בשבע 371: מדליקים את האור בסקנדינביה

כותב בשבע , כ"ג בכסלו תש"ע

 

הפסטיגל היהודי יוצא לדרך: קרוואן חנוכה של הסוכנות היהודית, ההסתדרות הציונית העולמית ותנועת בני עקיבא העולמית, ינדוד בימים הקרובים בקהילות היהודיות ברחבי סקנדינביה. על הקרוואן יהיו שליחים ישראלים שיעלו הפקה אמנותית מיוחדת לקראת חג החנוכה מול ילדים, בני נוער וסטודנטים בשוודיה, דנמרק, נורווגיה ופינלנד.  

השליחים הישראלים עמלים על הפקת המופע הנוצץ חודשים רבים: כוריאוגרפיה, תפאורה, הקלטת קאברים לשירים מוכרים בנושא חנוכה ועוד. המופע יהיה בסגנון 'גלגל המזל' וישלב מחזמר ושעשועונים, בו השליחים שרים ומשחקים בשוודית - עם מבטא ישראלי כמובן. דרך השירים הקצביים והשעשועונים ילמדו הילדים בקהילות היהודיות על חג החנוכה בצורה חווייתית ובלתי פורמאלית. לשליחים יחברו חברי להקת 'משיב הרוח', אשר מופיעים עם שירים יהודיים וישראלים לחנוכה.

כמו-כן, יתקיימו הופעות מיוחדות לסטודנטים היהודים בקמפוסים השונים ברחבי סקנדינביה. במסגרת המופע ידליקו המשתתפים נרות חנוכה ואף יקבלו שי מיוחד: סדר הדלקת נרות חנוכה בשוודית, דנית או פינית.

הקרוואן נפתח השבוע בבית הספר קרולין סקולן בקופנהגן, דנמרק.

אריה יעקובסון, שליח תנועת בני עקיבא העולמית, הWZO- והסוכנות היהודית: "זו ההזדמנות היחידה עבור ילדי הקהילות היהודיות ברחבי סקנדינביה להתחבר לרוח הישראלית של חג החנוכה. על ידי השירים המיוחדים וההצגות המקוריות עם סיפור החג, מצליחים השליחים להתחבר למאות ילדים ולהאיר את אור הגבורה היהודית ברחבי אירופה".