בשבע 343: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , כ"ז באייר תשס"ט

הבית הלא-יהודי/ שמואל פישר, פתח תקווה  

דוח מבקר-המדינה שפורסם לאחרונה מציין את ההשתלטות המתמשכת של בדואים וערבים על אדמות המדינה בנגב ובגליל.

על פי הנתונים, קיימים בישראל 100 אלף מבנים בלתי חוקיים – יותר ממחציתם מרוכזים בנגב ומיוחסים לאוכלוסייה הבדואית. בחמש השנים האחרונות ישנה עלייה של 60% במספר עבירות הבנייה הלא-חוקית.

כדוגמה הזועקת לשמיים מציין המבקר כי שטחים שעליהם מתכנן צה"ל להקים בסיסים מצפון ליישוב נבטים, ואשר גודרו לצורך זה, מאוכלסים כעת במבנים בלתי חוקיים. למרבה התדהמה המדינה אינה פועלת לפינוי הפולשים וממשיכה בתכנון פרוייקט הבינוי כאילו שהשטח פנוי.

הבנייה הבדואית בנגב, בשילוב עם הברחה בלתי חוקית של נשים מהר חברון ומרצועת עזה, יוצרת רצף טריטוריאלי נרחב שמשמעותו איבוד הריבונות וסמכות המדינה על שטחים אלה ויצירת מדינה בתוך מדינה.  

אם אנו, במו ידינו, מאפשרים מצב שרוב השטח בגליל ובנגב ייושב באוכלוסיה ערבית - אז לפי איזה הגיון אנו דורשים מהרשות הפלשתינית להכיר בישראל כמדינה יהודית?

 

לייצר אלטרנטיבה תרבותית / אהד שגב, יבנה                     

(בתגובה ל'מה שמותר לאחינועם ניני', גיליון 342)

הכתבה שהתפרסמה בעיתונכם בשבת שעברה בעניין החרמת אומנים לאומיים וימניים היא חשובה מאין כמוה, שכן היא חושפת את פרצופה האמיתי של מערכת האומנות והתרבות בישראל, הנשלטת לצערנו ע"י

 אנשי שמאל.

כדי לשים סוף למצב בלתי נסבל זה, עלינו להחרימם ולא לממנם מכיסנו, וכן לייצר תרבות-נגד אמונית בתחומי המוסיקה, האומנות, התיאטרון, הספרות, הקולנוע והשירה, אשר תהווה אלטרנטיבה ראויה ותוכל לסחוף את המון העם הצמא להתחדשות תרבותית כזו.

הגיע הזמן שהציבור האמוני יקדם את המהפך התרבותי המיוחל, כי בידינו הדבר.

 

אל תגעו בפירות/ גולן עזאני, כוכב יעקב

אחת הגזירות על פי תוכנית האוצר היא הטלת מע"מ על פירות וירקות. 

מלבד הפגיעה הקשה בעניים ובחקלאים, בעיני זו גם איוולת וטיפשות. האם זה לא אינטרס ממשלתי לעודד צריכה של פירות וירקות טריים? הרי צמצום בצריכה יוביל בהכרח לעלייה בתחלואה ובעצם, להוצאה ממשלתית גבוהה יותר על בריאות, סל תרופות, סיעוד וכו'? היכן השכל הישר באוצר?

מדוע לא מציעים למשל: להחזיר את מס הנסיעות, להכפיל את המע"מ על מגוון רחב של מוצרי יוקרה ומותרות שעיקרם מייבוא?

אולי כי הצעדים הללו, ייפגעו באמת רק בעשירים...

 

אנטישמיות  מבית/  ציפי  לידר, ירושלים

  הסקר שפורסם לאחרונה, לפיו  קרוב למחצית מערביי ישראל מכחישים את השואה, אינו מפתיע. אחרי ההפגנות האגרסיביות נגד מבצע 'עופרת יצוקה', וההזדהות הפלשתינית הלאומנית, ואחרי המפגעים שיצאו מתוכם, בא הסקר ומאשש את הממצאים על שנאת הערבים נגד היהודים.

  מתברר שאיננו זקוקים לאנטישמיות תוצרת חוץ. האנטישמיות כבר כאן, צומחת מבית. ראוי שממצא מדאיג זה, השובר את כל שיאי ההתנכרות הערבית ללאום היהודי, ידליק נורה אדומה בממשלה לגבי היחס לאוכלוסיה הערבית ולמנהיגותה והמדיניות הרכה הנקוטה כלפיהן.         

  

חוצפה ירדנית/ אדוה נוה, שערי תקוה

עבדאללה מלך ירדן דרש מנתניהו בביקורו שם להתחייב להקמת מדינה פלשתינית לצידה של ישראל. מלך ירדן שכח כנראה ששמונים אחוז מאוכלוסיית ארצו הם פלשתינים. ולכן למעשה המדינה הפלשתינית כבר קיימת. השלטון ההאשמי הוא שלטון זר שהובא על ידי הבריטים, והבדואים המהווים עשרים אחוז מהאוכלוסייה הם למעשה השכבה השלטת. אם המלך הירדני חושב שראוי שלפלשתינים יהיה שלטון עצמי, יואיל נא לוותר על כיסאו ולערוך בירדן בחירות דמוקרטיות אמיתיות.

יתר על כן, חבל שנתניהו לא הזכיר לעבדאללה  כי בעבר הצילה ישראל את ירדן מכיבוש סורי. אם תקום מדינה פלשתינית בגבולות המוצעים לא יהיה לה בסיס איתן לקיומה ואזרחיה ודאי ירצו להתאחד עם אחיהם שבירדן ויפעלו להפלת בית המלוכה ההאשמי וליסוד 'פלשתין הגדולה' משני צידי הירדן.   ישראל השולטת על יהודה ושומרון היא לא רק ערובה לקיום המדינה היהודית, אלא גם לקיום הממלכה ההאשמית.

 

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

סטודנט חשוד בהעתקה: רציתי רק להשוות תוצאות.

אמד במבחן.

השתלט על המיקרופון במרכז הליכוד.

חטף כריזה.