בשבע 377: נתניהו הצליח בתיאוריה, אך נכשל בטסט

ראש הממשלה אמנם יודע לנזוף באבו מאזן על ההסתה, אבל על העיקר – התוכנית לנסיגה מלאה, חלוקת ירושלים ושיבת הפליטים – הוא כבר לא מתווכח.

אריה אלדד , ו' בשבט תש"ע

 

על שלושה דברים מגיעות  ברכות לנתניהו:  על שהוא מגיב מיד על כל ירי מרצועת עזה, על שהממשלה בראשותו החליטה לבנות גדר בגבול עם מצרים, ועל שלא התעלם מכך שאבו מאזן, הפרטנר המיוחל שלו, קרא כיכר על שם המחבלת שהשתתפה ברצח 37 יהודים בכביש החוף וכינה "שאהידים" את רוצחי הרב מאיר חי.

הברכה הראשונה מגיעה בשלמות. ללא סייג. השנייה – אף כי  עדיין היא בגדר דיבורים בלבד, בלא לוח זמנים ובלא תקציב, גם החלטת ממשלה היא בגדר תחילת מעשה.

והשלישית – משום שנתניהו לא הבליג על חידוש ההסתה נגד ישראל מבית מדרשו של אבו מאזן, האיש שלכאורה מתנגד באנגלית לאלימות ולטרור, אך מדבר אחרת בערבית.

ועל ארבעה לא אשיבנו: על שראש הממשלה שלנו טוב  בתיאוריה, אך נכשל בטסט. הוא  מבין שאבו מאזן מעודד טרור, אך מתחנן אליו שוב ושוב לשבת איתו לשולחן המשא ומתן, כדי שיוכל להקים יחד עימו מדינה פלשתינית בלב הארץ.

מדוע בעצם מסרב נתניהו לדבר ישירות עם החמאס? משום שהם שוללים את עצם קיומה של מדינת ישראל? משום שהם מוסלמים פנאטיים? משום שהם דוגלים בטרור, מה שהם מכנים "התנגדות"?

וכי מה ההבדל בין הפתח לחמאס, בין אבו מאזן והאניה?

והרי חידה: מי אמר בטלוויזיה הפלשתינית ב-31 בדצמבר: "אין לנו שום חילוקי דעות עם החמאס. לא בנושאי אמונה, לא בנושאי מדיניות ולא בנושאי ההתנגדות. אין שום דבר שיש לנו חילוקי דעות איתם. אינני מבין מדוע אין הם חותמים על הסכם הפיוס איתנו!"

ניחשתם נכונה. זה הפרטנר של נתניהו, אבו מאזן. זה שהוא מתחנן בפניו שיסכים  לקבל ממנו את יהודה והשומרון. ואם להאמין לשר החוץ המצרי שנפגש עם שרי חוץ אירופים ודיווח להם על פגישת נתניהו עם מובאראכ – נתניהו הסכים  לדון עמו גם על הפיכת  "ירושלים הערבית" ל"בירת פלשתין".

לפני כשבועיים דלפה לתקשורת התכנית האמריקנית, שיש עליה יותר מטביעת אצבע אחת של שמעון פרס בברכת נתניהו: גבולות 67' עם פיצוי בשטח על תיקוני גבול בתוך 9 חודשים, ירושלים בירת פלשתין, פליטים, ערבויות אמריקניות לערבים לביצוע התכנית – הכול בתוך שנתיים.

כל מי שרוצה לדעת את האמת יודע, כי נתניהו מסכים לעקרונות התכנית האמריקנית. הוא רק מתכוון להתווכח קצת על הפרטים. גם אם הוא מקווה שהערבים יכשילו את התכנית, הוא מהמר על גורלה של מדינת ישראל. תמימים ומיתממים בסביבות נתניהו, הבגינים והיעלונים, עוד משלים את עצמם, ומשווקים את השקר הזה  לכל העם, מרדימים את המחנה הלאומי שלא יתקומם מוקדם מדי, רק כשיהיה מאוחר מדי. נתניהו שהכריז "מי שאומר כן למדינה פלשתינית אומר לא למדינת ישראל",  אומר עכשיו לא למדינת ישראל! מה הוא אומר לעצמו כשהוא מתבונן במראה? בירושלים הקמתי את מדינת ישמעאל? בשביל זה הוא מקפיא 350,000 יהודים ביהודה ובשומרון? דברים שרואים משם לא רואים מכאן? לפתע פתאום אין הוא  רואה את היהודים ביהודה ובשומרון, לא מגיע להם אפילו גידול טבעי, גם כיתות לימוד אין הוא מאפשר לבנות להם.

יש בנו כאלו שעוד משלים עצמם שכנראה אין ברירה, כי "הממשלה יודעת מה היא עושה ויש אילוצים שאיננו מכירים". מי שעוד חושב כך, מוטב שיזכור את הפיאסקו של "להשפיל תורכי ולנוח" מבית מדרשה של הממשלה הזו. מי שסבור שהממשלה יודעת לחזות את תוצאות מעשיה – שיחשוב שוב. יש רק לקוות שכל הכבשים שליקט נתניהו לעדרו, וכל בוחריו, לא יתעוררו מאוחר מדי.