בשבע 317: מכתבים

קוראי העיתון , ט"ו בחשון תשס"ט

פולארד לכנסת/ אבישי מזרחי, עטרת

שימו את פולארד ברשימה הדתית המתחדשת. אולי סוף סוף נצליח למחוק חוב מוסרי הרובץ על כתפנו הדלות. זו לא גחמה או ניסיון ציני שלא להוריד את סוגיית פולארד מסדר היום, אלא ניסיון אמיתי לשנות במשהו את מצבו העגום וגם לרכך במעט את מצפוננו הדוקר על הפקרת אח אהוב, ציוני נלהב, שמסר נפשו למעננו. זה לא מעשה דמיוני, פשוט שבצו את פולארד ברשימה הדתית המתחדשת. בעוד חודשים ספורים הוא כבר לא יהיה אזרח אמריקני שנתפס בריגול ונמק בכלא על חטאיו, אלא חבר כנסת ישראלי הנמצא בכלא אמריקני(!) אתם מבינים את המשמעות הדיפלומטית? זה קלף חזק, עוד לחץ משמעותי על הממשל האמריקאי החדש. אם אתם דואגים לכיסא הח"כ הריק ולבזבוז הקולות שבצו את פולארד במקום 12 אולי אפילו 15 זה יעודד עוד ועוד אנשים לתמוך במהלך, כעת תהיה עוד סיבה משמעותית להצביע למפלגה הדתית ואפילו ברמה ההצהרתית לדבר הזה עשוי להיות משקל אלקטוראלי. אל תהססו שימו את פולארד ברשימה!

להוכיח במקום המתאים (בתגובה למכתב 'המתפרעים המזיקים', גיליון 316)/ אדוה נוה, שערי תקוה

הקורא יצחק פורת שיבח בגליון 316 את הרב שי פירון ש'העז' וגינה את המתפרעים בחברון. מה שנעלם כנראה מפורת הוא שמספר ימים קודם לכן, הרב פירון פרסם מאמר תוכחה חריף ביותר ב'ידיעות אחרונות' כנגד תושבי חברון תחת הכותרת "כבר לא מיעוט הזוי". אין  במאמר כל הבנה למצבם הקשה של תושבי חברון, או גינוי להרס הברוטאלי של חוות פדרמן. אך הגינויים נגד תושבי חברון הם בלשון קשה ביותר. להלן שתי ציטטות ,"הגרועים שבשונאינו במהלך הדורות נקטו פעולות מעין אלו"; "בקושי רב אני מונע את עצמי מהשוואת לעבר הקרוב והרחוק".

לעומתו אליקים העצני באותו גיליון הקדיש את מאמרו 'רחוב הייסורים' על מנת להסביר לקוראים את המצב הנורא בו שרויים יהודי חברון. את התוכחה הקשה לא פחות הוא שמר לכלי התקשורת שלנו: 'ערוץ 7' ועיתון 'בשבע'. בכך נהג לפי הכלל "את אשר יאהב יוכיח" .דבריו נשמעים בציבור הרלבנטי מתוך כבוד  והערכה ויש להם סיכוי רב להשפיע.

נתגעגע אליך, אריה אלדד/ דורית לנג, אריאל

כולם מתאחדים: הערבים מתאחדים , חלק של עבודה יתאחד עם  מרץ, החלק השני כנראה עם קדימה. וגם הפלגים של המחנה הדתי הלאומי כבר מזמן הלכה למעשה ביחד, עכשיו גם פורמאלי.

אולם תנועתך החדשה, 'התקווה', שמאגדת כמה עשרות פעילים, אולי כמה מאות תומכים, מעולם לא תגיע ל25,000 בוחרים למושב אחד. וכדי לעבור את אחזו החסימה היא זקוקה ל-70 אלף. עם כניסתו של בני בגין בחזרה לליכוד לכל הציבור החילוני אוהב ארץ ישראל יש למי להצביע. חבל שנצטרך להיפרד ממך, ח"כ אלדד, תהיה חסר לנו שם בכנסת! אולי בכל זאת תחזור לאיחוד הלאומי או לליכוד?

ברק שלא היכרתם (בתגובה למכתב 'הכוחניות של ברק', גיליון 316)/  ד"ר גדעון  ארליך, נגוהות

הגב' לאה בלומברג ממעלה אדומים מבקשת להציג לציבור ציטטות החושפות את דמותו האמיתית של אהוד ברק החייל מספר-2  ( ברק  קיבל 4 עיטורים על מעשים ואחד כהוקרה לרגל פרישתו מסיירת מטכ"ל. החייל מספר-1 הוא סרן נחמיה כהן מפקד סיירת מטכ"ל שקיבל 5 עיטורים על 5 מעשי גבורה שעשה). לבקשתה ציטטה מתאימה. ביום חמישי 16.11.00 התראיין כראש ממשלה להכל-דיבורים בקול ישראל.

ברק: "אנו דורשים מעראפת להנמיך את רמת האלימות".

מראיינת: "להנמיך או להפסיק?".

ברק: "להנמיך. לא נרדוף אחרי כל מי שיירה ברובה בספר המדבר".  
 
דם יהודי מותז, אך ברק לא זז, הוא רק משתעשע, וחרוזים תוקע, בערבי לא מטפל, כי מצידו שהיהודי המתנחל, ילך לעזאזל. 

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות
 

גמלאים גויסו לספירת חתולי רחוב בתל אביב.
 מחשבים את ה CATS.

תלמיד ישיבה שתה בטעות קוטל חרקים ואושפז.
 צדיק ורעלו.