בשבע 381: מכתבים למערכת

קוראי העיתון , ד' באדר תש"ע

 

לשמור מרחק / ציפי  לידר, ירושלים

בעקבות ההאשמות כנגד הרב מוטי אלון נראה לי כי כשמדובר ברבנים יועצים, עצם המפגש האינטימי עם הרב יוצר סיטואציה רגישה, שלא פעם מתפרשת פירוש מוטעה. הרב אלון היה גם מורה ואיש חינוך, וייתכן בהחלט כי חיבוקים מתוך חיבה של תלמידיו התפרשו על ידם בצורה שלילית.

  על הרבנים להיות מודעים לסיטואציות רגישות אלו, ולהימנע מכל מגע גופני עם הקהל, ולוּ כדי למנוע חשדות של מראית עין וּלְזוּת שפתיים. כמו כן כדאי שהנועצים יהיו מלווים באדם קרוב נוסף, דבר שיאפשר את הריחוק הנדרש, וימנע חשדות מיותרים.

 

מכירת סוף עונה / דוד קשני, תל אביב

ראש הממשלה נתניהו רוצה בכל מאודו למשוך חמישה עשר חברי כנסת מקדימה אל הליכוד. מקורבי נתניהו פונים אל שאול מופז הממורמר ומציעים לו עסקה - הבא אלינו חמישה עשר חברי כנסת, וקבל תיקים ושאר הטבות, כמו סגני שרים ויושבי ראש. לא ברור מה זומם נתניהו עם כל כך הרבה נושאי תפקידים חדשים, שלבטח יזללו עוד מאות מיליוני שקלים בשנה מכיס אזרחי המדינה. אין לי ספק שכל תפקידי השררה הללו הם מן השפה ולחוץ. כמי שמבקר בכנסת לפחות אחת בשבוע, אני רואה דרך קבע מליאת כנסת ריקה מחברי כנסת, למעט צדיקים אחדים. כמו כן לא ברור כלל האם קואליציה רחבה היא זו שתשפר את מצבנו בעולם ובמזרח התיכון.

 

 

הסברה מקצועית / שלומי גרינברג, ירושלים

משרד ההסברה והתפוצות יוצא בקמפיין חדש שאמור לגייס את האזרחים למשימת ההסברה. זה רעיון מוצלח, שיכול – אם הציבור ישתף עמו פעולה – לתרום לשיפור תדמיתנו בעולם. אולם המאמץ העיקרי צריך להיות של אנשי המקצוע שזהו תפקידם – עובדי משרד החוץ. אם עובדי המשרד מטילים ספק בצדקת הדרך, הם בוודאי לא יוכלו לשכנע את העולם. שר החוץ צריך להמשיך במאמציו 'להזריק ציונות' לאנשי משרדו ולא להירתע מהביקורת.

 

 

ות"ת משתפת פעולה / יובל לידור, דובר מל"ג-ות"ת

(בתגובה ל'מי מפחד מאוניברסיטה באריאל', גיליון 378)

לאחרונה הודיעו שלטונות צה"ל לוות"ת כי יש בכוונת אלוף פיקוד המרכז לדון בבקשתה של המכללה האקדמית יו"ש להכיר בה כמרכז אוניברסיטאי, בהתאם להחלטת המועצה להשכלה גבוהה של יהודה ושומרון.

לאור זאת, העבירה ות"ת לאלוף פיקוד המרכז את כל החומר הרלוונטי הנוגע למעמדה והגדרתה של המכללה, על מנת שחומר זה יעמוד לנגד עיניו בעת קבלת ההחלטה.