בשבע 322: מכתבים

קוראי העיתון , כ"א בכסלו תשס"ט

הריאליטי של קדימה/ גולן עזאני, כוכב יעקב

תוכניות הריאליטי שהולכות ומתפשטות במחוזותינו הן פארסה נלעגת. הם בבואתו של חלק מהעם היושב בציון. זה שאינו מסוגל לראות סנטימטר מעבר לכתפו. אין פלא שספינרים ויועצי תקשורת כדוגמת אייל ארד כל-כך מצליחים בארץ.

הם ימכרו לך למשל, את החבילה הכי גרועה, כמו חבורת 'קדימה', בעטיפת צלופן יפהפייה ויספרו שזו המילה האחרונה.
 הם ייקחו מפלגת עריקים ועבריינים, כזו שגנבה את דעת הבוחר, שעריקיה ובהם לבני, התחייבו לקבל את תוצאות משאל מתפקדי הליכוד והתנערו ממנו לאחר היוודע התוצאות.

הם ימכרו לציבור את ציפורה הצחורה והנקייה והוא יאכל בתיאבון רב. במדינה נורמלית, קדימה הייתה צריכה להימחק. אך הציבור בישראל מתעניין באח הגדול, כאילו שאין במה לעסוק. אין משבר כלכלי, אין משבר בטחוני חמור, אין משבר חריף של מים ועוד.

איך אמר שלום חנוך בשירו הידוע: הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם.


עלילות הרברנד אשרמן (בתגובה לכתבה 'עובד עם פלשתינים', גיליון 321)/ שאול ברוך, רמת השרון

בכתבה על אריק אשרמן הוא מכונה שוב ושוב כרב וזוגתו כרבה. התואר רב מזהה אדם כדמות תורנית מכבדת תורה ולכן ראויה לכבוד. אשרמן הוא רפורמי וזוגתו קונסרבטיבית. הקשר של התנועות האלה ליהדות מצטמצם לשימוש בריטואלים דתיים לצורכי פעילות חברתית. ראוי היה לכנות את הרכזים החברתיים של הקלובים הרפורמיים והקונסרבטיביים בשם רברנדים ורברנדיות, או כל כינוי אחר, רק לא רב  ורבה. 


איל ייאוש (בתגובה למכתב למערכת, גיליון 321)/ יצחק וולף, ירושלים

במכתבו שהתפרסם משבוע שעבר מסתמך משה ברוכין על מה שראה "על מרקע הטלביזיה בביתו", ומביע אכזבה וייאוש מהתנהגות הבנות בחברון. אך האם אינו יודע שהטלוויזיה היא מגמתית נגד הדתיים ונגד תושבי יהודה ושומרון? ושהם רק מראים את הרגעים בהם אנשים מרי נפש מתבטאים לעתים בצורה בוטה.

אני מציע לו לבוא ולראות תרומתן של הבנות הנהדרות שיש לנו באולפנות, בשירות הלאומי ובמקומות נוספים בהם הן מוסרות את נפשן למען הזולת. אחרי זה ודאי שהוא כבר לא יתייאש.

ניתוח מסוכן/ ישראל ציגלמן, חיפה

קראנו בעיתון כי אישה בלגית מכרה את שני התינוקות שלה בתשעת אלפי לירות שטרלינג כדי לממן ניתוח של שאיבת שומן.

האם אין ממשלתנו מבקשת לעשות לנו פעולה דומה? הרי ראש הממשלה וכמה מעמיתיו לממשלה מוכנים למכור שני חלקים גדולים מארצנו הנמצאים ביו"ש ובגולן. אך נראה שהם עושים זאת לא כדי לשאוב שומן ולרזות, אלא כדי להוסיף שומן דרך סכומי כסף שהם מצפים לקבל מאת כמה מדינות מערביות.                                       


גם ארץ ישראל וגם חינוך (בתגובה למכתב למערכת, גיליון 321)/ שמריהו בקרמן, ירושלים

מתפלא אני על מכתבו של דן בזק מקרית ארבע שקובל על הרמת דגל החינוך. האם לא קרא את הראיון עם אורי אריאל לפני כשבועיים? אריאל אמר במפורש שהחינוך בראש מעיינינו ובטוחני שהוא לא היה מתנגד להיות שר החינוך, ולאו דווקא שר השיכון.

צריך להבין: גוש קטיף נחרב בעיקר בגלל חוסר חינוך לערכים ולאהבת ארץ ישראל. כל דבריו של דן על חשיבות ארץ ישראל חשובים ונכונים, אבל צריך ללמד ולשכנע אחרים לא רק דתיים. גם אני תומך בסירוב לפקודה לגרש יהודים כפי שקבע הרב שפירא זצ"ל, אבל כמה בינינו שומעי לקחו של הרב? לאחרים רק חינוך מתאים יעזור.
                                                      

צימוקים לשבת/ משה טאו רחובות

מפגינות התקוטטו עם שוטרים ליד הכנסת.
קרב מוחות.

עו"ד גנב מלקוחותיו סכומי כסף גדולים.
בושה וגלימה.