בשבע 330: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , י"ח בשבט תשס"ט

ביחד לשטח/ הרב שמעון בן ציון, קריית ארבע

תנועות חברתיות, פוליטיות או דתיות מצליחות באמת ולאורך זמן בתנאי אחד, תנאי שאי אפשר היה להשיגו בפרק הזמן הקצר שעמד לרשותנו מהקמת הבית היהודי, התפרקותו, וההליכה בשני ראשים.

התנאי הוא: להתפזר בכל אתר ואתר, להקים סניפים בכל יישוב ובכל ריכוז אוכלוסיה תומכת, מהצפון ועד לדרום, בעיר ובכפר.

הסניפים הללו צריכים להיות צינור מחבר בין הנציגים הנבחרים – לציבור. כך למשל הסניפים בערים המעורבות – לוד, רמלה ויפו – יעלו את המצב הקשה בעריהם. הסניפים ביו"ש יעלו את עניין המאחזים, החזרה לחומש, הביטחון בצירים ועוד.

מעיירות הפיתוח תעלה שאלת העוני, הרווחה, החינוך ועוד. מתל אביב תעלה שאלת הצביון היהודי ברשות הרבים וכדומה.

רק תנועות שבאמת לא דואגות לפוליטיקאים, ולא תאבות שלטון לשם שלטון ושררה, גדלות ומתרחבות וקיימות לאורך ימים ושנים.

ראו את חב"ד כדוגמה. להם יש תאים וסניפים של מסירות נפש וחיבור לעם, וזה סוד הצלחתם. צריכים להפשיל שרוולים, ולצאת למרחבי ארץ-ישראל ולפגוש את העם הבריא והאיתן על כל פלגיו ויחד איתו להקים תנועה פוליטית, שהיא גם תורנית, גם חברתית, גם לאומית וגם אישית.

ככל שנסיר את השאיפות הפרטיות האינטרסנטיות, ונבחרי הציבור יתחברו לציבור, נצליח יותר ויותר. מי ייתן ושתי הסיעות, 'האיחוד' ו'הבית', יפעלו יחד – מול הציבור – ולא ברגע האחרון, אלא מהרגע הראשון, והעם הבריא יאמר את דברו.

 

העם רוצה ממשלת ימין / לאה מורגנשטרן, ירושלים

תוצאות הבחירות מעידות כי שני שליש מהעם בחרו ימין. החשבון פשוט: אם נוריד את עשרת המנדטים של הערבים, יתברר שהאגף השמאלי של העם היהודי מונה כ-40 מנדטים בלבד, בעוד שהימין מונה כ-60 מנדטים.

העם  חרץ – רוצים ממשלת ימין מובהקת. גוש השמאל  מהווה רק כשליש מהעם. כדי להכריע לטובת 'קדימה' היתה נדידת קולות ממפלגות השמאל הקטנות, כמו מר"צ.

ואולם הגוש כולו נשאר במיעוט. רוב העם בחר ימין.

על-פי אמות המוסר הטבעי הימין מצפה שנתניהו לא יפזול שמאלה, אלא ירכיב ממשלה כפי רצון העם  - ממשלת ימין מובהקת, כזו שגאה בשאיפותיה הלאומיות, שתשכיל להתמודד עם קשיים מבית ומחוץ.

בן גוריון לא חשש בשעתו לומר לגויים 'לא' מתוך גאווה יהודית. למרות שמדינת ישראל עדיין לא צברה כוח, ומעמדה הבינלאומי היה חלש ומקרטע.

גם עכשיו אפשר לומר לגויים "לא !" . לא נפסיד כלום. בלאו הכי יגנו אותנו , ילחצו עלינו לוותר.

אסור לנו לחשוש מלבטא את שאיפותינו הלאומיות. מלבדנו אף אחד לא רוצה בטובתנו ולא ינקוף אצבע למעננו. רק ממשלת ימין מובהקת תוכל לפעול במלוא האמת הפנימית לטובת העם היושב בציון.

 

מתעקשים להיכשל/ אדוה נוה, שערי תקוה

בימים אלו מנהל עמוס גלעד משא ומתן עם החמאס  באמצעות המצרים, בתקווה לקבל את הסכמתם לרגיעה בת שנה וחצי לפחות. אנו עוד זוכרים את תוצאות התהדייה שנמשכה חצי שנה, וניתן לשער מה יהיו התוצאות של תהדייה שתימשך שנה וחצי. כל הכבוד לממשלת ישראל שלא רק שלעולם אינה מתייאשת, היא מפגינה יכולת מופלאה של הפקת לקחים. התובנה שאליה הגיעה היא  שניסיון  שנכשל פעם אחת, זה רק מפני שלא נתנו לו מספיק זמן או הזדמנויות להוכיח את עצמו.

חבל רק שאזרחי וחיילי ישראל הם שפני הניסיונות שמשלמים כל פעם את המחיר. 

                                                                    

הבית הלא-יהודי/ טובה גולסט, אשקלון

אני מבקשת לשאול את רוב שרי ממשלתנו, איך לא רעד להם הלב ולא רעדה להם היד לאשר את בניית הבית החדש של ראש הממשלה, בממדים של ארמון מלוכה, ובסכום דמיוני של 650 מליון ₪. זאת בזמן של פיטורים המוניים, מצב כלכלי קשה בכל בית בישראל וכשזוגות צעירים, משוחררי צבא וסטודנטים, יכולים רק לחלום  על קניית דירה. איפה השרים שזועקים על קיפוח, כמו השר ישי והשר הרצוג, שצריכים לדעת  טוב מאוד מה מצב השכבות הבינוניות והעניות.

אני מצפה שראש הממשלה הבא יהיה מספיק רגיש ומבין ויאמץ תוכנית צנועה הרבה יותר, שמתאימה למדינה כמו שלנו.

 

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

  מחקר: הסינים קמצנים מאוד.

צרי עין.

  זמר חתונות הצטרד והגיע עד פת לחם.

ולרש אין קול.

  פדיון ענק לרשתות השיווק בבחירות.

זהו יום המוכר...