בשבע 317: האמנם לא שכחנו?

70 שנה אחרי זוועות 'ליל הבדולח', אנו מאפשרים להנהגת ערביי ישראל להוביל מסע הסתה אנטשימי נגד היהודים בתוך מדינתנו.

דני דנון , ט"ו בחשון תשס"ט

השבוע צוינו 70 שנה לזוועות הנוראות שביצעו הנאצים ביהודי אירופה בלילה שבין ה-9 ל-10 לנובמבר - המוכר כ'ליל הבדולח'. הפוגרום האכזרי לא רק ניפץ והרס פיסית בתי מגורים, בתי עסק, בתי קברות יהודיים ובתי כנסת, אלא בעיקר ניפץ את חייהם ונפשותיהם של אלפי יהודים למיליוני רסיסים.

התגובות האנמיות שהגיעו מרחבי העולם כולו בעקבות 'ליל הבדולח', הבהירו לנאצים כי רצח היהודים בעיני העולם הוא דבר שניתן לעבור עליו לסדר היום, וכאן נסללה באופן סופי הדרך האכזרית, המתוכננת וההחלטית להשמדת יהודי אירופה בשואה.

לעתים נדמה שהמשפט המוכר והידוע 'לזכור ולא לשכוח', המלווה אותנו מאז השואה, נשחק ואיבד ממשמעותו. מהותו של משפט זה טמונה בהבנה ובאמונה ששימור זיכרונות נוראיים מההיסטוריה של העם היהודי, ימנעו באופן נחרץ את הישנותם של אירועי זוועות אלו. המילים המרכיבות משפט זה מחיות מחדש זיכרונות כואבים של חיית אנטישמיות אמיתית וברוטאלית, ומחדדות את התחושה הלאומית של 'לעולם לא שוב!' - לעולם לא שואה נוספת! אך אם נבחן לרגע את המציאות בה אנו חיים, נגלה כי הביטוי המוזכר לעיל הפך לריק מתוכן, שכחנו שאסור לנו לשכוח...

אנו חיים עשרות שנים במציאות של הסתה, התנהגות אלימה ואנטישמית ואף רציחות על רקע לאומני, כחלק מניסיונם של מנהיגי ערביי ישראל ושל חלק ממנהיגי המדינות הערביות בעולם, למגר את העם היהודי ואת החזון הציוני מעל אדמתנו שלנו.

לראיה, אירועי ערביי עכו, שהחזירו אותנו 70 שנה אחורה ל'ליל הבדולח' המדובר, והזכירו לנו את הסכנה הגדולה המאיימת על הביטחון שלנו בתוך ביתנו. מדובר על הסתה פרועה של מנהיגי ערביי ישראל, שכנראה מתכננים לנו עוד אירועים כאלו. הם אלה שזרעו את הזרעים אצל ערביי ישראל, שרובם רוצים לחיות כחלק אינטגראלי ממדינת ישראל – אך מנהיגיהם לוקחים אותם למקום בו הם מזוהים עם הרס והשחתה.

השתיקה בקרב מנהיגי גרמניה ואוסטריה עוד טרום מלחמת העולם השנייה - מיד אחרי ליל הבדולח - מזכירה לי את מנהיגי ערביי ישראל ששותקים אחרי כל פיגוע. ההיסטוריה מתחילה לבצבץ ולהתריע, ואנחנו צריכים להתעורר לפני שתחזור על עצמה. אנו מצדיעים וגאים במדינות הרבות - ידידות ישראל שעומדות לצידנו, אך עלינו לסמוך רק על עצמנו ולפתח מנגנונים הגנתיים שישמרו עלינו. לא עוד ליל בדולח כנגד שום עם! ובמיוחד לא בארצנו.

עלינו לשאת בגאון את החזון היהודי ולא לתת לשום צורר, בין מאיראן, ההיטלר המודרני, ובין מאום אל פאחם - את ההזדמנות להרוס ולפגוע בהגשמת הציונות.

הכותב הוא יו"ר הליכוד העולמי.