בשבע 375: חולצת התנועה מגיעה לכנסת

כתב בשבע , כ"א בטבת תש"ע

 

השבוע הצדיעה הכנסת לתנועת 'בני עקיבא' במלאת לה 80 שנה. יו"ר ועדת החינוך ח"כ זבולון אורלב, שיזם את הדיון המיוחד והגיע אליו לבוש בחולצת התנועה, אמר בפתיחה כי ע"פ בדיקה שערך כ-20 חברים בכנסת הנוכחית הם בוגרי התנועה.

באירוע לציון ה"גבורות" לתנועה, שנערך במעמד יו"ר הכנסת רובי ריבלין ושר החינוך גדעון סער, נכחו חברי כנסת מכל סיעות הבית, דתיים וחילונים, והשתתפו בו מדריכי התנועה, ראשיה ורבניה.

שר החינוך, גדעון סער, אמר בדיון כי "לתנועת בני עקיבא יש תפקיד אדיר בתולדות ישראל". הוא קרא לחזק את תנועות הנוער כולן - "שפעולותיהן בתחום החינוך יותר אפקטיביות מכל קמפיין וחוק". "בשילוב תורה ועבודה שבני עקיבא חרתה על דגלה, תלוי היום עתיד המדינה", קבע השר, "אם לא נדע לשמור עליו - אנחנו בבעיה".

הרב חיים דרוקמן, שהוא למעשה הדמות הרוחנית המובילה בתנועה, אמר באירוע כי "התנועה גידלה דורות על דורות לתפארת מדינת ישראל. אתה מוצא אותם בכל מקום ובכל תחום והם מופת באישיותם, במוסריותם ובאידיאלים שלהם".

את האירוע ליוו 'צמד רעים' ששרו את שירי התנועה המובילים וההיסטוריים, וקינחו בשירת ההמנון אותו שרו יחד עם הח"כים ועשרות מחברי התנועה שהיו באירוע.