בשבע 316: מכתבים

קוראי העיתון , ח' בחשון תשס"ט

תמונות מספרות/ יצחק שליסל, קהילת מגורשי נצרים שבאריאל 

השבוע הודיעה דוברת צה"ל לשעבר, תא"ל במיל' מירי רגב, על הצטרפותה לליכוד. את הראיון הראשון לכלי התקשורת העניקה כבר באותו היום לגלי צה"ל. כשנשאלה מדוע בחרה ללכת לפוליטיקה השיבה: "החלטתי שלאחר כל כך הרבה שנים של עשייה אינטנסיבית בצה"ל, קבלת החלטות... אני רוצה להשפיע אני רוצה להיות בדרג שמקבל את ההחלטות...".
 
כשנשאלה על הגירוש מגוש קטיף השיבה: "הצטרפתי לליכוד כי אני חושבת שהמהלך לא היה נכון. אני חושבת שאסור לנו לוותר על שטחים ללא תמורה. אני חושבת שאנחנו צריכים להיות מאוד זהירים בוויתורים שיכולים לפגוע בביטחון המדינה שלנו... הסתובבתי בהתנתקות בפינוי בתי הכנסת. אני אדם מסורתי. הגרון שלי נחנק. ממש הגרון שלי נחנק".
 
אלא שכמה שבועות קודם לכן, בראיון לאושרת קוטלר בערוץ 10, נחשפו דעותיה של רגב באמצעות התמונות בהן בחרה לעצב את משרדה. אכן, בתמונה אחת היא נראית מסתובבת בבית הכנסת בכפר דרום ברגעי הגירוש, אלא שבמקום לבכות בגרון חנוק היא מנגבת את פניו של האלוף דן הראל, שהיה כידוע האחראי על ביצוע תוכנית הגירוש. התמונה השנייה שבחרה רגב להציב היא, של אריאל שרון שהגה את תוכנית הגירוש.

הכוחניות של ברק/ לאה בלומברג, מעלה אדומים

עוד מעט יתחיל הקמפיין לכנסת ולראש ממשלה. בדרך כלל אני מתנגדת לתעמולת בחירות שמדברת נגד היריב במקום להתמקד בחיובי, אך הפעם נראה לי חיוני לעשות את זה.

לבני וברק ינסו לצייר את עצמם כתחליפים נקיים לממשלה המושחתת היוצאת.  ברק במיוחד ידגיש את ניתוקו מ"הממשלה הרעה" הזאת ובטח גם יזכיר את "תרומתו" בעבר כראש ממשלה.  וחלק גדול מהבוחרים, שיש להם זיכרון קצר ושלא יודעים את האמת על "הריסת מאחזים בלתי חוקיים", יאמינו לו.

לכן חשוב שאנו, נאמני ארץ ישראל - בלי קשר למפלגה אחרת - נפנה את מאמצינו לציבור הזה:  שנזכיר להם את הנזק שעשה בעבר היותר רחוק ונראה להם - באמצעות תמונות וציטוטים אישיים - את החורבן והברוטליות שעושים כוחות הביטחון בפקודת שר הביטחון ה'נקי' הזה.

המתפרעים מזיקים/ יצחק פורת, גבעתיים

יישר כוח לרב שי פירון על שהעז לגנות את אלו שחושבים שהם הם המייצגים 'האוריגינליים' של הציבור הדתי לאומי.
חבל רק שקולו הוא כמעט בודד ורבנים נוספים אינם מצטרפים ומשמיעים קולם.

האינם מבינים כי התנהגותם של אלו הקרואים 'נוער הגבעות' פוגעת בעיקר בציבור הדתי לאומי ובשמם?

הגיע הזמן להשמיע קול ברור ונחרץ כנגד המתפרעים הללו כי בנפשנו הוא.

די להתחסדות (בתגובה לשאלת השבוע, גיליון 315)/ שמריהו בקרמן, ירושלים

עברו כשלוש שנים מאז הגירוש הנואל מגוש קטיף. מתים הוצאו מקבריהם, אנשים נשים וטף גורשו באכזריות מבתיהם לאי שם, בתי כנסת מפוארים נשרפו ועד היום המגורשים לא הגיעו למנוחה ולנחלה. לא נשכח ולא נסלח גם על הברוטאליות בעמונה. בשנים האחרונות מדברים על שיחות שלום ועל מדינה פלסטינית שהכוונה הוא גירוש נוסף מיו"ש. שלום עם סוריה ומסירת הגולן, חוק פינוי – פיצוי ועוד מרעין בישין.

דוקרים בסכין נער מתנחל ללא תגובה צה"לית, שורפים שדות ובתים ואין פוצה פה ומצפצף. הורסים אתר הנצחה ב"יד יאיר" למרות צו של בית המשפט. אך לא הורסים בתי מחבלים שרצחו יהודים בירושלים, מישהו חושב שאם נהיה יפי נפש אז לא יגרשו אותנו מיו"ש? טעות מרה, אפילו נתניהו עם קצת לחץ אמריקאי יגרש!

אז בבקשה אל תטיפו לנו מוסר.

לא לפחד מנערי האוצר/ דוד קשני, תל אביב

ברצוני לשבח את ראש הממשלה אהוד אולמרט אשר כינס צוות גדול כולל שר האוצר וראשי האוניברסיטאות במטרה לסיים את השביתה שבה עמדו לפתוח האוניברסיטאות. כאשר ראש ממשלה מחליט להעביר 500 מיליון שקלים למניעת שביתה, אנו למדים שלא הכל תלוי ועומד בידי נערי האוצר, ושראש הממשלה יכול למצוא מקורות כספיים "מתחת לאדמה" ולפעול באחריות כדי לשים קץ למשברים צפויים.

הבהרות

בכתבה "נתיבי אילון" שהתפרסמה בשבוע שעבר פורסמה בטעות תמונה שאינה של המרואיינת, נורית אילון הירש מימין: בני הזוג אילון הירש.

בגליון הקודם נכתב כי ניר ברקת היה חבר בעבר במפלגת שינוי. מידע זה שגוי, ואנו מתנצלים על הפרסום.