בשבע 354: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , ט"ז באב תשס"ט

 קורבנות הגירוש/ יוסף מנדלביץ, ירושלים

(בתגובה ל'הגירוש הרג אותם', גיליון 353)

בצדק העלאתם נושא כאוב במיוחד- קורבנות הגירוש שחלו נפטרו בגלל אכזריות מפלגת 'קדימה' בראשות שרון.

יש לעניות דעתי לאסוף ממצאים רפואיים ולפנות לבג"ץ בתביעה ממונית נגד המדינה שגרמה למות האנשים.

בהקשר לכך עלי להזכיר גם את ידידי ח"כ יורי שטרן שנפטר ממחלה קשה אחרי הגירוש.

ד"ר שטרן היה בזמן הגירוש בבית הכנסת בנווה דקלים. כשחזר הביתה פרץ בבכי באמרו: "אין לי כוח לחיות". ח"כ, איש תם וישר, שטרן אמר לי שמחלתו התפרצה כתוצאה מהגירוש.

 

לא ממלכתי/ נחמה רודה, קרית ארבע

(בתגובה ל'הגירוש הרג אותם', גיליון 353)

בכתבה התפרסמה תמונה של חזי חזני ז"ל מחזיק בידו דגל ישראל כשהוא צופה באש שהוצתה ליד שער היישוב. המסר העולה מהתמונה הוא הנאמנות לדגל גם ברגעים קשים. אך האמת היא, שהצופה בסרט שממנו נלקחה התמונה יראה שברגע הבא חזי ז"ל משליך את הדגל הישר אל האש, וזו, כמובן, תמונה עם מסר הפוך לחלוטין.                                                                                                                              נחמה

 

גליק מתאים/ אלחנן וירצברג, קרית מוצקין

(בתגובה ל'מחלוקת לשם שמים' גיליון 353)

קראתי את מאמרו של הרב יואל קטן  ואני חייב לומר כי בסיומו נותרתי עם מספר שאלות.

אם פרופ' גליק לא ראוי להיות  מחנכם של בני תורה ושל מורי החינוך הדתי, מדוע נזכרו בו רק עכשיו כשהתמנה להיות המנהל ונשיא המכללה. הרי עד לאחרונה שימש כראש המרכז להגות בחינוך יהודית, מכללת ליפשיץ. אין ספק שהשפעתו של מורה ומחנך גדולה לאין ערוך מנשיא העוסק בעיקר בבירוקרטיה,  בשיווק המוסד, ובהשגת כספים.

 הרב קטן ציין כי פרופ' גליק נוהג כאורתודוקסי למהדרין, ברם ספריו (שנכתבו לפני כ-20 שנה) שהם מחקרים בעיקרם רחוקים מדעות בית המדרש. כן ציין הרב קטן כי פרופ' גליק קיבל את תוארו (בתשמ"ו) מהסמינר לרבנים קונסרבטיבים. תמהני: אם ר' עקיבא היה מועמד להיות מנהל המכללה האם גם אז היו מזכירים לו שלפני 20-30 שנה היה רועה צאן ועם הארץ. מדוע לא נדון את פרופ' גליק לפי מעשיו היום ונחדל מלדשדש בעברו הרחוק?

ולסיום מטרידה אותי השאלה כיצד בחורים שלמדו מספר שנים בישיבות, נתפשים ע"י הרבנים כחלשים כ"כ באמונתם, שיש חשש שפרופ' גליק יעביר אותם על דעתם-דתם?

 

צימוקים לשבת / משה טאו, רחובות

נעצרה אם שהצליפה בילדיה כשיטת חינוך.

שבט אחים.

המורים בהלם: יצטרכו להיבחן ע"י בוחנים חיצוניים מדי שנה.

סער החינוך.