בשבע 376: שעת סיפור משודרגת

סיפורי התנ"ך מפרויקט הקלטות 'תהילות' עברו לתקליטורים, זכו להשבחת סאונד ומספקים לילדים ולהוריהם אלטרנטיבה תורנית איכותית.

אמציה האיתן , כ"ח בטבת תש"ע

 

 סיפורי התנ"ך בראש יהודי; 12 תקליטורים

שעת ערב מוקדמת, אבא חזר מהעבודה, הילדים אחרי ארוחת ערב, רחוצים וחפופים. לאחר קריאת שמע משותפת, אבא יושב על המיטה של הקטנים ומספר להם סיפורי לילה טוב. בסיפורו הוא משלב את עלילות התנ"ך יחד עם מדרשי חז"ל, וכך מחנך את ילדיו שמבקשים לשמוע שוב ושוב את סיפורי דוד המלך, עלילות השופטים ותולדות עם ישראל.

עד כאן האידיליה, ומכאן למציאות בשטח: שעת ערב מאוחרת, הילדים כילו את כוחם בהשתוללות מפרכת, אבא עוד לא חזר מהעבודה, המטבח נראה כמו אחרי פוגרום, והדבר האחרון שאמא זוכרת בעל פה זה סיפורי השופטים, עליהם נבחנה בבגרות בתנ"ך. שוב היא מקריאה להם את 'מעשה בחמישה בלונים', ושוב נרדמת איתם עוד לפני שהבלון האדום עולה אל על. את סיפורי התנ"ך הם כבר ילמדו בבית הספר. או שלא.

אם אתם שייכים לסוג השני של המשפחות (גם אם לא תכריזו על כך בקול), יש בשבילכם פתרון נהדר. רבים מילדינו גדלו על ברכי סיפורי הקלטות של 'תהילות' ולמדו מהם את סיפורי התנ"ך. הפרויקט, שהובל בידי הרבנית טובה אליהו מצפת וסימה גץ ממעלות, מביא באוזני ילדינו שילוב של סיפורי המקרא עם אגדות חז"ל, בסיפור ובהצגה. לפני שנים לא רבות עוד היה בכל רכב מכשיר רדיו-טייפ, וחדר ילדים סטנדרטי היה מצויד בכל מה שצריך כדי להשמיע את הקלטות. מאז, קלטות האודיו הפכו למוצג מוזיאוני, ומספר המכשירים שיכול להשמיע אותן הולך ופוחת. בכדי שהפרויקט הגדול הזה לא ייעלם בנבכי ההיסטוריה, החליטו אנשי 'ראש יהודי' להוציא אותו מחדש בפורמט מעודכן. הם שיפרו את איכות הסאונד והוציאו מארז מהודר ושימושי, המכיל 12 דיסקים. תוכלו לשמוע על הכניסה לארץ ישראל וכיבוש יריחו, על חרם עכן ותוצאותיו החמורות, על אהוד בן גרא השופט ושלמה המלך החכם, על עלילותיו של יונה הנביא וההתלבטויות של רות המואביה. כל אלה מתעוררים לחיים בסדרת הדיסקים המחודשת. מתנה נהדרת ושימושית לילדים שמוכנים לשמוע משהו שלא קשור לדורה ובוץ.

seret@etrog.tv