בשבע 356: נשף המסכות במאחזים

כולם יודעים ש"אי חוקיות" המאחזים היא רק סיפור כיסוי להמשך הגלישה במדרון החלקלק של כל "תוכניות השלום" למיניהן * במבחן השטח, גם הצהרותיו המעורפלות של נתניהו, מתרגמות להקפאה של ההתיישבותעדי מינץ , ז' באלול תשס"ט

כמה חסר היום הילד שיצעק "המלך הוא עירום"; כמה חסר הלקח המפורסם מ'בגדי המלך החדשים' של הנס כריטיאן אנדרסן.

כולם כבר יודעים מה חושב החמאס על השמדת ישראל, לכולם כבר ברור מה היו תוצאות ההתנתקות ולאיזה מחוזות היא הובילה את עם ישראל. כולם שמעו את הנאומים שנישאו מעל במת הפתח', הפלג ה'מתון' של הפלשתינים.

למרות שלכולם ברור, התזמורת הישנה ממשיכה לנגן. למרות שהמנגינה מזייפת, התקשורת הישראלית ממשיכה כאילו כלום לא קרה כאן בשנים האחרונות.

באגדות האחים גרים ישנו סיפור מפורסם על החלילן מהמלין. נדמה שרם עמנואל מתנהג כמו החלילן שניגן בחליל הקסם והוציא את הילדים מהעיר והוביל אותם לאבדון מבלי שום יכולת שליטה. כולם ממשיכים לרקוד לצלילי חליל האבדון, למרות שכולם יודעים לאן הוא מוליך. איפה הילד שיצעק מספיק עם אוסלו, די עם מתווה קלינטון, תרגילי תוכנית ז'נבה, אולמרט, ציפי ליבני, פרס, תכנית סעודית...השלם את החסר. כל התוכניות הללו הובילו אותנו מדחי אל דחי. די, מספיק!

במקום ללמוד את הלקח אנחנו שומעים שמקפיאים את ההתיישבות, שר השיכון לא מוציא מכרזים, שר הביטחון נחוש לפנות מאחזים. איפה הילד שישאל למה? בשביל מה זה טוב?

בנאום 'בר אילן' אמנם אמר נתניהו הן למדינה פלשתינית. לדעתי היתה זו שגיאה קשה, אבל מיד אחרי כן הציב רשימת תנאים כמו פירוז, ביטול זכות השיבה, הכרה בישראל כמדינה יהודית, ירושלים מאוחדת ועוד. ברור לכל שכפי שאביו הזקן המפוכח התבטא: ברור שהפלשתינים לא יסכימו לאף אחד מהתנאים הללו.

צריך לזכור שבנאומו של נתניהו לא הופיעה הפסקה "מדינה פלשתינית בקווי 67'", אותה פיסקה שמופיעה ברישא של כל אותן תכניות שהזכרנו לעיל.  והרי לזה בדיוק מתכוונים מובראק, עמנואל, אובמה, ציפי לבני, שלום עכשיו ופואד בן אליעזר, ואין סיבה שנדחוף לשם גם את נתניהו.

הבעיה היא שבסוף האמת מתגלה, אילוצי החיים גורמים לכך בהכרח. ראש הממשלה לא יכול להיות מהאו"מ. נושאי המפתח הם כמובן המאחזים והבנייה ביש"ע.

נתניהו בנאומו הלך בין הטיפות ואמר: "אין לנו כוונה לבנות יישובים חדשים או להפקיע קרקע להרחבת יישובים קיימים, אבל יש צורך לאפשר לתושבים לחיות חיים נורמאליים".  ברגע שהוא השאיר את הנושא פתוח, כל אחד מפרש אותו כרצונו, והמבחן האמיתי הוא מבחן התוצאות בשטח. ובשטח יש כרגע הקפאה. האם פירוש ההקפאה הוא שנתניהו נכנע לאובמה ומוכן לגבולות '67?  הרי ההקפאה היא אפילו בתוך גושי ההתיישבות, ושר השיכון מש"ס מקפיא אפילו את ביתר עילית, יקירת המגזר החרדי.

בנושא המאחזים נשף המסכות בעיצומו. כולם יודעים שהסיפור ה'חוקי' הוא סיפור כיסוי, רוממות שלטון החוק אף פעם לא עניינו את שר הביטחון, אביר העמותות.

השר בוגי יעלון בביקורו השבוע במאחזים יחד עם השרים אדלשטיין, ישי והרשקוביץ’ היטיב להגדיר את הנושא כשאמר ש"המאחזים הוקמו בסמכות וברשות". אז למה לא אומרים את האמת, שרוצים להקריב קורבן למולך, סליחה... למלך אובמה, או נכון יותר לחלילן עמנואל?

הרי ברור היום לכולם שדו"ח טליה ששון הוא דו"ח פוליטי, שנכתב על ידי פעילה פוליטית, והוזמן על ידי אריק שרון על פי עצת 'פורום החווה', כתרגיל ביחסי ציבור בתקופת ההתנתקות, כאשר רצה להבאיש את ריחם של המתנחלים בעיני הציבור ולהפוך אותנו לפורעי חוק (אין ספק שהתרגיל הצליח מעל ומעבר למשוער). האם אין זה ראוי שתקום היום ועדה מקצועית שתבחן את הנושא ברצינות ותכשיר את המאחזים שהוקמו ב'סמכות וברשות', ולא תעתיק את דו"חות 'שלום עכשיו'.

אז איפה הוא הילד שיצביע על המלך העירום כמה אנחנו זקוקים לו היום בנשף המסכות הזה.