בשבע 311: מכתבים

קוראי העיתון , כ"ה באלול תשס"ח

דרוש: אדיר זיק אמריקני (בתגובה לכתבה 'גודמורנינג ניו-יורק', גיליון 307)/ סוזי דים, דוברת מטות ערים, רחובות

לפני כחודש הופיעה כתבה בנושא השדרן היהודי האמריקני נחום סג"ל. מה שלא נרמז בכתבה הוא, שעל אף שהוא ימני, סג"ל לא ניצל לטובה את הבמה התקשורתית שלו לפני 3-4  שנים כדי לדבר נגד הגירוש.  הוא גם לא מנצל אותה היום, כדי לדבר נגד הקמת מדינה פלשתינית. זאת למרות העובדה שהוא מראיין את המלך הלא רשמי של יהדות ארה"ב, מלקולם הונליין, כמעט מדי שבוע.

כמה חבל, איזה פספוס עצום --  הרי כבר 40 שנה נשיאים ושרי חוץ בארה"ב, מעצבי מדיניות כלל-עולמית, מדברים נגד יהודה ושומרון, כל הזמן נגד. המקהלה הפלשתינית-אמריקנית מריעה, ולעומתם, דממה מהצד שלנו:  איש מאחינו רבי-הכוח בארה"ב אינו מעז לפצות פה. לצערנו, עובדה קשה זו היתה נכונה עד עכשיו גם לגבי נחום סג"ל. אני מקווה שהשנה תתחרש אצלו תפנית דחופה לטובה.
 
דרוש לנו אדיר זיק אמריקני שיצית את הלבבות בארצות הברית באשר לענייני יהודה ושומרון ויספר מה הממשל האמריקני עושה לחבלי ארץ אלה ולתושביהם כבר שנות דור. מה שאדיר זיק עשה כאן, נחום סג"ל בהחלט יכול לעשות שם. כל החומר - קיים (לפחות אצלנו).

נחום האם שומע? הזמן קצר.

משטרה ליהודים בלבד/ חיים יואבי רבינוביץ, תל אביב

המשטרה מודה שהיא חסרת אונים, מול האלימות במגזר הערבי. מאז אירועי אוקטובר 2000, חוששים השוטרים להיכנס לכפרים ולהתעמת עם התושבים.

התוצאות הן: כמה יישובים ערביים הפכו לערי מקלט לעבריינים; מס הכנסה וביטוח לאומי לא גובים כלל כספים ביישובים הערביים. לאחרונה אף נאלצה המשטרה להחזיר לעבריינים ערבים שני רכבים יוקרתיים, וזאת  "כדי למנוע סיכום חיי אדם".

גם ארנונה הם לא משלמים, והרשויות שם אינן עושות שום מאמץ לגבות.

מעניין שזאת אותה משטרה שהכתה בנו באכזריות נרמסה ללא רחם, בהפגנות נגד חורבן גוש קטיף. זאת אותה משטרה, שהתפרעה באכזריות עם הסוסים בעמונה.

האם אין דין ואין דיין?

ממליכי המלכים/ דוד קשני, תל אביב

התקשורת יכולה לקבוע מי יהיה ראש ממשלה בישראל. ראינו זאת בפריימריז האחרונים בין ארבעה מתמודדים כאשר משניים מהם, אבי דיכטר ומאיר שטרית, התעלמו כלי התקשורת לחלוטין.

במשך יותר מחודש מדברת התקשורת על כך שלבני מובילה בסקרים. אני טוען שבגלל התקשורת לבני ניצחה את שאול מופז, וגם זה על חודם של קולות מעטים.

 לכן, אולי הגיעה העת לחדול לדבר על המתמודדים שבוע או שבועיים לפני הפריימריז ולתת לציבור הבוחרים להחליט ללא שיקולים מכוונים ומוטעים. אולי אז הציבור יראה טוב יותר מה עשה האדם בחייו והאם הוא בעל הכישורים להתמנות לראש מפלגתו או אף לראש הממשלה.

דורסים ובוכים/ משה בודק, חיפה

חוצפתכם ועזות מצח של ערביי מזרחי ירושלים שוברת שיאים. 4 מחבלים יצאו לאחרונה מקרבם. שלושה מהם ביצעו את זממם בעזרת טרקטורים ומכונית.

משפחותיהם טוענות כי היו אלו תאונות דרכים, וניתן היה לנטרל את המפגעים בצורה אחרת בלי להרגם.

הגדיל לעשות אביו של המחבל האחרון מג'בל מוכבר, שטען כי היהודים ששים להרוג ערבים. עוד אמר, כי יגיש לבית המשפט תביעה על הריגתו של בנו.

אילו הרסו את ביתו של הרוצח שרצח 8 צעירים ממרכז הרב, ולא מושכים זאת עד היום, ייתכן שהרוצחים האחרים הין נרתעים.

מתירים אסורים/ אסף זולדן, שמעה

בסיום השנה, כשאנו מתבוננים אחורה ומתכוננים לשנה החדשה, אנו זוכרים את האסירים הלאומיים היהודים שנמקים בתא ללא חצר וללא חופשות, ומופלים לרעה בהשוואה לאסירים פליליים ולמחבלים ורוצחים ערבים.

כמה ממשפחות נפגעי הטרור מקיימות מאהל מחאה בירושלים, כי ליבנו שותת דם לראות את חברי רוצחי קרובינו יוצאים לחופשי בגאווה, ואת האסירים היהודים הלאומיים חסרי כל תקווה באופק.

יהי רצון שנזכה לזקוף את קומתנו בשנה המתחדשת עלינו לטובה.

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות
   
סקר: הגימלאים מחוץ לכנסת הבאה.
 גיל המעבר.

ציפי לבני: משא ומתן ארוך לפנינו עד ליצירת קואליציה.
 ממשלה שכולה מו"מ.