בשבע 366: רב ראשי לקהילה הקווקזית

כתב בשבע , י"ח בחשון תש"ע

 

עכו נלחמת על זהותה היהודית, אך השבוע התקיים בה אירוע שהעניק גושפנקה נוספת לחשיבותה הדתית. כאלף איש השתתפו בטקס ייחודי שהתקיים במרכז התורני 'ברוך מרדכי' בעכו, במהלכו הוסמך לראשונה רב ראשי לקהילת יוצאי קווקז בישראל. הרב יניב בן רחמים נפתלייב הוסמך לתפקיד ע"י הרבנים הראשיים, ובנוכחות רבה הראשי של עכו, הרב יוסף ישר.

הרב נפתלייב למד בצעירותו בישיבות 'אוהל משה' ו'שערי ציון'. עוד בהיותו בגיל  17 קיבל את ברכתו של הרב שטיינמן ויצא לשליחות קצרה לקווקז, שם העביר שיעורי תורה ליהודי המקום. כ– 35 מתלמידי קווקז יצאו ללמוד בישיבת לייקווד בארה"ב. בשנים האחרונות הקים הרב נפתלייב  את ישיבת 'מבקשי תורה' לבעלי תשובה, המיועדת לציבור הכללי המבקשים להתקרב לתורה ומצוות.

הרב ישר, רבה של עכו, בירך את הקהל הרב שהגיע למעמד ההכתרה, ואמר "כולם חשים בהתחזקותה הרוחנית של העיר עכו שהולכת וגדלה. מרגש בעיניי לראות את רבה של קהילת קווקז מוכתר כאן בעירנו".

לקראת סיום המעמד עוטר  הרב נפתלייב על ידי הרבנים בטלית שנקנתה במיוחד לאירוע. לאחר מכן בירך הרב נפתלייב את ברכת שהחיינו. בסיום אמר בהתרגשות: "אודה ה' בכל לבב, אמשיך בעז"ה עם התנופה הרוחנית הקיימת ונחזיר עטרה ליושנה".