בשבע 362: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , י"ג בתשרי תש"ע

 

פרס  לחמאס  / ציפי  לידר /  ירושלים  

 

(בתגובה ל'כתבנו בתל אביב', גיליון 361)

 

  אני מלאת הערכה לרוח הפטריוטית, שמגלה העיתונאי היהודי-אמריקני, אהרן קליין, למדינת ישראל, ולנאמנות שהוא מפגין כלפיה.

  עם זאת, דומני כי מפגשיו עם חמאס יותר משהם מייצגים את טובת ישראל, הם משרתים בעיקר את האינטרסים של ארגוני הטרור, המעוניינים להשמיע שוב ושוב את דיעותיהם  בתקשורת ובדעת הקהל הישראלית והעולמית.

  גם השאננות שמפגין קליין במפגשיו עם המחבלים, כלפי שאיפתם להשמיד את ישראל, אומרת דרשני. נראה שמדובר במנגנון הגנה פסיכולוגי, המסיר את האשמה מהם ומטיל את האחריות על האויב הציוני והאמריקני. זאת כדי לאפשר את ההתמודדות עם המחבלים במפגשים המקצועיים עימם.

                                   

 למי מותר להסית/ שמואל פישר, פתח תקווה

 

 בשנים האחרונות נאמרו דברי בלע רבים נגד המתנחלים, כמו "סרטן"  ו"גרורות סרטניות".  גם הושמעו דברי תמיכה רבים במעשי הטרור של המחבלים. 

 אולם  בשום מקרה כזה לא פנה היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אל המשטרה בבקשה לפתוח בחקירה. לעומת זאת, כל אמירה של איש ימין נבחנת ונחקרת מתוך מגמה ליצור

 אווירה ציבורית שלילית כלפי הציבור הימני.

המסר המתבקש הוא שאיש שמאל יכול להסית ולקרא לפעול באלימות נגד מתנחלים, שהרי עקרון 'חופש הביטוי' עומד לזכותו תמיד,  ואילו איש ימין עלול למצוא עצמו בחקירה פלילית גם על דברים שאין בהם כל עבירה. 

לדעתי, רק מדינה שבה המערכת המשפטית נוהגת בשוויון כלפי כל הצדדים יכולה לקרוא לעצמה דמוקרטיה.

 

                                                                                                                                                      

לשלוט בהר/ יוסף בלכר, תל-אביב

היחס הסבלני, הליברלי וההומני שאנו מעניקים למתפללים הערבים בהר-הבית הוא בעוכרינו. כבר למעלה מ-40 שנה נתנו להם חופש פעולה דתי מלא במקום הקדוש לנו מבחינה דתית ולאומית.

אך מה קיבלנו בתמורה?  דם, יזע, דמעות ובעיקר ידויי אבנים. כמעט כל כינוס ערבי המוני מתאפיין בהתלהמות, התססה והסתה ועלול להתבטא ובאלימות בלתי מתפשרת.

לא צריך להיות היסטוריון מומחה כדי לדעת ולקבוע בוודאות שרוב ההתפרעויות, המאורעות הערביים והאינתיפאדות שהתרחשו בארץ כבר קרוב למאה שנים, החלו דווקא בעקבות כינוסים כאלה ובמיוחד במתחם הר-הבית.

לפיכך, טוב יעשה השלטון בירושלים אם הוא יאסור לחלוטין תפילות מוסלמיות וכינוסים כאלה במקום הזה בשני מסגדיו, ויסגור את שעריהם על מנעול ובריח.

 

צימוקים לשבת/ משה טאו / רחובות

 

תחזית מזג אויר: צפויות סופות רעמים רבות.

*       שאון חורף.

האפיפיור התמוטט באמצע נאומו בוותיקן.

*     הרופאים: עייפות הכומר.