בשבע 355: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , כ"ג באב תשס"ט

 להתחתן עם רגש ושכל/ שמריהו בקרמן, ירושלים

      (בתגובה ל'האולם שייך לצעירים', גיליון 354)

    כעיקרון אני בעד חתונה בגיל צעיר. חז"ל אמרו: "בן י"ח לחופה", ו"טוב לו לאדם שישא עול בנעוריו". כיום אני סבא לעשרה נכדים, וחיתנתי את ילדיי בגיל 20, לאחר שהם רצו בכך. הם לא נולדו עם כפית של כסף בפיהם. תקופה ארוכה גרו בשכר דירה, והיום יש להם דירה משלהם. לכל בחורי הישיבות אני ממליץ ליישם את השיטה החרדית. כלומר, להתחתן בגיל צעיר ולקיים את המצווה החשובה: "פרו ורבו". יש ללמוד ממסירות הנפש שלהם, הם גרים אפילו במחסנים, העיקר להקים בית בישראל. לאלה העובדים או הלומדים באוניברסיטה, המלצתי להתחתן מיד כשירגישו שהם יכולים להתפרנס ואין להם דאגות. מה שחשוב לכל הצעירים זה להתחתן מתוך רגש ושכל. לזוג הצעיר יש רגש, הוא רוצה אותה והיא רוצה אותו, ועל ההורים להפעיל את השכל, לבדוק את התאמת הזוגיות והמצב הכלכלי. יש לעזור לזוג הצעיר עד שהוא עומד לבד על רגליו, ואז שיהיה במזל טוב.

 

שיעור בדמוקרטיה/ חיים יואבי רבינוביץ, תל אביב

אנשי המחנה הלאומי יושבים כיום בממשלה, בוולבו ובכורסאות העור. אבל השלטון בפועל במדינה נשאר בידי השמאל, אשר שולט בישראל באמצעות:

1. התקשורת

2. בתי המשפט

3. הפרקליטות

4. ההון

5. מערכת בתי הספר

6. האקדמיה

כנראה שהאנשים שבחרנו לכנסת פשוט לא יודעים את העבודה. הם לא מבינים שבמדינה דמוקרטית השלטון אמור להיות בידי נבחרי העם ולא בידי האליטות שלא נבחרו מעולם, ואשר מייצגים אך ורק את האלפיון העליון.

כבר בבית הספר היסודי הסבירו לנו שדמוקרטיה, פירושה המילולי הוא "שלטון העם".

ואני שואל: מתי המחנה הלאומי, שמייצג את רובו של העם, יעלה לשלטון?

   

החניון כעלה תאנה/ ציפי  לידר, ירושלים

ראוי  לברך על שיתוף הפעולה הנרקם בין השר לביטחון פנים, ישראל אהרונוביץ', למנהיג העדה החרדית הקיצונית, הרב טוביה וייס, בסוגיית  החניון בירושלים. כמו כן יש להעלות על נס את הגינויים החוזרים ונשנים מפיו נגד מעשי אלימות מצד חבורת שוליים בעדה, ושלילתו מכל וכל את התוקפנות כדרך להפגנה ולהבעת מחאה.

עם זאת, נראה כי ראש העירייה, ניר ברקת, נאחז בחניון קרתא הפתוח בשבת, כבקרנות המזבח, לא רק כסמל להיותו ראש עיר חילוני – גם במחיר הפרת דו הקיום בין חרדים לחילונים – אלא גם כעלה תאנה כדי לכסות על בעיות קרדינליות בעיר.

  רק לאחרונה פורסם דירוג הבירה מטעם אגודת מורי הדרך, במקום השלישי ברשימת הערים המלוכלכות בישראל. השאלה היא לאן נעלמו כל אותם אזרחים שהתריעו חדשות לבקרים נגד רמת הניקיון הירודה בירושלים, והאשימו את ראש העירייה הקודם החרדי, אורי לופוליאנסקי, במצב? התשובה היא החניון, כמובן. ברקת הלך על בעייה שולית, קלה לביצוע, כדי להציל את תדמיתו כראש עיר בעיני החילונים. מכאן סירובו להיענות ליוזמת השר אהרונוביץ' לסגירת החניון בשבת.   

 

צימוקים לשבת/ משה טאו, רחובות

צעיר לא הורשה להיכנס למכון כושר בשל שיער ארוך במיוחד.

לא יאומן אם לא יסופר.

נעצרה בחשד ששפכה מים על ילדיה כדי להעירם בבוקר.

האם המרטיבה.