בשבע 374: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , י"ד בטבת תש"ע

 

המצע של בר אילן / הרב יוסף הרטמן, קריית מלאכי

 

שמענו בתדהמה,את ראש הממשלה, מזמין את הגב' ליבני, יו"ר קדימה, להצטרף לממשלתו על "בסיס נאום בר אילן".

ברצוני לשאול כמה שאלות את כב' ראש הממשלה: מאימתי הפך 'נאום בר אילן' למצע של הליכוד ולמצע הרשמי של ממשלת ישראל? האם זהו המצע שהצגתם לבוחר בערב הבחירות? האם התקיימה הצבעה דמוקרטית בממשלה על מהותו ותכניו של הנאום? האם העיקרון האווילי והמסוכן של "שתי מדינות לשני עמים", אושר במרכז הליכוד? האם ה'שותפות הימניות' ("ישראל בתינו", ש"ס, הבית היהודי- המפד"ל) מסכימות להקים מדינה אש"פית-חמאסית,  בליבה של ארצנו הקטנטנה?

ולסיום עוד שאלה קריטית: האומנם כולם נרדמו בשמירה על ביטחונם של   שישה מליון יהודים?!

 

    

כשהרבנים שותקים / אהרן שינדל, קיבוץ שעלבים

  השבוע ציינו בעשרה בטבת את יום הקדיש הכללי להרוגי השואה שלא נודע יום מותם. כאשר חושבים על התקופה של לפני 70 שנה יש ביקורת נגד אנשי דעת ואנשי רוח שלא התריעו נגד השנאה ליהודים. יש גם טענות נגד החיילים, בכל הרמות, שפעלו לפי הפקודות שהם קיבלו והרגו יהודים. 

כעת אנחנו נמצאים בתקופה שבה נמתחת ביקורת חריפה נגד אנשי דת, רבנים, שמביעים דעתם בסוגיות שונות.

נדמה לי שאי אפשר לחנך אם באים בטענות משני הכיוונים. או שחושבים שאנשי דת ורוח צריכים להביע את דעתם, או שסוברים שעליהם לשתוק ואז אי אפשר לבוא אליהם בטענות אחר כך.

  אשמח לדעת מה חושבים אלה שתוקפים את ראשי הישיבות שמביעים את דעתם.

 

פוליטיקה  אחרת?/ ציפי  לידר- ירושלים.

 

לא ברור לי באיזו פוליטיקה אחרת מתהדרת מפלגת 'קדימה'. האם בעובדה שלראשונה ראש ממשלה ממפלגתה, אהוד אולמרט, יושב על ספסל הנאשמים בעבירות  שוחד ומרמה, ושר אוצר שלה, אברהם הירשזון, יושב בכלא על גניבה? וכאילו לא די בכך, ח"כ דליה איציק  שיפצה את דירתה (ושילמה רק בעקבות סערה ציבורית) ונהנתה ממסע תענוגות בחו"ל על חשבון המדינה?

  האם זו היא הפוליטיקה הנקייה של המפלגה, המדברת נגד טובות הנאה? וכיצד מפלגה, שהיא קבלן קולות מספר אחת, ללא כל אידיאולוגיה אמיתית, מבקרת בעזות מצח חלוקת ג'ובים בליכוד? דומני כי המפלגה המתפוררת, במבחן התוצאה, היא העדות המובהקת לחוסר הדרך שלה ולכיסאולוגיה, התופסת את מקום האידיאולוגיה.

 

 

    צימוקים לשבת /  משה טאו, רחובות

   * נאשם בהתחזות לנכה זוכה על ידי בית המשפט .

נקי קביים.

     * ציפי לבני: משא ומתן ארוך לפנינו עד ליצירת קואליציה .

ממשלה שכולה מו"מ.