בשבע 381: נתי רביץ, שחקן וזמר

עפרה לקס , ד' באדר תש"ע

 

 בעקבות 'עונג שבת' תכנית חדשה בערוץ 'הידברות'.

קשה להעלות על הדעת שיש מישהו, גם אם אינו צופה נלהב בטלוויזיה בקולנוע או בתיאטרון, שפיספס את נתי רביץ. כן, הוא עשה את כל אלה, והרבה וגם שלח ידו לעולם המוסיקה בכתיבה, בהלחנה ובשירה. רביץ (43), נולד לאב שחקן, אבל לא ברור אם זה מה שגרם לו להרגיש, מאז שהוא זוכר את עצמו, שהעתיד שלו נמצא במשחק. רביץ אמנם שיחק בתיאטרון עוד במהלך שנות ה-20 לחייו, אבל הפריצה התודעתית הגדולה שלו הייתה בטלנובלה של ערוץ 2, 'כסף קטלני'. היום התכנסנו כדי לדבר על טלוויזיה מסוג אחר לגמרי. קוראים לה 'ערוץ הידברות', ובמסגרת לוח המשדרים החדש שלה, רביץ מגיש בה תכנית לכבוד שבת.

איך, בעצם הגעת ל'הידברות'?

"אין לי מושג. זו עבודה נטו של הקדוש ברוך הוא. צפיתי בערוץ ונדלקתי, ואמרתי לעצמי 'וואלה, הייתי שמח אם היה פורמט שבו הייתי יכול לשדר בערוץ הזה'. מעט אחר כך התקשרו אליי מ'הידברות' עם ההצעה לשדר תכנית לשבת. עיבדנו אותה ביחד והיא הפכה לתכנית של היום".

מה בתובנית?

"קוראים לה 'עונג שבת' וזה המוטו. אנחנו יושבים סביב שולחן שבת ובכל פעם אני מארח את הרב יצחק גבאי שנותן פרשת שבוע ואת ההיבט הקבלי של הפרשה, ואורחים מתחלפים. בכל פעם איש מעולם האמנות והבידור, ומישהו מעולם העסקים. יש גם ילד שמגיע ונותן וורט על הפרשה וגם חידון נושא פרסים. השיחה סביב השולחן מאוד זורמת, ולפעמים איש האמנות מגיע עם כלי נגינה. גם אני מתחיל לנגן וביחד אנחנו שרים שירי שבת ושירים אחרים. יוצאת תכנית מאוד כיפית, תמיד היא נגמרת לנו מהר מדי".

מה אומרים החברים מהברנז'ה על התכנית הזאת שלך?

"התגובות מעורבות. יש את אלה שמרימים גבה, את האדישים, את אלה שמבטיחים שיחזירו אותי בשאלה, יש מפרגנים ויש מתעניינים. הרוב מקבלים את זה באהבה כי הם רואים שעובר עליי משהו טוב".

מאיפה באמת התחיל ה'טוב' הזה שגרם לך להתקרב?

"אני לא רוצה לדבר על זה, כי אני רוצה לתת לזה להתרחש, בלי להתערב".

בימים אלה, בהם מצולמת ומוקרנת התכנית שלך ב'הידברות', אתה מככב בטלוויזיה בטלנובלה 'נשות הטייסים'. איך שני הקצוות מסתדרים לך?

"כרגע זה אני. אני גם פה וגם שם, שילוב של שני העולמות. אני מקווה שאצליח לעמוד בזה, כי זה מבורך וקסום, וזה לא מובן מאליו".

למרות שהצילומים לסדרת הטלוויזיה הסתיימו, רביץ ממש לא משועמם. מלבד 'עונג שבת' הוא משחק בימים אלה ב-4 הצגות ב'הבימה', מצטלם לסידרה 'אדמה' ועובד על פרויקט מוסיקלי (אלבום והופעות) בו ישמש שמו בדו-משמעות: 'השם נתן'.