גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

הופכים דף - תרבות ופנאי (אתר)

לרגל השנה החדשה, סקירת אתרים חינמיים המאפשרים הדפה ושימוש ביומנים, לוחות שנה, כולל התראות SMS
05/10/08, 14:14
מנדי גרינפלד

השנה החדשה כבר כאן, ועם ישראל מתחדש עם לוחות שנה, מלוחות כיס ועד יומנים דיגיטלים. וכמו תמיד האינטרנט הוא מקור בלתי נדלה של מידע בתחום. נפתח באתר מומלץ המאפשר הכנת לוח שנה און ליין. המוצר שבאתר הינו פרי פיתוחו של המתכנת אסף מובשוביץ. לאחר שבחרתם חודש ושנה, תקבל מסך עם החודש הרצוי. אפשרות נחמדה היא להוסיף טקסט אישי בכל יום, וכמובן להדפיסו.

באתר הבא תמצאו לוח מקצועי ובחינם. כאן ניתן למצוא את זמני היום, כניסת שבת ויציאתה כמעט בכל עיר ומדינה שתבחרו. בנוסף תמצאו כאן לוח שנה חודשי מפורט.

מידע רב על לוחות ניתן לחפש כמובן בגוגל, ואפשר להתחיל גם בקישורית הבאה באתר 'וויקפדיה'.

בעברית: http://tinyurl.com/besheva12

באנגלית: http://en.wikipedia.org/wiki/Calendar

באתר הבא ניתן להוריד את תוכנת Kaluach הפופולארית בחינם. התוכנה מציגה חודש שלם, וניתנת להגדרות רבות, כגון מיקום, זמנים ועוד. התוכנה זמינה למערכת ההפעלה חלונות ולמחשבי כף יד.

ובכתובת הבאה תמצאו את תוכנת Kaluach בגירסת אונ-ליין. לאחר הרשמה קצרה תקבלו מסך אישי, אותו ניתן לשנות לפי ההגדרות האישיות שלכם. בנוסף תמצאו כאן מידע על שיעורים יומיים, זמני כניסת שבת ושאר זמנים, לפי הגדרות הזמן והמקום שקבעתם. לאחר שהמידע שהזנתם בלוח האישי נשמר, תוכלו לצפות בו בכל מקום שתתחברו לאתר.


באתר 'ערוץ 7', תמצאו יומן ו לוח שנה אישי, בו תוכלו לנהל פגישות ומידע נוסף. ניתן לשנות תצוגה ליומית, שבועית וחודשית. בנוסף ניתן להדפיס את היומן עם הטקסט שהקלדתם.

אתר google מציע מספר לוחות שנה, גם עבריים (אם כי בממשק לועזי). ניתן לבנות לוח אישי, ניהול פגישות ועוד. אחד הדברים הגדולים כאן הוא אפשרות לקבל חיווי חינם לאימייל, וגם ובעיקר לסלולרי! לאחר הרשמה קצרה, ואימות תחלו לקבל הודעות SMS מ-Google הכוללות תזכורות מתוך היומן האישי שלכם. חינם כבר אמרנו?
www.google.com/calendar

מי שאינו מחובר און ליין, ומעוניין לקבל מידע על זמני היום. באתר הבא שירות מבית ישיבת בית אל. ניתן לשלוח SMS ולקבל מידע על זמני היום לפי בקשתכם. מידע נוסף בקישורית הבאה. http://tinyurl.com/2zzxd3

ברוח הלוחות והיומנים היה כדאי לציין את אתרי הבלוגים. מי שעדיין לא מכיר את השם 'בלוג', הנה הסבר קצר: בלוג הוא יומן שמתנהל באינטרנט. הבלוג נושא בדרך-כלל אופי של יומן אישי. בעל הבלוג (בלוגר) מפרסם פוסטים (רשומות) לכל מי שחפץ לקרוא את הגיגיו. יש בלוגים מפורסמים ביותר, אחרים מפורסמים פחות. תוכן הבלוג חשוף וגלוי לכל גולש. ישנה גם אפשרות להגיב לנכתב, להיות מנוי לבלוג מסוים ועוד. אתרים רבים מאפשרים לפתוח חשבון ולנהל בלוג חינם, אחרים הנם אתרים ייעודיים לבלוגים בלבד. בחיפוש פשוט תמצאו אתרי בלוג רבים, ובעברית, בהם ניתן לכתוב ככל העולה על מקלדתכם.

לתגובות, הערות ואתרים חדשים: column7@gmail.com