בשבע 353: רוב של שלושה אחוז

ד"ר גדי טאוב הטיח בפני אנשי התקשורת את האמת: חבורה קטנה של אנשים, שזכתה בבחירות ל-3 מנדטים, מושכת באף מדינה שלמה. רגע האמת ביחסינו עם ארה"ב מתקרב: או שנבחר בעצמאות, או שנאבד את שאריות כבודנו הלאומי.

דוד אלהרר , ט' באב תשס"ט

"זה חוצפה... זה בושה וחרפה מתמשכת שחבורה קטנה של אנשים מושכת מדינה שלמה באף, וחבורת שרים פחדנים, פעם אחרי פעם, בראשם שר הביטחון הקודם... וגם שר הביטחון הנוכחי... וגם רבין שעשה את הטעות כבר אז – לא מעיזים להתעמת איתם! תני לי לגמור משפט, כי אתם מתנהגים פה באלימות ומדינה שלמה נכנעת לחבורת פורעי חוק – גזלנים! גנבים! שמתחבאים מאחורי אידאולוגיה..." (ד"ר גדי טאוב – "מועצת החכמים" 27.7.2009).

הייתי חייב לדלות את התמליל הנ"ל מילה במילה מתוך האתר של ערוץ 10 בשביל לקרוא אותו שוב ושוב כל הלילה, לצחוק בפה מלא ולהתרגז חליפות, ובעיקר להסכים עם הדוקטור טאוב שאכן יש לנו כאן חבורה קטנטנה של אנשים, פחות מ-3% מהאוכלוסייה, שמושכת כאן מדינה שלמה באף, מנפנפת אותה אנה ואנה על המנגל ועושה צחוק מכולם לרבות ובעיקר מעצמה. החבורה הזאת שהדוקטור הנכבד משתייך אליה קרובה באוריינטציה הפוליטית שלה למפלגת מרצ, שזכתה כידוע לרוב מוחץ בבחירות האחרונות.

מי יסיר את החוצפה, הבושה והחרפה המתמשכת ויעיף לכל הרוחות את המזיקים הללו שאיש אינו יכול להם משום ש"לא מעיזים להתעמת איתם!" החבורה הרעה הזאת מולכת ברודנות ובאלימות אין דומה לה בכל אמצעי התקשורת, בכל המוסדות האקדמיים ובכל 'שיבר' ממלכתי במדינת ישראל. הם קובעים את רצון העם נגד רצונו! הם החכמים, הנבונים והגאונים והם גם יחליפו את העם אם זה יעמוד במריו. אין גבול לבּוּז שאני רוחש להם.

מי אתם, אדון טאוב? כמה אתם מונים? על איזו דמוקרטיה אתה מדבר? על דמוקרטיה שחרתה על דגלה לבוז להכרעות דמוקרטיות ולמרוד בהן? רוב העם, לרבות מיליון וחצי ערבים, בחר בדרך הפוכה מדרככם! כן כן, דרך המתנחלים, ההתנחלויות והמאחזים! כולל התנחלות גוש דן! מה אתם רוצים? מה אתם מקשקשים בקומקום? פיתחו סניפים, הפעילו פעילים, חיזרו על הפתחים וקוששו לכם בוחרים כלבבכם! ביום שתצליחו לגייס רוב אני מבטיח להתנהג כמו שֶׂה בדרכו אל בית המטבחיים אליו אתם משתוקקים כל-כך!

בינתיים, אתם מיעוט שבמיעוט, סרח עודף של קלקול, תפוח בואש ורקוב המאיים על הכול. שְׁבוּ בשקט, קבלו את זכויות המיעוט שלכם וכבדו את הכרעת הרוב! כוחכם הפוליטי הולך ומצטמק בשל הסרבנות העיקשת שלכם. יום אחד יקום פה מישהו שפוי ויגלה לכם ש'יוזמת ז'נבה' היא עבירה על החוק, ש'שוברים שתיקה' מתפרנסים מבדותות נגד המדינה במימון שונאי ישראל, ש'בְּצֶלֶם' מחריבים מפעל חיים של הוריכם שניצלו מן השמד, ואני מזכיר שוב ושוב את התקשורת הישראלית הפושעת מטמטום חושים.

זו חוצפה... זו בושה וחרפה מתמשכת שחבורה קטנה של אנשים כמוכם מושכת מדינה שלמה באף, אתם מתנהגים פה באלימות, מדינה שלמה נכנעת לכם ואינכם אלא חבורת פורעי חוק – גזלנים! גנבים! רמאים! שקרנים! ויותר מכל – טפשים! שמתחבאים מאחורי אידאולוגיה...

 

הנציב העליון אובמה

יחסים מתמשכים בין בני-אדם לעולם יהיו מורכבים, משום ש"כשם שפרצופיהן שונים כך דעותיהם שונות". הרצון ההדדי בהמשך היחסים הוא אשר יוצר ויתורים מצד זה או מצד זה, וגובר על כל המחלוקות. בשלב כלשהו, שלפעמים חוזר על עצמו, מחליף מתח גדול את המחלוקת, הצדדים מתבצרים בעמדותיהם, עושים – כל צד לעצמו – חשבון  נפש נוקב, ולאחר תהיות רבות, דין ודברים, טענות ומענות – נקבעים מחדש טיב וּמהות היחסים ביניהם, כמו גם הכללים שמקבלים עליהם הצדדים על מנת לקיים הלאה את השותפות שמביאה ברכה לכל צד.

יחסים בין מדינות חופשיות/ עצמאיות/ ריבוניות/ דמוקרטיות, מושתתים על האינטרסים של כל מדינה על פי הכלל "זה נהנה וזה אינו חסר". כך נקבעים יחסים דיפלומטיים, הסדרי יבוא ויצוא של סחורות, תיירות הדדית, חילופי משלחות בתחומים שונים, החלפת מידע חיוני, הסכמים להסגרת פושעים, מנגנונים לגביית מסים וגם הסכמי הגנה הדדיים, משלוחי נשק ותחמושת, טנקים, מטוסים ושאר כלי-מלחמה. אלה הם פחות או יותר היחסים בין מדינת-ישראל לבין ארצות הברית של אמריקה עם תוספת "קטנה" של סיוע כספי שבלעדיו אין למדינת-ישראל קיום. כלומר, תלות מוחלטת!

מכאן שהיחסים בינינו לבין אמריקה הם יחסי "שליט-נתין", וביחסים כאלה עצמאותה של ישראל מוגבלת לסוגיות הרות-גורל כמו השאלה הגדולה אם לגבות מאזרחיה מע"מ על פירות וירקות. לא יותר. אמריקה לעולם תאמר שכמובן יש למדינת-ישראל זכות מלאה להגן על קיומה, אבל על אופן ההגנה  ועל סדרי הגודל היא חייבת באישור הבוס הגדול. כך רשאית ישראל להגיב תגובה צבאית קשה והולמת נגד החמאס המפגיז את ערי ישראל, אבל אסור לה בשום אופן להילחם באותו חמאס משום שזהו "פשע-מלחמה". יתר על כן, מדינת-ישראל חייבת גם לספק לחמאס דלק, חשמל וחומרי גלם לייצור טילים שינחתו ויתפוצצו על ראשי אזרחיה. זה ההיגיון.

כל משרדי ממשלת-ישראל כפופים לגחמותיה של אמריקה הנאורה, לרבות משרדי התשתיות, הבינוי והשיכון. בעל המאה הוא בעל הדעה. הוא ורק הוא יקבע היכן לבנות והיכן לא לבנות, מתי לבנות, מה להרוס מיד ומאלו אדמות יש לסגת תיכף ומיד! מדינת-ישראל חייבת להיות ממושמעת ולקבל עליה ברצון את עול מלכות אמריקה. כל סטייה קלה תיחשב לחוצפה ותגרור סנקציות. אמריקה יודעת טוב יותר מאיתנו מה טוב בשבילנו, ובעיקר מה טוב בשבילה ורק על-פיה יישק כל דבר באזור הזה.

בימים אלה הולך ומתקרב אלינו רגע האמת שבו לא תקום לנו שום ברירה אלא להכריע נחרצות בין שתי סכנות חיים ממש! הסכנה שאמריקה תובעת במפגיע שניכנס אליה או הסכנה המזומנת לנו לאחר נטישת ארצות הברית את ישראל. אי אפשר יותר לחמוק מן ההכרעה הקשה הזאת. יהיה לי קשה מאוד באופן אישי אם ישראל תקבל על עצמה לשמש בובת-סמרטוט תלויה על חוט ונשלטת בידי ברק אובמה. בצורֶת בשדותינו ורעב כבד בארץ, עם כבוד-לאומי, עדיפים בעיניי לאין ערו.