בשבע 373: תרבות ופנאי

. , ז' בטבת תש"ע


בחוג 'חכליל' שבבית מורשת אצ"ג בירושלים, יציינו במוצ"ש את עשרה בטבת, בערב שכותרתו 'לב שפעם ונדם'. פרקי ספרות, סרטים וסיפורים על קהילות ואישים שהיו. בתכנית: דברים מפי מאיר גרוס, מדריך משלחות לפולין, והרכב 'הניגון שבלב': אליעזר רוזנפלד ודיוויד וינרב. מיועד לבני 20-30, מומלץ להזמין מקום מראש.

'דור המדבר' הוא פרוזה אוטוביוגרפית של רונה ליטווין, המוכרת בדרך כלל כמתרגמת. ספר הבכורה שלה מתאר את העלייה של משפחתה לארץ מן המושבה הרוסית שבסין, קשיי ההסתגלות, העלייה של הקרובים, הירידה של ההורים לחו"ל ועוד. הכל מסופר דרך אירועים קטנים, מכתבים וקטעי אנקדוטות. מרגש וכואב. הוצאת הקיבוץ המאוחד.

האם קירבת משפחה לזמר מוערך סוללת את הדרך לאמן מתחיל, או דווקא מפריעה? זו השאלה עימה החל בני פרידמן, אחיינו של הזמר אברהם פריד, להתמודד. אלבום הבכורה שלו 'טעמו וראו' הגיע לפני שבוע לישראל. בדיסק 12 רצועות במגוון סגנונות, שנוצרו תוך שיתוף פעולה, איך לא, עם יוצרים מן השורה הראשונה.


היום (ה') תיפתח התערוכה 'עטוף' של הדס בר-הלל בגלריה 'בינט' בתל אביב. התערוכה עוסקת בצילומים של פסלי חיות ברגעי לידה, חיים, חולי ומוות. בר-הלל, נכה בכף ידה הימנית, נוגעת בפגיעות ובשבירות של בני האדם, ומעבירה מסרים דרך האסתטיקה הפגומה של הדמויות המצולמות.


'ליקוטים' הוא שמו של דיסק חדש מבית היוצר של להקת 'לכתחילה'. הדיסק, השביעי במספר של הלהקה, נושא לא פחות מ-30 שירים, רובם גרסאות כיסוי לשירים מוכרים, במגוון סגנונות: אירופאי, פיוטי- ירושלמי, תימני, טורקי וגם ישראלי. גם רפרטואר הכלים עשיר והוא כולל בוזוקי, חמת חלילים, חליל בנסורי הודי וכלים אתניים אחרים.