בשבע 324: מזמור לדוידי

המופע החדש של אודי דוידי כולל לא רק שירים מרקידים ומשמחים, אלא גם סיפורים על התגברות על קשייםעדי דוד , ה' בטבת תשס"ט

 

מי שרכש כרטיסים למופע  'אודי דוידי בהופעה - מופע מיוחד בשילוב סיפורים מהחיים' וציפה לפגוש שם זמר חביב שמצליח לעשות שמח ותו לא, גילה על הבמה הרבה יותר מכך.

בתקופה האחרונה דוידי משתדרג. זה התחיל עם השתתפותו בחנוכה האחרון כשחקן מזמר במחזמר 'הרשל'ה', עובר דרך אלבום חדש רביעי במספר שהוא מוציא בימים אלה, וממשיך עם סיבוב ההופעות החדש שלו, בו מלבד שירים הוא משתף את הקהל בסיפורים אישיים מהחיים.

אולי זוהי הסיבה שבמופע פגשנו את דוידי גם כשחקן מרקד (מסתבר שהתנועות החינניות של הדמות הרשל'ה לא עוזבות בקלות),  אך יותר מכל, פגשנו את  דוידי כאדם. האנקדוטות שסיפר על עצמו בין השירים, על התמודדויות לא פשוטות שחווה, חשפו בפני הקהל אדם מיוחד ופשוט, מלא שמחה באופן טבעי, שהשירים שהוא שר עומדים בהתאמה מלאה עם אישיותו.

לדוידי יש קהל נאמן שמגיע כמעט לכל הופעה שלו. הם מכירים את המילים בעל פה, מצטרפים אליו בהתלהבות, ולמרות שציפיתי כי רוב הנוכחים יהיו בני נוער, פגשתי שם גם הרבה מבוגרים. הוא מתקשר עם הקהל באופן בלתי אמצעי, יורד אליו, משתף. מזמין לבמה ילדה חולה בת 10 ("חברה טובה שלי"), שר איתה ומשמח אותה.

ההופעה התקיימה בנר שמיני של חנוכה, יומו הראשון של מבצע 'עופרת יצוקה', אך כיאה לאחד שחתום על להיטים כמו 'איזה טוב ה', ו'תחשוב טוב- יהיה טוב', דוידי לא משאיר את הקהל אפילו לרגע אחד בתחושה מלנכולית משהו, ולאחר שיר או סיפור מרגש, הוא מיד עובר למשהו קצבי, שמח, ולא מוותר לקהל עד שכולם מצטרפים לחגיגה.

העובדה כי בשעות הפנאי שלו דוידי משמש גם כרועה צאן מורגשת בהחלט גם כשהוא על הבמה.

דוידי ניחן בכריזמה בלתי מבוטלת ומורגש כי הוא באמת אוהב את הקהל שלו, והקהל מחזיר לו אהבה. בימים מעין אלו, שכולנו תרים אחר מנהיג ראוי, נראה כי הנוער שלנו מצא לו אחד כזה. דוידי הוא לא רק זמר עבור הנוער הזה, ניתן לחוש כי הם נושאים אליו עיניים בתקווה, והוא משמש עבורם כמורה דרך לא פחות מאשר מנפיק להיטים.  

ההופעה התקיימה ב'היכל שלמה', מקום מהוגן שמתאים יותר להרצאה של הרב ארז משה דורון מאשר להופעה משלהבת שכזו, עם נוער קופצני כשלנו, וכשדוידי שר וקפץ על הבמה, נדמה היה שהכיסאות רק הפריעו לקהל לקפוץ יחד איתו. כך או כך, לא חשוב באיזה מצב רוח נכנסת לאולם, בתום שעתיים עם דוידי על הבמה, יצאת משם עם חיוך.