בשבע 314: מכתבים

קוראי העיתון , כ' בתשרי תשס"ט

חינוך בחממות (בתגובה ל'בקו חברון- תל אביב', גיליון 312)/ חנה קטן, שעלבים

התרשמתי מאוד מהכתבה על הרב מישאל כהן, ועל מסירותו ומסירות משפחתו למען תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל.

בין שאר דבריו הוא פרש את משנתו בעניין החיוב שיש בחינוך הנוער במוסדות לימוד הטרוגניים דווקא, ולא במוסדות 'אליטיסטיים'. איני מסכימה איתו בזה. קיים ביטוי שמוכיח את עצמו בדרך כלל: 'הפרחים הכי יפים גדלים בחממות'! אם אנחנו רוצים לגדל נוער שבדור הבא יהיה המוביל מבחינה חינוכית ותורנית, שיהיה הרובד העליון בפירמידה הלאומית שלנו – בלית ברירה אנו צריכים עדיין למצות את החיוב שבחממות החינוכיות שלנו. כמובן שלא מדובר על מוסדות מפלים על רקע עדתי או כלכלי, אלא על כאלו שמתמקדים באיכות תורנית. יקח עוד שנים עד שהבסיס יהיה מספיק איתן, כדי שנוכל בלב שלם לפרוץ עם ילדינו לכל הכיוונים ולכל הרבדים בעם ישראל.

סתימת מיקרופונים/ נאווה קורן, טבריה

על שר הביטחון של מדינת היהודים לתבוע לאלתר את עלבונו של השדרן דודו אלהרר ואת עלבונם של מאזיניו הנאמנים ולבטל את הגזירה להוריד את תוכניתו הייחודית בגלי צה"ל. זו תכונית בעלת תכנים ונשמה יהודיים והיחידה כמעט שמזכירה לנו עדיין שאנו חיים במדינת היהודים.

ברור שהתוכנית אינה מתאימה למיעוט השמאלני השולט בגל"צ כשרוממות הדמוקרטיה בגרונו וחרב הבולשביזם במיקרופוניו. כמובן שהם יזדעקו מהטענה שהתוכנית מבוטלת בגלל שאלהרר הוא יהודי לאומי ימני ומזרחי גאה שמייצג רוח אחרת. אבל מה לעשות שבמבחן התוצאה מוכיח זאת פעם אחר פעם.

דו-קיום פיקטיבי/ משה בודק, חיפה

אמצעי התקשורת, ראשי הציבור הערבי, ומשטרת ישראל, מנסים לטייח את אשר אירע בעכו בליל יום הכיפורים.
האמת אחרת לגמרי: היה זה פוגרום של ממש, שבנס לא הסתיים בנפגעים. לאחר שהנהג הערבי שנכנס לשכונה היהודית ביום הכיפורים נמלט ממכוניתו, נכנסו לשכונה עוד מכוניות ערביות, שניסו לדרוס את היהודים במקום.

האימאם של עכו הכריז מעל המסגד כי מתקיים 'פוגרום' בערבים ואזי יצאו המוני ערבים, כאשר בידיהם אלות וגרזנים חלקם רעולי פנים וצעקו 'מוות ליהודים' ו'אללה הוא אכבר'. יהודים רבים הסתתרו בחדרי ביטחון מפחד הפורעים.הערבים השחיתו מכוניות, ניפצו שמשות של חנויות עקרו תמרורים. כאשר צלצלו למשטרה איש לא ענה, כי השוטרים הערביים ברחו לבתיהם. אבל אחמד טיבי, חביב התקשורת הכריז ברוב חוצפתו כי היהודים ביצעו 'פוגרום' בערבים.

ומה תגובתה של ממשלת ישראל? "יש להחזיר את הדו קיום למקומו". על איזה דו קיום מדובר כאשר הללו אינם מקבלים את מדינת ישראל כמדינה יהודית, מניפים את דגלי אש"ף, ומחזקים את ידיהם של ארגוני הרצח הקמים עלינו לכלותנו.
יש להתעשת בטרם תבוא עלינו פורענות קשה יותר.

איפה יהדות ארה"ב?/ סוזי דים, רחובות 
 
אני כותבת מכתב זה, בין השאר לכל הארגונים שמתרימים כסף בארה"ב, כחומר למחשבה. הפעילה החרדית-אמריקנית פייגה-רייזל טיקר, העלתה בעיה חשובה בקשר לחוסר ההתגייסות למען ארץ ישראל בקרב יהדות ארצות הברית. לדבריה ארגונים רבים מן המחנה שלנו מתרימים כספים בארצות הברית: בית אורות, עטרת כהנים, חברון, מנהיגות יהודית, עקורי גוש קטיף וכו'.

הבעיה היא, שמרוב התרמת כסף (שאיש אינו חולק חלילה על חשיבותה), אותם נציגים שוכחים לגמרי לבקש מיהדות ארצות הברית את הדבר הכי פשוט: לפעול בוושינגטון ובתקשורת היהודית-אמריקנית לטובת יהודה ושומרון.  נוצר הרושם כאילו כל ארגון עוסק אך ורק ב'שטיבל' הפרטי שלו ואיש אינו מתפנה לעסוק בעניין המרכזי.

 אני מבקשת שהארגונים שיש להם נציגים בארה"ב, יפסיקו "לוותר" לכל הגורמים הימניים בקרב יהדות ארה"ב שמתביישים, ממש כך, להפעיל את קשרי הממשל שלהם לטובת יהודה ושומרון. איפה הרב פסח לרנר מנהיג תנועת ישראל הצעיר, מדוע הוא עד היום מסרב בעקשנות להביע התנגדות פומבית לגירוש יהודים? מה עם חב"ד ארה"ב, ארגון עצום ורב כוח, מדוע הארגון שותק כמו דג בנושא שלמות הארץ? 

אני קוראת לראשי הציבור בארץ להתעורר ולהתחיל לבקש: התייצבות פומבית של יהדות ארה"ב הימנית והדתית, לצד יהודה ושומרון - בוושינגטון ובאמצעי התקשורת!

ברקת אינו ב'קדימה' (בתגובה ל'שולחן עורך', גיליון 313)/ אביתר אלעד, יועץ התקשורת של ניר ברקת

בתגובה למאמרו של עמנואל שילה על הבחירות בירושלים, ברצוני להבהיר כי בניגוד לדברים שנכתבו, ניר ברקת אינו חבר בקדימה כבר זמן רב. הוא התפטר מהמפלגה כשזו החליטה לוותר על ירושלים וציין פעמים רבות שאם קדימה תוותר על ירושלים, אין לו כל חלק בה. גם כשהיה בקדימה, עסק אך ורק בענייני ירושלים והתייצב בחזית המאבק נגד אלו שרצו בחלוקתה. ברקת אף הוביל קמפיין ציבורי יחד עם ח"כ אורלב והרמטכ"ל לשעבר בוגי יעלון שקרא להתנגד לתוכנית חלוקת ירושלים ולהחליפה בתוכנית לחיזוקה אותה הציג.

כפי שהתחייב, ברקת רץ לראשות עיריית ירושלים ברשימה עצמאית, על-מפלגתית, אשר כוללת את כלל הזרמים במגזר הציוני בעיר, אשר המחנה המשותף בו והקונצנזוס לדברים הדרושים להצלת ירושלים רחב ומשמעותי. אנחנו סמוכים ובטוחים כי הציבור הציוני בירושלים יתאחד ויצביע למועמד אשר קרוב אליו יותר בסולם הערכים, שותף לבניית המדינה, משרת עימו במילואים ורואה עין בעין את הצורך בהצלתה של ירושלים.