה  גולסט, אשקלון

אני פונה אל ראש הממשלה ואל שרת החוץ אשר מנהלים שיחות עם הנהלת הרשות הפלשתינית, ובמיוחד מתחבקים ומתנשקים עם היו"ר אשר גילה לנו שוב את פרצופו האמיתי.

האיש לא מסתפק בהיותו מכחיש שואה עם קבלות (שכתב עבודת הדוקטורט בנושא), אלא גם שלח מכתב ברכה לאימו של הרוצח השפל סמיר קונטאר על שחרורו.

הגיע הזמן שמנהיגינו יפסיקו לרמות את עצמם ואותנו כי אויבינו השתנו ופניהם לפתיחת דף חדש איתנו ויסתכלו למציאות בעיניים פקוחות.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

ירידה חדה במספר התלמידים ללימודי הוראה.
 נסיגת חניכִים.

בת 90 הניסה בכוח שודד שפרץ לביתה.
 קפצה עליו זקנה.

אולמרט וממשלתו מקפידים על שמירת שמיטה .
 חיים על מצע מנותק.