בשבע 310: מכתבים

קוראי העיתון , י"ח באלול תשס"ח

א"י זה גם הגליל/ ברוך פבר, מעלות

אני קורא בשבועות האחרונים את הכתבות והמאמרים על מגרון ועמונה ועל הרכב הרשימה הדתית לכנסת. במאמרים ובכתבות הללו מדברים על "אנשי ארץ ישראל השלמה". ואני תוהה למי הכוונה? אני יודע שאכן יש כאלה שתשומת ליבם ניתנת לכל הנוגע בהתיישבות ביהודה ושומרון. אך עם כל החשיבות הרבה שיש למפעל זה, הדואג לארץ ישראל השלמה אינו מתרכז רק בדאגה להתיישבות ביו"ש, שאם כך ראויים הם לכינוי "אנשי ארץ יהודה ושומרון".

לדידי, אנשי ארץ ישראל השלמה צרכים להיות מוטרדים ביותר משאלת ההתנתקות האיטית המתרחשת מהגליל. כיום, כאשר רוב ילדי הגליל אינם יהודים, וכאשר גם בין הבוגרים תושבי הגליל אחוז הערבים מתקרב לחמישים.

בחינת התנהגות המפלגה הדתית בקדנציות האחרונות מלמדת אף היא שבלחץ הציבור הימני היא נמשכת לעסוק בעיקר בשאלת יהודה ושומרון, ומפנה את עיקר מרצה לקידום העניינים הקשורים בהתיישבות ביו"ש.

על המפלגה הדתית להשקיע בחיזוק הציבור היהודי הגר בגליל בכללו ובחיזוק הציבור האמוני אשר "נושא" בנטל הדאגה לעניין בפרט. יש לפעול לחיזוק מסגרות החינוך כדי למשוך מתיישבים יהודים לגליל. על מפלגה זו לפעול במקביל לרצונו של ראש הממשלה להקים עיר ערבית נוספת בגליל, להקים עוד הרבה שכונות ומיצפים יהודיים ואמוניים ברחבי הגליל.

אפליה שמגשימה את עצמה (בתגובה ל'לילד שלי זה לא יקרה', גיליון 309)/ יצחק מזרחי, ירושלים

ח"כ גפני טוען בכתבה שעסקה באפליית הספרדים במוסדות חינוך חרדיים, שהחינוך הליטאי הוא הטוב ביותר ולכן הוא גם המבוקש ביותר. אני חושב שההנחה הזו טעונה הסבר.

לדאבוני הרב יש בכוחה של האקסיומה הזו להחיות את עצמה. המשפט שנאמר לאביו של מר ללום בגלל מוצאו המזרחי, גרם לחלק גדול מהיהודים הספרדים להאמין שהם נחותים יותר, וממילא לרצות להדמות למי שרואה בהם נחות ממנו. זה  מסביר את הטיעון השני של גפני שהספרדים עצמם מעוניינים לשמור על הרוב הליטאי במוסדות החינוך.

לדאבוננו, לא די שהספרדים הופלו לרעה, אלא הם אפילו התחילו להאמין לזה. הגיע הזמן זה ייפסק.

ליכודניקים, חיזרו לשורשים/ יוסף הרטמן, קרית מלאכי

הנני פונה אל דני דנון, יו"ר הליכוד העולמי ומחזק את ידיו בפעילותך החשובה למניעת מתן פנסיה לחשוד בבגידה בעמנו ובארצנו עזמי באשרה. זו שערורייה שאסור לעבור עליה לסדר היום. למרות שהבג"ץ פסק לטובתו... לצערנו ולחרפתנו.
במקביל הנני פונה אליו, כמחנך בגימלאות,  'יקיר החינוך הדתי', דור שישי בארץ, החרד ודואג לקיומו של עמנו. הסכנה הקיומית במסירת שטחי מולדת החיוניים לביטחוננו והקמתה של מדינת טרור אשפי"ת-חמאסית עולה פי אלף ורבבה על פרשת בשארה. כאן מדובר בפיקוח נפש ממש לששה מיליון יהודים.

לכן הנני מבקש ממר דנון לרכז מאות אלפי חתימות נגד הקמתה של מדינת טרור וחלוקת ירושלים; נגד חתירה תחת אושיות קיומנו כאן חלילה. על הליכוד העולמי ותנועת הליכוד לצאת לעם במסר ברור ותקיף: לעולם לא נסכים לחלוקת ירושלים בירתנו הנצחית. לא נסכים להקמת מדינת טרור לצידה של ישראל. הציבור הנאמן לתורת ישראל לעם ישראל ולא"י מצפה לשמוע הצהרה ברורה ותכנית אמיתית כנגד התשקורת השמאלנית השלטת לדאבוננו.

לקלקל עד הסוף/ נדב לוי, גבעת שמואל

לאחרונה שומעים התבטאויות של אולמרט בעניין חלוקת הארץ ועל ה'אשליה' בה אנחנו נמצאים בעניין א"י השלמה.זאת על אף שהלה נמצא בסוף חייו הפוליטיים.

אין ספק, שעם כזאת מוטיבציה מצד הממשלה, אין סיכוי שנצליח להחדיר לאויבינו את המסרים הנכונים. אצלם, כמובן, חוגגים את ההצהרות חסרות השחר של מנהגינו.

אני מאמין שמנהיג אמיתי צריך להחדיר בנו אמונה כי ארץ ישראל שלנו מדורי דורות ולעולם וכי הרחבתה נחוצה ונצרכת. בנוסף, עליו להבהיר לאומות העולם ובמיוחד לשכנינו הערבים, שאין בכוונתנו לוותר על אף חבל מאדמתנו הקדושה.
כואב הלב לשמוע עד כמה אנו רחוקים מהמודל הרצוי.

עמונה שלנו לתמיד (בתגובה לידיעה בגיליון 309)/ אביחי בוארון, עמונה

בתגובה שהתפרסמה בשמי נשמט משפט. התגובה המלאה היא: "תושבי עמונה רואים עצמם כבעלים הבלעדיים על קרקעות עמונה וכי גם משפטית יש להם אסמכתאות לכך, בראש ובראשונה ד' נתן לנו את הקרקעות האלו – עובדה אנחנו גרים כאן כבר 12 שנה. יתרה מזאת, הערבייה שעותרת נגדנו באה

 מהכפר סילווד הסמוך ולדידנו, בע"ה, זה רק עניין של זמן עד שנירש גם את אדמות הכפר שלה. דבר שני, אנחנו לא ששים אליי מאבק, אבל אחרי שעמונה הפכה לסמל, אני לא מאמין שיש מי שינסה לשוב ולפתוח את פצעי המאבק ההוא – אני חושש שההתנגדות תהיה הרבה יותר חריפה".  

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

 חילק מכתבים במשך 40 שנה ללא איחור וקיבל תעודת הוקרה .
דוור בעיתו מה טוב....

 מורים : צלצולים סלולרים מפריעים באמצע השיעור .
טלפון דור שלילי .