בשבע 371: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , כ"ג בכסלו תש"ע

                      

מוותרים בכל החזיתות / שמואל פישר,פתח - תקוה  

כל העוקב אחר התנהלות ממשלות ישראל בנושא גלעד שליט, יבחין בנקל כי החמאס לא התפשר כלל ולא זז מילימטר מדרישתו המקורית לשחרור אלף מחבלים.  רק ישראל היא זו שוויתרה ונסוגה בכל שלב של המו"מ.

 בהתאם לכך ניתן להסביר מדוע דחה אבו-מאזן בזלזול את תוכנית ההקפאה של נתניהו ולא חזר לשולחן המו"מ. הוא יכול להסיק ממקרה שליט שאין דחיפות מבחינתו  למהר ולחזור למו"מ עם ישראל - שהרי ישראל היא זו שאינה עומדת בלחצים. אין לו סיבה למהר – שהרי הכניעה אינה ניתנת לחלוקה: מי שנכנע בעניין גלעד שליט ייכנע גם  בכל נושאי המחלוקת עם הפלשתינים. ואם לא מחר אז מחרתיים.

 

 

 לא לפחד מהגנרלים / בעז שפירא, תל אביב

לצערנו אנו חיים בתקופה בה האמת אינה באופנה. "מנהיגינו" מנהלים את המדינה  באופן קלוקל, מוסרים חבלי מולדת לצורר הערבי, נלחמים נגד ארץ ישראל עם ישראל ותורת ישראל ושבויים בידי אדוני הארץ בפועל: התקשורת,בתי המשפט ואנשי ההון.

בעוונותינו, הגיעה ה"תרבות" הקלוקלת הזו גם לצבא ההגנה (?) לישראל . מאז שטיפת המוח שנעשתה בחיילי צה"ל על מנת שיבצעו נאמנה את פשע הגירוש, ממשיך הצבא ללחום ביהודים: בעמונה, בפינוי מאחזים ועוד.

בימים קשים אלה דברי הרב אליעזר מלמד הנכוחים ודרך הישר בה הוא הולך ואותה הוא מנחיל לתלמידיו הינם מזור לנפש והצלה ממש לעם ישראל.

בהיותו מדבר בקול צלול דברי אמת הוא מסכן לתפישתם את התהליך של איון מדינת היהודים מיהדותה, מפריע למסירה חלילה של נחלת אבות לאויב הערבי וגורם לחיילים להיות נאמנים לעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל.

איני חובש כיפה, אך בדברי לרב מלמד בטוח אני שאני מבטא דעת רבים: אל תירא ואל תחת, עמוד איתן עבור כולנו ודע לך כי עם ישראל, זה המשוחרר משטיפת המוח של התקשורת העוינת, מוקיר מעריך ואוהב מנהיגים כמוך.

 

המבחן של ביבי / גולן עזאני, כוכב יעקב

 לקחי העבר מורים לנו שאסור לחזור על הטעות עם שרון מחד, ולא להיחפז להפיל ממשלת ימין מאידך.

יש לבחור בדרך ביניים ולהפיק את המקסימום מהמצב שנוצר. 

אני פונה לראשי יש"ע להכין בהקדם האפשרי, תוכניות לבניית אלפי יחידות דיור בכל רחבי יו"ש, ובעזרת הח"כים תומכי ההתיישבות, להציב אולטימטום לביבי: אשר אותן, או שמפילים אותך. האישור יהיה מבחן לכוונותיו של ביבי ביום שלאחר ההקפאה. שהרי אין טעם להמשיך ולאפשר לביבי לשרוד, אם כוונותיו אינן טהורות.

 

מצא את ההבדלים / משה וייס, נתניה

ביום שני השבוע הזדמן לי לשמוע חדשות ברשת ב' בשעה 18:00.

דיווחו שם כי כוחות הביטחון פרצו למעלה לבונה לאחר שמתנחלים מנעו כניסת פקחים לחלוקת צווים.

לאחר מכן דיווחו שכוחות הביטחון באיראן התעמתו עם מפגינים מהאופוזיציה.

מעניין אם מישהו שם לב לדמיון בין שתי הידיעות.