בשבע 326: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , י"ט בטבת תשס"ט

 

מועצת האי-ביטחון/ חיים דויטש, חולון

מועצת הביטחון של האו"ם התגלתה במלוא צביעותה. במקום להכריז חרם על ארגוני הטרור, היא דורשת מישראל להפסיק את הלחימה ולמעשה לאפשר לחמאס לשקם את שורותיו.

אם האו"ם נותן לגיטימציה לטרור ומעניק לו מעמד שווה לזה של מדינה חוקית, בשביל מה צריך אומות מאוחדות?

כנראה צדק בן גוריון כשהכריז "אום שמום".

 

להפסיק להשמיץ/ יהושע נוימן, כפר מימון

בחודש הנותר עד הבחירות עלינו לכרות ברית אחווה במחננו פנימה.

כדאי שנזכור: המפד"ל אחראית לגידול בעולם התורה בארץ לאחר השואה.לא רק ישיבות ההסדר, גם הישיבות 'החרדיות' שוקמו על ידי תלמידינו.זרח ורהפטיג, משה שפירא, הרב מימון וחבריהם הצילו את עולם התורה בארץ. החינוך הממ"ד מתמיד שלשה עשורים במפעל של"ף בעירות ברחבי הארץ. הייתי עם תלמידיי בעליות לקרקע החל מסבסטיה. רק בני עקיבא היו שם.

כמובן שאחרים זכאים לחשוב שהיום יש להניף דגל שונה ובלבדי. אך אסור לשנוא את מי שמשקיעים את כל אונם בדגל עם ישראל.

מנהיגי הבית היהודי והאיחוד הלאומי צריכים לכרות מיידית ברית אחווה ואי השמצה.יש להשתיק בתקיפות את כל ביטויי השנאה הבוז והלעג.לצערי בבטאוני הציבור הלאומי מרבים לצטט ביטויי "גועל נפש" מהמפד"ל ונציגיה. שתי המפלגות יינזקו אם לא תיפסק מערכת ההשמצות.

 

אני מצביע לציונות האמיתית/ אריאל פרצ'יק, רבבה

הציבור שאני נמנה עליו עדיין ברובו מתלבט, או יותר נכון מבולבל. רוב הציבור לא יודע אם יתפשר ויבחר בש"ס התורנית אך לא ציונית. האם לבחור בליכוד ולקבל אנשים מתונים בלשון המעטה בדעותיהם בעשירייה השלישית כמו מירי רגב. אולי להצביע לישראל ביתנו?

ואז באו 2 המפצים הגדולים ונתנו לי ולחברי וקרובי משפחתי קריאת כיוון.

המפץ הראשון, הבית היהודי התבקע. המועצה התעלמה מהצבעת הגולשים שמנתה למעלה מ-15 אלף קולות. וכך כל איש מועצה בחר כראות עיניו, ולבסוף המועצה לא ספרה אף אחד ממטר. בחוסר ברירה הוקמה מחדש מפלגת האיחוד הלאומי שכללה את תקומה, התקווה, מולדת ואנשי ארץ ישראל שלנו. תוך כדי מסיבת העיתונאים שערך הבית היהודי בעקבות התפלגות המפלגה, נזרקו ביטויים מכעיסים שהבריחו גם אותי ממנה.

ואז בא המפץ השני, לאחר סיום 'הרגיעה' נורו לעבר הדרום והמרכז מאות טילי קסאם וגראד שהוברחו דרך מצרים. כל התחזיות הקודרות התאמתו, לפני שנתיים וחצי אי אפשר היה לנסוע צפונה מחדרה, ועתה אי אפשר לנסוע דרומה מראשון לציון.

הרי אמרנו לכם לפני ההתנתקות שזה מה שיתרחש. פתאום כולם צדיקים ואומרים שההתנתקות הייתה טעות. אני אומר כדי שטעויות כאלה לא יקרו שוב צריך ימין מברזל. אני אצביע לכצל'ה, לאורי אריאל ואריה אלדד, שהם הימין הערכי האמיתי והיחידי שנחוש בצדקת דרכו.

 

הפוגות בכאילו/ אדוה נוה שערי תקוה                     

ביום שני השבוע ניצל החמאס שוב את ההפוגה ההומאניטארית לירי טילים לעבר ישראל. אחד הטילים פגע ישירות  בבית  באשקלון ובנס לא היו נפגעים בנפש. עם כל הצער למצוקה ההומאניטארית בעזה אסור להמשיך בסיוע ההומאניטארי, אם האויב מנצל אותו כדי לפגוע באזרחי ישראל. זהו המשך הדפוס המתמשך של חמאס לילל על מצוקה אזרחית, אך בפועל לנצל את הרצון הטוב של ישראל כדי לתקוף אותה מעמדה נוחה יותר. איש גם  לא בודק האם הסיוע מגיע באמת לנזקקים, הדיווחים הם שרוב הסיוע מגיע לפעילי חמאס בלבד. אין לדעת גם אם לא חוזרת התופעה שהחמאס מוכר חלק מהמצרכים ומשתמש בכסף לצרכיו.

לא ברור מדוע משרד החוץ לא ניצל את התקפות הטילים בזמן ההפוגות ה"הומאניטאריות" כדי להדגים מה אופיו של ארגון החמאס  עימו אנו נאלצים להתמודד. בכל אופן ישראל צריכה  לזכור כי חיי אזרחיה חשובים יותר מאשר "המצב ההומניטארי" של תושבי עזה.

          

צימוקים לשבת/ משה טאו רחובות

                                          

מבקשת גט : בעלי לא עושה ספונג'ה.

§         אין שיטוף פעולה.

אח סיעודי נעצר שקשר מטופלים למיטות.

§         כופת חולים.