בשבע 320: מכתבים

קוראי העיתון , ז' בכסלו תשס"ט

להשפיע מבפנים/ גדעון אריאל, מעלה אדומים

בגיליון הקודם הופנו הזרקורים אל שלוש מתמודדות בפריימריז של הליכוד. כולן ראויות, כולן חכמות, כולן דתיות.

קודם כל, נאה שהעיתון מדגיש את חשיבות הפריימריז בליכוד בפני קוראיו, אשר רובם אינם חברי הליכוד, והבהיר את האופציה והחשיבות להתפקד לתנועה ולהשפיע בתוך מפלגת ההנהגה הלאומית בישראל.

ראוי לציין שהח"כית לשעבר לאה נס מתמודדת על אחת משתי משבצות השמורות לנשים הוותיקות; אסיה אנטוב על אחת משתי משבצות העולים, וציפי חוטובלי על אחת משלוש משבצות הנשים החדשות.

כדי למקסם את כוח הדתיות-לאומיות בשדה זה, חשוב להכיר את אסנת מארק, תושבת מעלה אדומים, בוגרת אולפנת אבן שמואל, ופעילת ליכוד ותיקה.

לאסנת סיכוי גדול לזכות באחת המשבצות של החדשות, וחשוב שקוראי 'בשבע' ישקלו היטב את הערך המוסף בהצבעה עבורה.

לא בליכוד/ שמריהו בקרמן, ירושלים

עיני איננה צרה בכתבות אוהדות לדתיים שמתמודדים בליכוד, עד כה יש להם 37 מנדטים ויש מקום לכולם. רק שיזהרו לא להיות עלה תאנה למפלגה חילונית, ושישימו לב טוב איך מתנהגים לפייגלין, לאיתם ולגבאי.

מצד שני יש להתריע שאין מקום לדתיים במפלגה חילונית שרוב חבריה, כולל נתניהו, הצביע בזמנו בעד גירוש היהודים מגוש קטיף. היה להם מצע אחד שפורסם ולאחר מכן הפכו את עורם. חשוב לומר זאת כי שמעתי הרבה צעירים שאומרים: "נמאס לנו מהמפד"ל והאיחוד הלאומי, אנו בליכוד".

ועוד טיפ למפלגה החדשה-ישנה, "הבית היהודי": כביסה מלוכלכת מכבסים בבית ולא לעין התקשורת, אחרת שופכים את המים יחד עם התינוק שרק נולד. 

איילון המימדניק/ ד"ר גדעון ארליך, נגוהות 
 
מועצת מימד הציבה בראש המפלגה את עמי איילון.

בראיון לידיעות לפני כחמש שנים נכתב: "ראשי השב"כ מציעים פתרונות לבעיית המתנחלים", ואלו הפתרונות: יעקב פרי: לעקור אותם מבתיהם;  אברהם שלום: קחו 15 מהם, שימו אותם במעצר מנהלי. השאר ... נשאיר אותם שם לבד (כלומר שהערבים יטפלו ביהודי יש"ע כמו שטיפלו בשני המילואימניקים ברמאללה. ג"א); עמי איילון: לקבל החלטות קשות. בחיי כל מדינה יש יותר מאלטלנה אחת ... ( כלומר לערוך טבח  ביהודי יש"ע. ג"א).
 
איש מהמצוטטים לא הכחיש את הדברים שפורסמו.

השם מימד נבחר כשם תדמיתי חסר תוכן ולכן הולם תנועה זו. היו שטענו ש'מימד' הם ראשי תיבות: מי יודע מה דעתם. שנים לאחר הקמתה המציאה מימד ראשי תבות תדמיתיים: מדינה יהודית מדינה דמוקרטית, בכך ייחסה לעצמה זיקה למהות היהודית. אבל זיקה ליהדות מחייבת הרחקה מהתנועה של כל מי שתומך בגירוש יהודים מאדמתם, בנתינת אדמתנו לזרים או בהמתת יהודים לצורך זה. מובן שהרחקה כזו תרוקן את מימד מכל חבריה וממנהיגה החדש ותשאיר אותה עם התדמית בלבד, אך זו חובתה המוסרית. 

אחרון המוהיקנים/ ציפי לידר, ירושלים

הידיעה שהופיעה בכלי התקשורת, כי משרד הרווחה יעניק את שירותיו לנוער הגבעות, אומרת דרשני.

נוער הגבעות הוא נוער אידיאליסטי, הנאבק למען ארץ ישראל, גם אם לא תמיד  בדרכים רצויות. מכאן ועד לראות בו נוער נזקק הדרך רחוקה.

אומנם קל יותר להדביק לבני נוער הגבעות תווית נזקקת, ואף תווית עבריינית, כפי שהגדיל השר הרצוג לעשות, במקום לראות בהם אידיאליסטים, שומרי גחלת. אולם, למרבה הצער, האידיאולוגיה הפכה למצרך נדיר במחוזותינו, ודאי למפלגת העבודהׁ(לעומת מפא"י ההיסטורית), ששר הרווחה הוא מנציגיה הבולטים.

הם יכולים?/ מרדכי אופיר, ירושלים

רבים בוודאי שמו לב שכל האוטובוסים של אגד מוצפים על ידי ש"ס בשלטי ענק המכריזים "כן, אנחנו יכולים".
כל בר בי רב זוכר את ההבטחות היפות וההצהרות של אלי ישי ועמיר פרץ באספות הבחירות לכנסת ה-17, שרק הם יכולים ומסוגלים לפתור את מצוקת 750 אלף הילדים שהולכים לישון רעבים ללא ארוחת ערב.

רק לאחרונה שמענו בכלי התקשורת את השר אלי ישי, המכריז שמספר הילדים הרעבים זינק למיליון. מעניין על מי כן נוכל לסמוך?

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

• נשים קודמו לתפקידי ניהול בעיריות ובמועצות.
בכירות מקומיות.

• עורך דין הכה באגרוף את לקוחו בבית המשפט.
ייצוג הולם.