בשבע 363: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , כ"ז בתשרי תש"ע

 

מתגרים בגויים?/ שמריהו בקרמן, ירושלים

הרב אלישיב שליט"א נפגש עם נשיא המדינה בסוכות, ואמר לו שמבחינה הלכתית אסור ליהודים לעלות להר הבית, וגם כדי לא להתגרות בגויים, מפחד שפיכות דמים.

כידוע, מבחינה הלכתית יש דעות שונות לגבי עליה להר הבית. למשל, הרב גורן זצ"ל הכין תוכנית ושרטוט של כל שטח הר הבית, וקבע היכן מותר ליהודים לדרוך והיכן אסור, וכך נוהגים כל שומעי לקחו.

לגבי הטענה שאסור להתגרות בגויים, יש לי השגה: בכדי לא להתגרות בגויים, בכלל אין לנו מה לעשות במדינת ישראל! אנו מוקפים בכמאתיים מיליון ערבים שלא ממש אוהבים אותנו, והיו שמחים אילו לא גרנו כאן. לכן, אם בכל זאת אנו נשארים כאן וחפצי חיים אנחנו, אל לנו לפחד כל כך מהגויים.

 

 לשים קץ להסתה הפלשתינית / שמואל פישר, פתח תקוה

בעוד מדינת ישראל הקפיאה בפועל כל בנייה חדשה ביישובי יהודה ושומרון, והמתיישבים באזורים אלו נאנקים תחת גזירה משפילה זו, הרי הרשות הפלשתינית מצידה פועלת בידיים חופשיות ומנהלת נגדנו את המלחמה ללא כל  מגבלה או היסוס.

הרשות מנהלת ברחבי העולם מסע תעמולה והסתה ארסי ומסוכן. היא מנצלת את העובדה כי ישנן כמאה מדינות ערביות ומוסלמיות המשופעות באמצעים רבים, והיא מסיתה בכל רחבי העולם המערבי נגד עצם קיומה של  ישראל. הרש"פ אחראית להגשת תלונות משפטיות חסרות בסיס נגד שרים ישראלים, העלולים להיעצר בעלילות-שווא כפושעי-מלחמה. הרשות תומכת בדוח גולדסטון המעוות והמגמתי, ונציגיה באו"ם לחצו בחום את ידיו של אמדיניג'אד לאחר נאום הכחשת-השואה שלו. 

 הגיע הזמן להוציא את הידיים מהכיסים ולהבהיר כי הדברים אינם יכולים להישאר חד-צדדיים. יש להודיע לפלשתינים כי התנאי לחידוש המו"מ הוא הפסקת המלחמה התעמולתית שהם מנהלים נגדנו באו"ם וברחבי העולם.

 

 

רק לא אהרון ברק /דב פרומן,ירושלים

חלילה מלמנות את נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק ליו"ר ועדת חקירה כלשהי, ובייחוד בעניין צה"ל. הדו"ח שלו יהיה דו"ח גולדסטון מס' 2, כי לברק אין עניין בטובת מדינת ישראל או בצדק ליהודים, אלא במין חשיבה ערטילאית על מה יגידו עליו בחו"ל. לכן הדו"ח שלו יעניק תמיכה לדו"ח גולדסטון. אם אנו רוצים להימנע מביזיון ועוגמת נפש, יש להימנע מלמנות אותו לכל ועדה מסוג זה.

 

צימוקים לשבת  /   משה טאו, רחובות

 

  *   משטרת התנועה: חייבים לשמור מרחק בנהיגה.

    אזהרת רווח.

 *תגלית: ליטוף של גדיים וטלאים מעודד יכולות אינטלקטואליות.

     איזהו חכם - הרועה את הנולד.

 *  נחשפו ממצאים ארכיאולוגים יהודיים עתיקים מאוד בעיראק.

     עם לבגדד ישכון.