בשבע 370: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , ט"ז בכסלו תש"ע

 

המעגל השני /מאיר גולדמינץ, חרשה 

נראה לי כי כמו שבמלחמת מצווה למדנו "כחלק היוצאים למלחמה כחלק היושבים על הכלים", כך גם ב'מלחמת עבירה' יש אותו דין.

המעגלים הנוספים - אלה היושבים על הכלים ומאפשרים ליוצאים ל'מלחמה' לבצע את העבירה, גם הם שותפים לעניין במלואו.

ותוספת משל לדבר: בשעה שברא הקב"ה את הברזל, באו העצים לפניו ואמרו לו, מה יהיה עלינו? הן כעת בראת ברזל, שממנו מכינים גרזנים, והם עלולים לכרות את כל העצים!

 אמר להם הקב"ה, אם לא יהיה אחד משלכם בתוכו - אם לא תהיה לגרזן כת מעץ, הוא לא יוכל להרע לכם.

 ואני מוסיף: הכת איננה הלהב. היא אינה זו שכורתת בעצמה. היא רק מחזיקה את הלהב. היא... המעגל השני.

 

 

 סופות בנגב / שמואל פישר, פתח-תקוה

מפקד בסיס חיל-האוויר בנבטים הורה לחייליו שלא לנסוע בשעות היום אל הבסיס וממנו, מאחר שכביש הגישה נחסם לעתים תכופות. הבדואים מהיישובים הבלתי-חוקיים באזור אף תוקפים פעמים רבות באבנים ובמוטות את החיילים ואת כלי הרכב הנוסעים לבסיס.

לא שמעתי הפעם את הפרשנים ברדיו ובטלוויזיה מגנים את מעשי האלימות האלה, כפי שלא שמעתי את שר הביטחון דורש מראשי הציבור הערבי להפסיק לעודד את תופעת המרדנות כנגד המדינה ולעצור את הבנייה הבלתי-חוקית. גם לא שמעתי שברק הצהיר שיש לקיים את שלטון החוק ולעצור "ביד ברזל" את מפירי החוק.

                             

 

מה יצא לך מזה? / שלומית אברמוביץ, נוה צוף

מנהיג ישראלי שהגה, חתם ולא מנע את פקודת ההריסה - מה יצא לך מזה? מה יצא לך מזה שהשמדת עוד שני בתים יהודיים בארץ ישראל? שחררת את גלעד שליט? האכלת את העניים? האם לא הספיקו לך המראות של מגורשי גוש קטיף?

ואיזה צוות מושלם שלחת: חיילים, שוטרים וערבים! ממש אחים לנשק! איפה היית כאשר נאמניך עשו את שליחותך? ישנת? שתית כוס תה? מדוע לא באת לוודא שהכול מתבצע כשורה והמוסד החינוכי והבית המשפחתי נהרסים עד הקרש האחרון?

ילדים קטנים פעורי עיניים שביתם, המקום הבטוח שלהם, נמחק מול עיניהם על ידי מפלצות ברזל ענקיות והוריהם עומדים מנגד חסרי אונים. קשה לי להאמין שהמראה הזה הרתיע אותך. אתה הרי כבר רגיל.

ההיסטוריה של עם ישראל לימדה אותנו: אתה ושכמותך ייעלמו מעל פני ארץ אבותיך. המשך אין לך כאן. אך יהודים כמו אלה שאתה מנסה לגרש, הם מלאים בעוצמות של מסירות נפש ואהבת הארץ. הם יהיו כאן לעולם.

 

 

צימוקים לשבת /  משה טאו רחובות

 *מכשיר ניווט ברכב גרם לטעות חמורה.

      ג'י בִּיאֵס.   

*  שומר  בגן חיות הסתער על שימפנזה שנמלטה והחזירה לכלוב.

    הלך על כל הקוֹפה.