בשבע 347: משיב הרוח

אלבומו החדש של אודי דוידי הוא חגיגה למעריצים, וגם לאלה שלא

אמציה האיתן , כ"ו בסיון תשס"ט

אינפ': 'רוחות טובות', אודי דוידי

תמצאו אותו בכל לוח מודעות שלישי, במחצית מן האירועים, ובכל מכשירי הMP3- של צעירי דורנו. השירים שלו מדליקים את הנוער בשניות, ואם עדיין לא נמאס לכם - אודי דוידי מוציא אלבום חדש, 'רוחות טובות' שמו.

אישית, לא נמאס לי בכלל. מצדי שיוציא בכל חודש אלבום חדש. מבירור שעשיתי סביבי, מתברר שיש רבים שיסכימו לכך.

אם תשמיעו לי שיר חדש של דוידי, סיכויים רבים שתוך 15 שניות אוכל לזהות את היוצר. ולא בגלל שאני מכיר את כל השירים בעל פה, אלא בגלל שהסגנון שלו מאוד מזוהה, ואפילו חוזר על עצמו. כנראה שסוסים טובים לא מחליפים באמצע העלייה, ואם הסגנון הזה עובד - דוידי לא רואה סיבה לשנות.

בדיסק החדש אפשר לשמוע ציטוט מהאפקט המזוהה עם שלמה ארצי: שיר/דיבור הנשמע כאילו עבר דרך טלפון (בשיר 'מנעי קולך'); יש גם סגנון קאנטרי בשיר 'יום שבתון', אבל בעיקר יש בו את אודי ולילך דוידי, ובמנה גדושה ומפוארת.

השירים קצביים, המילים אקטואליות, אבל יש גם בונוס: משפחת דוידי החליטו לשתף אותנו בלחנים החדשים שעיצבו לזמירות השבת. י-ה ריבון, יום שבתון, ושבת היום לה' מקבלים צורה חדשה ומקורית, ובסך הכול יש כאן רעיון מבורך מאוד. כיף לשמוע את הראל, בנו החמוד של אודי, שר עם אביו את הזמירות, ועוד יותר כיף לשמוע את 'יום שבתון' בקצב קאנטרי שמח.

בפעם הראשונה ששמעתי את 'י-ה ריבון' הקופצני די נבהלתי. הסגנון לא נשמע מתאים לשיר האיטי והכבד הזה. אולם במחשבה שנייה והשמעה שלישית קלטתי שאין שום סיבה להיצמד לכבדות ההיסטורית. המילים הן די שמחות ואולי באמת הגיע הזמן להכניס בהן קצת קצב. דווקא עם השיר האחרון, 'שבת היום', לא כל כך הסתדרתי. פתאום נכנסה בדוידי רוח כבדות, והשיר קצת ארוך ומייגע. מכיוון שזה השיר האחרון בדיסק, החלטתי שמבחינתי הדיסק נגמר לאחר שיר 12. גם זו כמות מכובדת, לא?

העיצוב של חוברת הדיסק מעניין ומקורי. הוא נראה כאקלקט (בנוי מאיסוף של סגנונות שונים), ובסך הכול די מדליק. לאחר שהתרגלנו לספרים עבים המצורפים לדיסק (ראו עובדיה חממה ושירי אבן גבירול), פתאום חסרים לנו טקסטים של הסברים, מקורות או סתם הגיגים. אך מכיוון שבכל זאת מדובר בדיסק, הייתי מסתפק לפחות בהסבר לגבי השיר 'לעבוד אותך'. לפי הכתוב בדיסק, זהו מכתבה האחרון של רינה צביאל ז"ל. כאן היה מתבקש תיאור קצר, המיועד לכל אלה שלא זכו להכירה.

בקיצור, למעריצים יש כאן ממש חגיגה, ולכל השאר, בהחלט אלבום ראוי ומשמח. ואם אפשר, בקשה אישית לקראת האלבום הבא: לחן קצבי ושמח לשיר 'ברוך א-ל עליון' - השיר הארוך ביותר סביב שולחן השבת.

seret@etrog.tv