בשבע 357: לחבר בין הליכוד לערכיו

'הפורום הלאומי בליכוד', שיתכנס במצודת זאב בעוד שבועיים, ישמש פה לציפיותיהם האידיאולוגיות של רבבות חברים אשר עיצבו את רשימת הליכוד לכנסת בבחירות האחרונותיצחק קליין , ז' באלול תשס"ט

הפריימריס בליכוד שקדמו לבחירות 2009 "חשפו" סוד גלוי: עשרות אלפי חברי ליכוד מגלים נאמנות לערכים לאומיים ויהודים. התשקורת הציגה את הבחירות בליכוד כמאבק בין ביבי לפייגלין, אך מי שעיצב באמת את הרכב סיעת הליכוד בכנסת היו אותם רבבות נאמנים אלמוניים שהצביעו בעד גלעד ארדן, בני בגין, בוגי יעלון, יולי אדלשטיין, ושורה ארוכה של חברי כנסת חדשים וותיקים שמתכוונים עתה לתבוע מבנימין נתניהו לממש את המדיניות שבשמה התמודד ונבחר.

הבעיה של אותם יהודים נאמנים בליכוד היא שהם אלמונים. אינם מכירים זה את זה, אינם מאורגנים ואינם מתואמים. לפיכך, רק חלק מכוחם הרב בא לידי ביטוי.  לו היו מתווספים להם, נניח, עוד 10,000 חברים בעלי אותה רוח, הם היו הופכים לגוש הדומיננטי במפלגה. דא עקא: אם אין להם זהות, אם אין להם ארגון. למי מצטרפים? מי יכול לבטא דרישות מדיניות בשמם, ולגמול לח"כים ולשרים בהתאם לתפקודם?

שאלות אלו עומדות לקבל תשובה.

בימים אלו קם "הפורום הלאומי בליכוד". הפורום אמור להיות הכתובת לכל חבר ליכוד אשר רוצה לפעול למען מדיניות לאומית במדיניות חוץ, בחינוך ובמאבק מול אליטות השמאל על קביעת אופי המדינה. מנהיגי הקבוצה הם האנשים שריכזו את פעילותם של אותם מאות חברי מרכז ופעילים בליכוד אשר התנגדו ללא פשרות להתנתקות של שרון: שבח שטרן ונתן אנגלסמן משילה, ושבתאי שירן ממורשת. יחד עם הנהגה מורחבת, הם פועלים עכשיו כדי לקבץ מחדש את מחנה הנאמנים.

"הפורום הלאומי בליכוד" עומד לקיים כנס פעילים ארצית בבית הליכוד במצודת זאב, רח' המלך ג'ורג 38 ת"א, ביום רביעי, כ' אלול, 09.09.09 בשעה 18:00.  כל פעיל, כל חבר ליכוד, וכל מי ששוקל להצטרף לליכוד - מוזמן.

אנשי "הפורום הלאומי" אינם אנשי ביבי. הם גם לא נגד ביבי. הם אינם אנשי פייגלין, והם גם לא נגד פייגלין. הם אינם בעד או נגד אף אדם, רק בעד תוצאות.  איש מהם אינו מועמד לכנסת, ומי שרואה את עצמו מועמד לכנסת אינו רשאי ליטול חלק בהנהגת הקבוצה. הם ימליצו לחברי הליכוד לתמוך בפריימריס הבאים בכל מי שמקדם מדיניות לאומית, איש איש לפי מעשיו. והם וחבריהם ימליצו לח"כים ולשרים כיצד לנהוג כדי להיות ראויים לאותה תמיכה.

המטרה של הקבוצה אינה "להתנגד לנתניהו". נתניהו זקוק למחזקים, לא למתנגדים. אין כוונה לפגוע בשלטון הליכוד או בממשלת המחנה הלאומי. אלה נכסים שיש לנצל אותם לטובה ולא לסכן אותם.

אם תרצו, אפשר לקחת דוגמא לסגנון הפעילות מיו"ר הרוב בבית הנבחרים בארה"ב, סטני הויר, שביקר בישראל לפני שבועיים. מר הויר אינו נגד הנשיא ברק אובמה.  הוא תומך באובמה. הוא אחראי להעברתה של תוכנית אובמה לרפורמה בביטוח הבריאות בבית הנבחרים. הוא רק שיחרר כאן כמה אמירות שהבהירו שלמדיניות אובמה כלפי ישראל אין גיבוי בקרב המיינסטרים של מפלגתו. ודי לחכימא. 

אחד האתגרים של הקבוצה הוא ליטול חלק בעיצוב המדיניות שתבוא לאחר שהמדיניות שביטא נתניהו בנאום בר-אילן תתגלה כבלתי-ישימה. לא מדובר במאבק נגד הקפאת ההתיישבות בלבד. ברור לכולם, גם לנתניהו עצמו, כי לא תהיה מדינה פלשתינית, ושנאומו לא היה אלא רטוריקה המיועדת לאוזני הבית הלבן. השאלה היא איך ישראל צריכה להתייחס לאיום הפלשתיני לטווח הארוך, לאחר שהקונסנסוס הלאומי קבע שכל תהליכי השלום קרסו. כשלון התהליך הוא תוצאה של סרבנות פלשתינית והם אלה שצריכים לשלם על כך את המחיר. 

למי ששאלות אלו חשובות לו - להתראות ב-09.09.09.

likudleumi@gmail.com