בשבע 366: עלי על המפה

שמואל אדלמן , י"ח בחשון תש"ע

בס"ד                                                                    

בשנות לימודי בישיבה התיכונית היינו מתקבצים מדי יום חמישי סביב מכשיר הטלוויזיה השחור לבן שעמד בקצה המסדרון, ובשאגות עידוד היינו מסייעים לשחקני הכדורסל של מכבי תל אביב להילחם באויבי העם היושב בציון ששיחקו בקבוצות כמו ריאל מדריד וצסק"א מוסקבה.

מאז זרמו הרבה דולרים ביד אליהו, הכדורסל הפך יותר ויותר לעסק כלכלי ושחקני החיזוק הרבים שגודשים את הקבוצות הישראליות הוציאו לא מעט מן הגאווה הלאומית מהענף.

 

מי שעוד מחפש אידיאולוגיה בכדורסל יוכל למצוא אותה דווקא בליגות הנמוכות. אל ליגה ב' במחוז פ"ת של ליגת הכדורסל הצטרפה השנה קבוצת הכדורסל 'אליצור עלי'. סגל הקבוצה ובתוכם המאמן אביעד גרוניך מתגוררים בעלי או ביישובים סמוכים. מנכ"ל הקבוצה, שי גליקשטיין, מנהל ביד רמה שלוש קבוצות נוספות השייכות לאגודת הספורט אליצור. הקמת הקבוצה בעלי היתה עבורו משימה לא פשוטה. כמו כל דבר ביו"ש, גם הקמתה של קבוצת כדורסל איננה מובנת מאליה. רק אחרי מסע שכנוע ארוך הושגה הסכמה מצד איגוד הכדורסל לרישום הקבוצה. לצורך קיום משחקי הבית נאלצת אליצור עלי לממן הסעות ממוגנות ירי לקבוצות היריבות. עבור חלק לא קטן משחקני הקבוצות ממרכז הארץ תהיה זו הזדמנות נדירה להגיע לחבל בנימין.

את משחק הבית הראשון נגד אליצור ב"ב זבולון החליטו בקבוצה להפוך לאירוע  חגיגי, שהוזמנו אליו ח"כ זבולון אורלב, יו"ר מועצת בנימין אבי רואה, יו"ר אליצור עלי אלי עציון, ויו"ר הוועד המקומי קובי אלירז.

בשני המשחקים שהתקיימו עד כה ספגה הקבוצה הפסדים. בעת כתיבת שורות אלו מתקיים משחק חוץ נגד קבצת הפועל אריאל ושחקני הקבוצה מקווים לטוב. עבור שי גליקשטיין מדובר ביותר מאשר ספורט. "דרך הכדורסל אנחנו משפיעים על התודעה הציבורית ומחברים את עלי  לישראל. בהמשך הליגה יגיעו אלינו קבוצות מרמת השרון וקריית אונו. להביא אותם לכאן זהו הישג אדיר".